Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda CRV RD I 1998 2,0 problem z automatyczną skrzynią.

19 Lut 2014 09:37 2496 6
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z automatem w Hondzie Crv 98.
    Gdy jest zimny przeciąga mi biegi nawet do 4000 obr. i przy przezucaniu pobija obroty, tzn. zachowuje się tak jak bym w manualnej skrzyni przerzucając bieg nie puscił gazu wciskając sprzęgło. Obroty podbije o ok 1000obr. po czym spadną wrzuci następny bieg i jest lekkie szarpnięcie. Gdy się nagrzeje jest wszystko ok. Zmieniłem olej na nowy bo był czarny, filtra niestety nie da się zmienić bez rozbierania skrzyni...
    Może ktoś miał taki przypadek...?
  • Poziom 2  
    Witam wyczytałem na pańskiej stronie problem z automatem w hondzie crv 98 r
    mam ten sam problem , mam nawet honde crv z tego samego rocznika
    Mam pytanie , co było z pańskim autem , bo nie wiem co robić .
    Dziękuję za pomoc .
  • Poziom 39  
    A diagnozę ktoś z was robił? Parametry? Temat na pograniczu kosza.
  • Poziom 2  
    Witam jeszcze raz. Te problemy co opisałem w Hondzie crv 98r były przez okres 2 miesięcy do dziś. Dziś nastąpił taki problem że jak jechałem na 'D" to nagle przestały działać biegi. Jakbym jechał na luzie. Zatrzymałem się. Jak zgasiłem silnik i znowu odpaliłem wrzuciłem na 'D' to było ostre szarpnięcie i powoli do 50km/h jechałem. Po 5 km musiałem czynność powtórzyć i tak co 4-5 km. Nie wiem co dalej. Może w poniedziałek podjadę na komputer. Co byście na moim miejscu zrobili? Boję się podjechać do warsztatu z naprawą skrzyń, bo z doświadczenia wiem że będzie krótka rozmowa. Remont 4 tyś. Może kupić i zaryzykować używkę za 1500 zł?
  • Poziom 2  
    Dziś już kompletna klapa. Można nim jechać do 10 km/h. Powyżej tej prędkości przechodzi na luz. Jak się zatrzymam to cierpliwie czekam aż sam ruszy. Ale dziwne bo jak sam dodam gazu z miejsca to rzuca silnikiem. Jakby nie miał poduszek?
  • Poziom 2  
    Witam.Może problem na pograniczu kosza,ale niestety nie każdy jest takim fachowcem..a pisze tu właśnie po to żeby uzyskać poradę.Byłem w trzech warsztatach zajmujących się automatami i mianowicie: nikt nie postawił jakiejkolwiek diagnozy tylko trzeba rozebrać skrzynie i dopiero pogadamy....
    Rozumiem że nikt nie jest jasnowidzem,ale chciałbym znać jakąś granicę kosztów,bo nie wiem czy stać mnie na naprawę,bo jeśli mam wsadzić w nią 4000zł to wolę sprzedać na części...Moje auto jeździ w miare normalnie tyle że jak jest zimne to podbija obroty i trakcie zmiany biegów po nagrzaniu jest ok.Wlałem teraz jakiś dodatek firmy Liqui M... który uszczelnia,chociaż wycieków nie widzę ale podobno poprawiam polepsza zmianę biegów czyści kanały itd... zobaczymy co będzię podobno układa się do 1000km...
  • Poziom 2  
    Dzięki za podpowiedz , u mnie niestety chyba skrzynia padła do reszty , zaryzykuję
    kupię używkę za 1000-1500 zł niektórzy dają na skrzynię 2 mieś gwarancji więc jest ok +400 zł montaż . Dzięki za poradę pozdrawiam :-(