Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[bascom]wgrywanie kodu do nowego avr i zmienne w postaci 255

matekogon 18 Lut 2014 20:02 582 4
  • #1 18 Lut 2014 20:02
    matekogon
    Poziom 22  

Witam wszystkich. Koledzy może ktoś podpowiedzieć jak rozwiązać sytuację: programowania nowego AVR i uniknięcia pojawienia się przy pierwszym uruchomieniu zmiennych o wartości 255. Myślę nad utworzeniem warunku na początku kodu który by sprawdzał jedną komórkę eeprom i jeśli by była wartość 255 oznaczało by że nowy procek i należy przypisać zmiennym wartości początkowe. Czy dobrze kombinuję? Czy macie jakieś lepsze rozwiązania ?

0 4
  • #2 18 Lut 2014 20:25
    emarcus
    Poziom 35  

matekogon napisał:
    Witam wszystkich. Koledzy może ktoś podpowiedzieć jak rozwiązać sytuację: programowania nowego AVR i uniknięcia pojawienia się przy pierwszym uruchomieniu zmiennych o wartości 255. Myślę nad utworzeniem warunku na początku kodu który by sprawdzał jedną komórkę eeprom i jeśli by była wartość 255 oznaczało by że nowy procek i należy przypisać zmiennym wartości początkowe. Czy dobrze kombinuję? Czy macie jakieś lepsze rozwiązania ?

Mniej/więcej....

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

e marcus

0
  • #3 18 Lut 2014 20:27
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Witaj.

matekogon napisał:
    Myślę nad utworzeniem warunku na początku kodu który by sprawdzał jedną komórkę eeprom i jeśli by była wartość 255 oznaczało by że nowy procek i należy przypisać zmiennym wartości początkowe.

Czyli zwykle zostawiasz zmienne bez przypisania im początkowej wartości?
    Jak w takim układzie działają Twoje programy po wyłączeniu zasilania lub resecie?

0
  • #4 18 Lut 2014 21:16
    matekogon
    Poziom 22  

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Myślałem nad takim warunkiem. Jeśli jest nowy procesor i komórki w eeprom są zapisane 255 to w tedy ustaw wartości początkowe zmiennych. Natomiast jeśli procesor jest już programowany wcześniej to odczytaj wartości zmiennych z poprzedniego zapisania przez program.

Kolego dondu miałem na myśli tylko zmienne zapisywane do eeproma te które przechowują mi potrzebne dane . Natomiast te które nie wymagają zapisania do eeproma mam ustawione na początku programu jako początkowe .

Czy tak to sie rozwiązuje ten problem?

0
  • #5 18 Lut 2014 21:36
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

matekogon napisał:
    Kolego dondu miałem na myśli tylko zmienne zapisywane do eeproma te które przechowują mi potrzebne dane . Natomiast te które nie wymagają zapisania do eeproma mam ustawione na początku programu jako początkowe.

Następnym razem pisz dokładnie co masz na myśli, bo pisałeś o zmiennych, a zmienne domyślnie to zmienne w SRAM, a nie EEPROM.

0