Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozdzielacz zapalniczki Mazda - rozgałęźnik zapalniczki na 3 urządzenia

18 Lut 2014 20:42 2064 2
 • Poziom 7  
  Witam, nie znam się na kwestiach związanych z elektryką i bardzo prosiłbym o pomoc i fachowe wsparcie.
  Mam Mazdę 626 w której mam bezpiecznik 15A odpowiedzialny za Radio, zegar, zapalniczkę i lusterka boczne.
  Chciałbym kupić sobie rozdzielacz/rozgałęźnik zapalniczki samochodowej, tak aby móc podłączać jednocześnie 3 urządzenia: radio CB, nawigację i lodówkę turystyczną. Z tego co się orientuję 2 pierwsze urządzenia są raczej mało "prądożerne", natomiast lodówka ma większe potrzeby w tym temacie.
  Większość z oferowanych rozdzielaczy posiada jakieś wbudowane bezpieczniki (prąd maksymalny), np.5A, 8A, 10A; a maksymalna moc to 60W lub 120W. Kupiłem urządzenie 5 A, 60W i po podłączeniu tylko samej lodówki w rozdzielaczu chyba spalił się bezpiecznik (dioda sygnalizacyjna nie świeciła), a lodówka nie działała. Po przełączeniu bezpośrednio pod zapalniczkę lodówka działa nadal.
  Czym kierować się przy wyborze, tak aby kupione urządzenia działało zgodnie z moimi potrzebami? Czy w ogóle jest możliwe aby wymienione 3 urządzenia działały jednocześnie?
 • Poziom 27  
  Możliwe to to jest pod warunkiem, że nie przekroczysz max prądu. Pytanie jak jakościowo jest wykonany rozgałęźnik. Powiem Ci, że ja jechałem z wybrzeża na południe z lodówką i cb (choć to jest mało prądożerne) i po 10h jazdy wtyczka od lodówki była bardzo gorąca. Te rozgałęźniki, to jak na moje to wielki szajs. W tym roku robię osobną instalację na podróż na lodówkę. Pole styku w takich rozdzielaczach nie jest przystosowane moim zdaniem do takich prądów.

  pzdr
 • Poziom 42  
  Do lodówki zrobić osobne gniazdo z bezpiecznikiem, żadnych rozgałęźników.