Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Megane Scenic 1.9DTI - brak prędkościomierza

18 Feb 2014 18:53 2460 13
  • Level 9  
    Witam wiem że temat był wiele razy wałkowany ale nie działa mi prędkościomierz w sceniku 97r,impulsator zmieniony, licznik zmieniony,kostki przeczyszczone i nadal nie działa zasilanie na impulsator dochodzi myślałem żeby podłączyć bez pośrednio nowy przewód od impulsu impulsatora do licznika co o tym sądzicie miał ktoś taki przypadek? Jeszcze jedno nie wiem na który pin przypada sygnał na sterownik silnika gdyby ktoś miał rozpiskę tej kostki to byłbym wdzięczny.
  • Level 34  
    99% uszkodzona wiązka pomiędzy skrzynką bezpieczników w komorze silnika a kabiną
  • Level 9  
    Dzięki tak właśnie myślałem i z tego co się orientuje to chyba ta biała kostka to będzie tak?

Dodano po 49 [sekundy]:

Dzisiaj sprawdzę i dam znać
  • Level 9  
    Wiązka sprawdzona jest ok wszędzie przejścia są próbowałem podłączyć bezpośrednio od impulsatora do licznika i też nic brak słów trzeba oddać auto do jakiegoś elektryka
  • Level 2  
    Może czujnik przy skrzyni biegów ?
  • Level 9  
    miałem podłożony drugi sprawny i też nic
  • Level 34  
    Z nóżki B1 czujnika (szary przewód) przez złącze białe ( w komorze silnika, w skrzynce) - czarna szuflada pin 4 ( schodzą się dwa do kupy bo z tamtąd idzie info do sterownika silnika) do złącza licznika - czarna wtyczka pin 1 :D
  • Level 9  
    Teraz już rozumiem bo ja podłaczalem z tej trzeciej nóżki czujnika i dlatego nic nie dzialalo jeszcze raz dzięki jutro sprawdzę
  • Level 9  
    Dzisiaj sprawdziłem jeszcze raz i u mnie jest problem mechaniczny w skrzyni biegów padł chyba napęd impulsatora,gdy ręcznie pokręce impulsator to wskazówka prędkościomierza się wychyla więc elektryka działa.Przeraża mnie to że chyba bez rozebrania skrzyni się nie obejdzie chyba że idzie napęd wymienić jakoś bez wyciągania skrzyni miał ktoś taki przypadek?
  • Level 34  
    Niestety . Bez rozbiórki skrzynie się nie obejdzie. :cry:
  • Level 9  
    mam pytanie jaka inna skrzynia pasuje do mojego scenica czy musi być od dti ?
  • Level 9  
    Jeszcze jedno pytanie bo za wyjęcie skrzyni i jej zrobienie wołają od 600pln w górę,naszła mnie taka myśl czy byłaby możliwość przepięcia sygnału z impulsatora pod ABS napewno by to wyszło taniej .Proszę o szybką odpowiedź
  • Level 9  
    Z tego co mi mechanik powiedział to trzeba ją rozpołowić