Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Passat B3 1990r - Brak oświetlenia licznika oraz przycisków.

18 Lut 2014 20:21 3045 12
  • Poziom 11  
    Volkswagen Passat B3 Kombi 1.8Benzyna 107KM
    Gdy wracałem wieczorem z pracy podświetlenie licznika oraz podświetlenie przycisku świateł przeciwmgielnych i przycisku podgrzewania tylnej szyby zgasło. Również mam brak podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Oświetlenie licznika oraz przycisków mogłem regulować potencjometrem zamontowanym przy włączniku świateł po lewej stronie. Proszę o pomoc.
  • Poziom 30  
    Postojówek pewnie też nie masz?
    Spalił się zapewne bezpiecznik od postojówek stąd brak podświetlenia tablicy i zegarów - to normalny objaw. Zlokalizuj bezpiecznik, wymień i po problemie.
  • Poziom 38  
    Witam
    Podświetlenia i tablica rejestracyjna posiada osobny bezpiecznik i wyjście z wyłącznika świateł.Może przerwane przewody na klapie(niekoniecznie przerwane)wybiły bezpiecznik,łatwe do sprawdzenia.
  • Poziom 11  
    Właśnie sprawdzałem i światła postojowe są
  • Poziom 38  
    Lecz do tablicy rejestracyjnej jest inny obwód.
  • Poziom 30  
    Przeważnie postojówki, podświetlenie tablicy i zegarów są pod jednym bezpiecznikiem, dlatego najpierw trzeba sprawdzić bezpieczniki. Nawet jeśli są osobno postojówki z podświetleniem tablicy a podśwetleniem zegarów to nie jest powiedziane, że się dwa nie spaliły.

Skoro u Ciebie postojówki są, a nie ma podświetlenia zegarów i tablicy to może któryś przewód z nich wychodzący zrobił zwarcie.
  • Poziom 11  
    ok dzięki jutro posprawdzam wszystko. I dam znać
  • Poziom 38  
    Dani66 napisał:
    Przeważnie postojówki, podświetlenie tablicy i zegarów są pod jednym bezpiecznikiem

To nie jest tak,postoje prawy i lewy to inny obwód niż podświetlenie zegarów i i tablicy rejestracyjnej .Dlatego ponieważ gdy włączysz światło parkowania prawe lub lewe nie ma podświetlenia zegarów i tablicy rejestracyjnej.
  • Poziom 30  
    Nie wiem dokładnie jak jest w tym aucie, ale przeważnie postojówki są w jednym obwodzie z podświetleniem tablicy, a w niektórych samochodach jak się spali bezpiecznik od postojówek to nie ma oświetlenia zegarów. Stąd napisałem możliwości rozwiązania problemu, które sprawdzają się w większości samochodów.
  • Poziom 35  
    Sprawdź regulator "natężenia" oświetlenie tablicy. Zwykle jest to pokrętło okrągłe, usytuowane obok włącznika świateł, w którym mogła się przerwać (przepalić) ścieżka oporowa.
  • Poziom 43  
    Dani66 napisał:
    Nie wiem dokładnie jak jest w tym aucie,

No właśnie jest inaczej jak myślisz :D
  • Poziom 38  
    Musi być osobny bezpiecznik,bo jak wspomniałem jak dasz światła parkowania to podświetlenie zegarów nie świeci jak również tablica rejestracyjna.Jest osobne zasilanie z wyłącznika świateł .
  • Poziom 39  
    Sprawdzić czy do regulatora intensywności dochodzi. Jak tak to wiadomo.
    Jak nie to włącznik świateł.
    Choć auto nie młode i pewnie nie jeden magik tam grzebał, więc można spodziewać się wielu rzeczy ;)