Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki z mikrofonem, gry i muzyka ~ 150zł

mateomix0 18 Lut 2014 20:14 6048 20
  • #1 18 Lut 2014 20:14
    mateomix0
    Poziom 8  

Witam, potrzebuje pomocy w znalezieniu słuchawek z mikrofonem do gier oraz muzyki. Słucham głównie piosenek z porządnym basem, więc chciałbym żeby było czuć w nich ten bas. Cena to około 150zł.

Fajnie jakby miały odczepiany mikrofon (nawet kabel?) aby móc słuchać też z nich na tablecie. Jednak jeśli takowych nie ma to nie jest to konieczne.

0 20
  • #2 18 Lut 2014 20:51
    domio33
    Poziom 28  

Zobacz na Creative Fatality .

0
  • #3 18 Lut 2014 20:58
    mateomix0
    Poziom 8  

A coś innego, lepszego ? Mój budżet wynosi 150 a nie 90 -.-

0
  • #4 18 Lut 2014 21:12
    domio33
    Poziom 28  

Fatality - super połączenie jakości dzwięku z ceną.

Dodano po 15 [sekundy]:

Choć sam ich nie mam,podobają mi się.

1
  • #5 18 Lut 2014 21:15
    mateomix0
    Poziom 8  

Widzę ze mamy tu speców dotyczących tych rzeczy...Podać jeden produkt i bez porównania. A "Fatalitki" się przegrzewają po szybkim czasie, a ja potrzebuję aby działały przez 5h. Co do "Beatsow" to wydaje mi się, że to słuchawki do muzyki, tak? Nie do gier... Przeczytałeś temat? Czy nabijasz posty?

Żadnych slow o jakichś "Seenheiserach", "Superluxach"? Już pomińmy kwestie odłączanego mikrofonu.

0
  • #6 19 Lut 2014 00:47
    doied
    Poziom 14  

Drogi mateomix0 czy słuchawki do słuchania "muzyki" nie nadają się do gier ? Nie bardzo rozumiem tą twoją wypowiedz, ja osobiście przez dłuższy czas korzystałem z AKG K99 a obecnie jadę na HDJ 500 od pioneera + do tego podpinany mikro. Jakość dźwięku jest bardzo dobra i moim skromnym zdaniem słuchawki te nie "męczą" tak uszu jak niektóre stworzone dla graczy. Po 2 nie prosiłeś nikogo o porównywanie produktów, więc koledzy powyżej wymienili jedynie najlepsze ich zdaniem słuchawki. No i po 3 po co prosisz ludzi o pomoc skoro sam wszystko wiesz najlepiej i z ironią komentujesz wypowiedzi innych użytkowników forum?
    No a teraz moja odpowiedz. Polecam Ci dozbierać do 330 zł i kupić Roccat Kave Solid 5.1, to są prawdziwe słuchawki dla "graczy", posiadasz wbudowany amplituner oraz dźwięk przestrzenny 5.1. Osobiście używałem ich przez około 2 miesiące jednak ta konstrukcja zamknięta okazała się dość mało komfortowa ( strasznie cisnęły i aż uszy czasami się pociły). No ale na każdym lanie polecą w twoim kierunku propsy.

Ps: W wypadku zakupu słuchawek w kwocie do 150 zł nie kupisz niczego fajnego, będą to normalne słuchawki do muzyki z mikrofonem.

Ps2: PROSZĘ WAS LUDZIE JESTEŚMY W POLSCE NIE PISZCIE BASSU BO TAKIE SŁOWO NIE ISTNIEJE. No chyba, że mówimy o rybach to proszę :
    bass wielkogębowy
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Micropterus_salmoides.jpg

Bass słoneczny
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Lepomis_gibbosus2.jpg

Chociaż wątpię żeby ktoś z nas chciał mieć takiego bassa w głośnikach.

2
  • #7 19 Lut 2014 08:51
    SkyyX
    Poziom 18  

Kolega wyzej dobrze mowi ... a jak fatalitki ci nie pasuja kup jakiegos modecoma (posiadam) albo tracera (posiadam nie polecam ) cena tych sluchawek wynosi :
    Tracer ok. 130zl
    Modecom (porzadne sluchawki) ok. 170 zl

0
  • #8 19 Lut 2014 14:27
    mateomix0
    Poziom 8  

A co sądzisz o Pioneer SE-M390 lub CREATIVE AURVANA LIVE?
    A mikrofon dokupić np. Zalman zm mic 1?

0
  • #9 19 Lut 2014 14:37
    shadow4601243
    Poziom 22  

Jeśli już Pioneer, to jakaś wyższa seria a nie te. Z Creative Aurvana na pewno będziesz zadowolony, przez dłuższy czas w swojej cenie nie miały konkurencji i do gier i do muzyki.

