Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie falownika SEW-EURODRIVE MOVITRAC B

18 Lut 2014 19:28 1215 2
  • Poziom 2  
    Witam,

Od razu zaznaczam, że jestem początkujący więc proszę o wyrozumiałość. Moim celem jest wykonanie niewielkiego wyciągu do wakeboardu sterowanego ręcznie. Chciałbym zapytać czy mogę podłączyć falownik MC07B0075-5A3-4-00 (wielkość 2S) tak jak na schemacie w załączniku ? Czy wyłącznik bezpieczeństwa, który chcę zamontować na panelu sterowania może być tak podłączony? a także wyłącznik krańcowy oraz pozostałe elementy takie jak rezystor hamujący, czujnik temperatury uzwojeń i hamulec czy są poprawnie podłączone? Jeżeli nasuną się jakiekolwiek sugestie będę bardzo wdzięczny.
  • Poziom 2  
    witaj,
    to jest schemat "fabryczny" w sumie wystarcza oto moje sugestje:

wyłącznik bezpieczeństwa musi być podłączony do listwy X17, ze względów bezpieczeństwa oba styki muszą być zamknięte.

wyłącznik krańcowy - podłącz do zezwolenia ruchu DI03

czujnik temperatury z silnika do DI05TF - V0TF - jak na schemacie
    Może trzeba będzie zmienić parametry wejść cyfrowych w p.601-608

rezystor hamujący do +R i -R

hamulec: z listwy X13 DO02 - GND przez dodatkowy przekaźnik K12
    jest to wyjście binarne i nie należy przekraczać 150mA

Przed falownikiem załóż dławik lub filtr (na 20A musi wystarczyć) bo SEW ma małe półprzewodniki silnoprądowe, najlepiej pracują na 3x400V na 500V to klękają

powodzenia Tom
  • Poziom 7  
    Odświeżę temat - jeśli chodzi o złącze X17 to gwarantuje ono natychmiastowe zatrzymanie silnika? Można je traktować jako swoisty układ bezpieczeństwa tego falownika?? I czy potrzebuję w tym wypadku dodatkowo stycznik K2 jak na rysunku czy nie?

Podłączenie falownika SEW-EURODRIVE MOVITRAC B