Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASTRA H 2009 - chwilowe wyłączenie ESP

Sagaemus 18 Lut 2014 19:43 8277 2
  • #1 18 Lut 2014 19:43
    Sagaemus
    Poziom 2  

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Opla Astry H, rok 2009 1.6 115 KM benzyna. Auto wyposażone jest w ESP, co znacznie utrudnia jazdę zimą ( szczególnie wyjazd z zaśnieżonego parkingu). Czy zna ktoś może z was sposób na chwilowe wyłączenie tego systemu? Uprzedzam pytania- nie mam przycisku SPORT. Może któryś bezpiecznik?
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

0 2
  • #2 18 Lut 2014 20:09
    my41s
    Poziom 32  

Niestety, ale muszę Cię zmartwić - nie mając tego przycisku nie wyłączysz ESP.
    Kiedyś coś słyszałem o dorobieniu przycisku, tylko wcześniej trzeba sprawdzić op-comem, czy jest opcja przełącznik trybu sport (?) Ale musiałby ktoś to potwierdzić.

0
  • #3 18 Lut 2014 20:20
    ladamaniac
    Poziom 37  

Zapewne chcesz wyłączyć kontrolę trakcji. Wyjęcie bezpiecznika od ABS powinno załatwić sprawę, pytanie, czy sterownik silnika nie wejdzie w try awaryjny. W Megankach ucinałem przewód sygnałowy od G sensora. Po włączeniu zapłonu ze właczonym G sensorem kasowało kontrolkę. Rozłączenie przewodu wyłączało ASR i ESP zachowując ABS. Jak zachowa się Opel, nie wiadomo ?
    Jak kolega wyżej pisze, niektóre liczniki miały możliwość podłączenia przełącznika Sport, szczegóły znajdziesz na forach Opla np. tu

0