0
  • #10 19 Lut 2014 14:40
    Pain
    Poziom 25  

mateomix0 napisał:
    a co sadzisz o Pioneer SE-M390 lub CREATIVE AURVANA LIVE a mikrofon dokupic np. zalman zm mic 1

Idziesz we właściwą stronę. O CAL! możesz się dużo naczytać w internecie, a o Pioneerach wypowiedziałem się w tym temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2708363&highlight=
    Osobiście postawiłbym na CAL! + mikrofon. Posłuchasz na tym muzyki i pograsz.

0
  • #11 19 Lut 2014 14:52
    mateomix0
    Poziom 8  

A czy jest coś podobnego do Razer BlackShark, ale i tańszego? Strasznie mi się podobają i pewnie są lekkie...?

0
  • #12 19 Lut 2014 14:57
    shadow4601243
    Poziom 22  

Jeśli już chcesz przepłacać za wygląd i za metkę "pro gaming" to zobacz lepiej Steelseries. Razer nie jest wart swojej ceny.

0
  • #13 19 Lut 2014 14:59
    mateomix0
    Poziom 8  

Chodzi ci o Siberia v2? jak spisują się względem CAL! ?
    CAL-e wyglądają strasznie masywnie i chyba ciężko byłoby z nimi na dwór? Jest jakiś odpowiednik do nich? Dla porównania? Czy tylko one są w tej cenie takie dobre?

0
  • #14 19 Lut 2014 15:01
    shadow4601243
    Poziom 22  

mateomix0 napisał:
    chodzi ci o siberia v2? jak spisuja sie wzgledem CAL! ?

Zasadniczo wszystkie ich modele są podobne. Gorzej jeśli chodzi o muzykę, do gier podobnie. Ogólnie nie polecam.
    Tak jak już było pisane: jeśli nie jesteś pewien to bierz CAL, na pewno będziesz zadowolony.

0
  • #15 19 Lut 2014 15:04
    mateomix0
    Poziom 8  

Te Creativy działają tez na PS3? Lub Siberia?
    Zauważyłem na ich stronie, że są też Siberia v2 croos platform, tylko że jakoś nie mogę ich znaleźć na Allegro...

1
  • #16 19 Lut 2014 15:23
    shadow4601243
    Poziom 22  

CAL! to zwykłe słuchawki jack 3.5mm.
    Siberia występuje w wersji pod PS3 która jest prawie 2x droższa od zwykłej (aktualnie na ceneo ponad 400zł).
    Jeśli chcesz podłączyć mikrofon pod ps3 to najtaniej wychodzi kupić jakąś (zgodną z ps3) kartę muzyczną usb i normalnie w nią wpiąć dowolny mikrofon komputerowy.

[edit] W Siberia PS3 całość dopłaty jest właśnie za taką kartę, co jest wręcz śmieczne :D

0
  • #17 19 Lut 2014 15:27
    mateomix0
    Poziom 8  

Okej, a mam jeszcze pytanie o jednym modelu Steelseries; mianowicie 5hv3 - opłaca się?

0
  • #18 19 Lut 2014 15:35
    shadow4601243
    Poziom 22  

Ogólnie powiem tak: żadne słuchawki "do gier" nie są opłacalne jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Dopłacasz w nich przede wszystkim za gamingowe "bajery" typu zwijany/odpinany mikrofon, dodatkowe przełączniki, filtrowania (np. podbicie tonów które odpowiadają za lepsze poczucie kierunku z którego dobiega dźwięk), oprogramowanie itp... Muzyka w większości takich słuchawek brzmi fatalnie.

Creative Fatality za jeszcze można brać ze względu na to że są w miarę ok dźwiękowo, mają dobry mikrofon, są solidne i dość tanie. Wszystkie droższe gamingowe jest sens brać tylko jeśli masz pełną świadomość ich zalet i wad.

Jeśli dalej się zastanawiasz to leć do sklepu po CAL!, poniżej 200zł do gier i muzyki nie znajdziesz raczej nic lepszego.

0
  • #19 19 Lut 2014 17:13
    mateomix0
    Poziom 8  

Chyba sie zdecyduje na te Steelseriesy 5hv3

0
  • #20 19 Lut 2014 18:05
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #21 19 Lut 2014 23:29
    doied
    Poziom 14  

Proponuje jeszcze przejść się do jakiegoś dobrego sklepu gdzie będziesz miał możliwość przesłuchania jakiegoś jednego utworu na kilku parach słuchawek. Ewentualnie popytaj znajomych może ktoś ma taki model lub podobno i ustaw się z nimi żeby posłuchać. Ja tak wybierałem AKG K99 oraz HDJ 500 i jestem z tego wyboru zadowolony, podobnie jak z tego że nie kupiłem tych roccatów.

0