Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 5 - Po zalaniu, działa tylko na kablu, ciągłe restarty

Geto90 18 Lut 2014 18:21 1581 2
  • #1 18 Lut 2014 18:21
    Geto90
    Poziom 10  

Witam!

Z jednym iPhonem 5 ostatnio dzieki pomocy kolegi mario987 sie uporałem, teraz czas na kolejnego który sie trafił. Sprawa wygląda następująco - fon zalany juz jakis czas temu, w środku nie wyglądał zbyt ciekawie, miejscami bardzo zasniedzialy a na srubkach wkrecanych w obudowe z boku nawet pojawiła sie lekka rdza. Najwiecej sniedzi na plycie było w okolicach portu baterii. Telefon oczywiście nie żył. Rozebralem, wyczyscilem wszystkie taśmy i wrzuciłem płytę do wanny, czyszczenie suszenie i złożyłem go do kupy tyle ze do korpusu i całej reszty od sprawnego iphone bo nie wiedziałem jak porty i cała reszta po tym zalaniu. I tak bateria miała 0V moze byc uszkodzona nie próbowałem jej jeszcze ładować na innym fonie. Podłożylem baterie ze sprawnej 5-ki i przy próbie uruchomienia wyskakuje logo chwile poświęci i sie wyłącza. Próbowałem do ładowarki, ciagle restarty po dwóch, trzech sekundach. Dwa razy udało mi sie go uruchomić, tzn normalnie sie włączył po podłączeniu do komputera lub ładowarki, ale po odłączeniu padał. A i jak było pod ładowarka to telefon wskazywał ładowanie baterii. Niestety kolejne próby podłączenia to ciagle restarty. Udało mi sie go wprowadzić w tryb recovery i odtworzylem go z najnowszym ios. O dziwo wszystko poszło bez żadnych problemów. Po aktualizacji nawet raz sie uruchomił i wyświetlil sie ekran aktywacji ale po odłączeniu od kabla padł znow.

Jakies pomysły?

Z góry wielkie dzieki i pozdrawiam :)

0 2
  • #2 19 Lut 2014 01:03
    gazownik10
    Poziom 15  

Witam! Może zwarcie? kolega wgl coś pomierzył? napięcia np czy są prawidłowe?

0
  • #3 19 Lut 2014 14:07
    gazownik10
    Poziom 15  

Pewnie wysypał sie chip oznaczony na schemacie jako u2. On powoduje restarty i nie możność uruchomienia fona.

1