Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić telefon samsung galaxy young żeby był wybór czy korzystać z wi-fi ..

18 Lut 2014 18:32 5913 10
  • Poziom 14  
    Wiam.
    Jak ustawić w telefonie samsung galaxy young wybór internetu, np. tak jak mam w starej noki.
    Gdy wchodze na jakąś strone internetową to telefon się pyta czy połączyć przez wifi-lan czy przez operatora tzn, że będą zabierane pieniądzę z karty tel.
    Chciałbym mieć tak samo w moim samsung galaxy young.Bo teraz to nawet nie wiem jak korzystać z internetu przez operatora , bo jak w domu to korzysztam z wi fi. Problem jest po za domem.
    Zaznaczam że zaraz po kupnie telefonu wyłączyłem wszystko co było możliwe po to żeby bateria trzymała dłużej.
    Telefon jest prepaid w orange.
  • Poziom 25  
    Cytując starą reklame - Takie rzeczy tylko w Erze.

Jak nie chcesz korzystać z operatora musisz wyłączyć "Dane Pakietowe" w ustawieniach.
  • Poziom 14  
    A ja właśnie chcę korzystać z danych pakietowych po za domem, w domu wi-fi
    Ale jak ustawić żeby był wybór pakietowe albo wifi?
  • Poziom 25  
    Jak jesteś w zasięgu WiFi to nie korzysta z pakietowych. Jak nie jesteś - to korzysta.

Musisz tylko mieć włączone pakietowe i WiFi cały czas

Ewentualnie może w sklepie Play będzie jakaś aplikacja która trochę to ułatwia, ale w tym już nie pomogę - porzuciłem Androida więc nie wiem co aktualnie ciekawego w sklepie.
  • Poziom 14  
    Gdzie włączyć te pakietowe, bo wchodze w ustawienia ale tego nie widzę.

Wyłączyłem wi-fi ale nie mogę się połączyć z internetem przez połączenie pakietowe.
  • Poziom 25  
    Jeśli mowa o Samsungu s6310 to:
    Ustawienia -> Więcej ustawień -> Sieci tel. kom. -> Transmisja Danych po sieci.
    Jeśli masz play to też "Roaming danych" musisz zaznaczyć, ale pilnuj się przy granicy wtedy.

Jeśli masz starego Younga to zaraz podam pod niego.

Oczywiście musisz mieć też skonfigurowanego APNa czyli punkt dostępu. Powinno się pojawić automatycznie, ale jeśli nie będzie działać to szukaj automatycznej konfiguracji u swojego operatora.
  • Poziom 14  
    Mam s6310 i mam też zaznaczone -transmisja danych po... .
    Ale nie mogę wejsć do internetu. Telefon jest w orange na kartę .Zrobiłem tez automatyczną konfiguracje internetu w orange.
  • Poziom 14  
    Ktoś może pomóc?
    Nie mogę wejść do internetu przez dane pakietowe [operatora].
  • Poziom 14  
    Gdy wpisuje w swoim telefonie w google play to znajduje mi tylko apn- switch.
    Nie ma tej aplikacji z pierwszego linka apn.
  • Poziom 25  
    Masz link do niej. Zaloguj się na konto gmail w przeglądarce i instaluj przez stronę. Ewentualnie poszukaj pliku apn i zainstaluj ręcznie.