Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Ducato 2.8 JTD 2003r- Woda w filtrze paliwa

przemek287 18 Feb 2014 18:50 5112 3
    przemek287
    Level 8  
    Witam
    Zapaliła się w moim Ducato kontrolka wody w filtrze paliwa.
    Czy z filtra spuszcza się wodę (jeśli tak to w jaki sposób)czy po prostu trzeba go wymienić?
    Czy jako laik jestem w stanie sam to zrobić?
    Gdzie w ogóle jest ten filtr? Szukam jakiegoś zdjęcia w internecie ale jakoś nic nie mogę znaleźć.
    Ireneo
    Level 42  
    przemek287 wrote:
    Czy z filtra spuszcza się wodę (jeśli tak to w jaki sposób)czy po prostu trzeba go wymienić?

Wymienić
    przemek287 wrote:
    Czy jako laik jestem w stanie sam to zrobić?

Zapytaj mnie czy upiekę chleb zdalnie nie znając mnie...
    przemek287 wrote:
    Gdzie w ogóle jest ten filtr

Przewody paliwowe.
    przemek287
    Level 8  
    Myślę że upieczesz ten chleb - tylko czy da się go zjeść?
    wracając do tematu- może mi ktoś zasugerować w jakich rejonach szukać tego filtra? Niby wiem jak wygląda( sprawdziłem na ale drogo) ale zapewne jest jakoś zabudowany.
    Wyczytałem że w dukacie dość często zapala się ta kontrolka i że nie zawsze oznacza to wodę w filtrze.Musiałem dziś wyjąć akumulator żeby odpalić na nim ładowarkę bo w niej padł. Potem go włożyłem ale nie miałem czym przykręcić klem (dostęp jest super) i w sumie są tylko założone bez dokręcania ,czy to może mieć związek?
    przemek287
    Level 8  
    Jakoś się udało.
    Może komuś się przyda więc opiszę: Filtr paliwa znajduję się tuż za filtrem powietrza (od strony lewego błotnika). Żeby ułatwić sobie dostęp zdemontowałem filtr powietrza. W filtrze paliwa od dołu jest zakrętka po jej przekręceniu spłynie ropa z zalegającą wodą. Ja nie ograniczyłem się do tego odkręciłem cały filtr i wymieniłem go na nowy. Całość operacji ok. 10min. W mojej wersji (filtr wkręcany) dość drogi bo 95zł dodatkowo środek dolewany do paliwa 13 zł (do pozbycia się wody). Kontrolka (woda w filtrze paliwa)już się nie pali.
    Jak widać naprawa do wykonania nawet dla laika.