Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zepsułem dysk - dysk nie widziany przez komputer

19 Lut 2014 08:52 1707 10
  • Poziom 8  
    Wyjąłem dysk Samsung 160 Gb ze starego kompa, podłączyłem go do nowego kompa w celu przeniesienia plików. Nowy komp płyta gigabyte x58a-ud3r. W nowy kompie mam 2 dysk jeden 500 gb na którym jest (był) system i 1 TB na pliki. Odpiąłem ten 1 tb i przypiąłem samsung 160 gb. Na początku startu systemu bios go wykrył ale system nie startował. Wszedłem do biosu i ten dysk też był na master, nie wiedziałem jak go przestawić na slave. Kilka razy resetowałem przepinałem dysk aż w końcu dysk samsung w ogóle nie był widziany przez komputer na starym też go nie widzi. Jak go zepsułem ? Za którymś uruchamianiem kompa coś tak pyknęło lekko strzeliło, jakiś przeskok napięcia ? spaliłem go ?

Dodam że nowego kompa nie mogę uruchomić bo pokazuje mi verifying DMI pool data i się windows nie łąduję. Próbowałem naprawiać mbr ale nie zadziałało. No to robię format. Podczas instalacji windy, kopiowania plików wywala Błąd 0x80070570.
    Robię instalację od nowa, poszło skopiowały się komp się uruchamia od nowa i zatrzymuje się na "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD" wciskam klawisze i nic nie startuje.
  • Spec od komputerów
    Pokaż SMART obu dysków.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13017873#13017873
    Mam nadzieję ,że dyski podłączałeś przy wyłączonym komputerze. Windows z dysku ze starego komputera nie mógł się uruchomić bo jest różnica a sprzęcie. Można tak robić tylko przy takich samych komputerach.
    Zresetuj BIOS do ustawień fabrycznych i nie podłączaj dysku ze starego komputera do nowego bo i tak windows się nie uruchomi z tego dysku.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Windows w nowym kompie mam zainstalowany na dysku 500 gb, ten dysk ze starego był tylko z plikami wideo
  • Poziom 33  
    Co z tym SMART'em?
    Kiedy podłączasz pojedynczy dysk ustawiony na master albo single to BIOS go wykrywa?
  • Poziom 8  
    Na razie z tym starym dyskiem dałem sobie spokój i dałem kumplowi, żeby sprawdził u siebie. Z nowym kompem mam problem, bo nie mogę zainstalować Windowsa 7, po "rozpakowywanie plików systemu Windows" komp się restartuje i nie rusza dalej, tylko pokazuje wciśnij dowolny przycisk, aby uruchomić z dysku CD, wciskam i nic się nie dzieje. Przepinałem stację z SATA na GSATA i nie mogłem zainstalować, bo nie ma sterowników. Próbowałem też z pendrive to po "rozpakowywanie plików systemu Windows" komp się restartuje, ale zaczyna instalację od początku.
  • Spec od komputerów
    Podaj w końcu ten SMART. W ciemno nikt nic nie poradzi. Odczyt SMART trwa kilka minut. Robisz wszystko tylko nie to o co prosimy. Bez sensu.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Właśnie działam z programem mhdd, pokaże później skriny, linuks dziękuję za zainteresowanie. Windows xp też nie mogę zainstalować, restartuje się po skopiowaniu plików i dalej nie rusza instalacja, jak nacisnę jakiś przycisk to z płyty idzie od nowa instalacja.
  • Poziom 33  
    Cytat:
    Pokaż SMART obu dysków.

Cytat:
    Co z tym SMART'em?

Cytat:
    Podaj w końcu ten SMART.

Zaczyna coś powoli majaczyć na horyzoncie percepcji?
  • Spec od komputerów
    SMART ok. Test RAM zrób.
    Jeżeli na dysku nie ma danych to spróbuj wyzerować początek dysku przed instalacją.
  • Poziom 8  
    Linux Ty mnie chyba nie rozumiesz ten stary dysk (który być może uszkodziłem) narazie zostawiłem a chodziło mi o to że nie mogłem zainstalować systemu na nowym kompie ale rozwiązałem problem

zbootowałem gparted i i tam sformatowałem dysk C i przestawiłem opcję boot na dysk C bo mi się przestawiło na inną partycję i to była przyczyna że windows po restarcie nie startował.

Dzięki wszystkim za pomoc

Za pare dni będę miał czas to podepnę ten stary dysk który nie widzi mój komp i wtedy zobaczy smart, dodam że u mnie na dwóch kompach bios go nie widział a u kumpla bios go widział ale później wywalał jakiś napis nie pamiętam jaki