Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AVT2492 Generator Funkcyjny

black_ozzy 03 Apr 2005 20:23 2790 13
    black_ozzy
    Level 10  
    Szukam osoby która może robiła ten układ praktycznie, mam pare pytań jak jest ktoś taki prosze o kontakt na gg:2117190 lub tutaj.

Pozdrawaim
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji... [h]
    black_ozzy
    Level 10  
    Ponawiam zapytanie
    black_ozzy
    Level 10  
    no to zadam kilka pytań tak ogólnie wkońcu to kity AVT węc może jest podobmie w innych.

1) mam kilka elaementów które mam wlutować ale pisze ze "w wersji podstawowej nie lutować" i niby na nie jest miejsce na tylniej płycie nie wiem o co im biega.

http://elektronikadlawszystkich.fm.interia.pl/uniwersalny%20generator.htm

Tu macie cały ten artykuł

2) w schemacie są 4 gniazda BNC ale widze tam że jest jedno zamontowane też nie wiem o co chodzi

Pozdrawiam
  • Helpful post
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    dodatkowe gniazda BNC to wyjscie TTL (TTL Output), wejscie do modulacji amplitudy (AM Input) oraz wejscie modulacji czestotliwosci generowanego przebiegu (FM Input) - jesli nie zamierzasz z tego korzystac to nie montujesz
    black_ozzy
    Level 10  
    co to jest wyjście TTL?? czy dobrze myśle że jest to wyjście które generuje sygnały zgodne dla układów TTL (nie wiem czy dobrze to napisałem ale chyba wiadomo o co chodzi)

A wyjścia modulujące to one tworzą sygnały już zmodulowane?? Jak tak to da się zmienić fale nośną??
  • Helpful post
    WojtasJD
    black_ozzy wrote:
    co to jest wyjście TTL?? czy dobrze myśle że jest to wyjście które generuje sygnały zgodne dla układów TTL (nie wiem czy dobrze to napisałem ale chyba wiadomo o co chodzi)

zgadza sie, ponizej wiecej o napieciach dla ukladow logicznych:
    http://www.allaboutcircuits.com/vol_4/chpt_3/11.html

Quote:

A wyjścia modulujące to one tworzą sygnały już zmodulowane?? Jak tak to da się zmienić fale nośną??

nie wyjscia ale wejscia (AM/FM Input): podlaczajac tu napiecie z zewnatrz wplywasz na amplitude (AM Input) lub czestotliwosc (FM Input) generowanego przebiegu przez XR2206 na wyjsciu (gniazdko BNC z przodu).
    black_ozzy
    Level 10  
    ok teraz pytanie z kategori głupich: gdzie podłanczam zasilanie wiem że przed transformator ale dokładnie gdzie??
    I co z tą płytą tylnią, to idzie dokładnie tak: W wersji podstawowej nie będą montowane elementy Rl, R3, PRI, R29 i gniazda Gl, G3, na które przewidziano miejsce na płycie tylnej. Ok już wiem co to wersja podstawowa, to ta bez tych 3 dodatkowych gniazd BNC czyli bez tych funkcji. Jeżeli tego nie robie to nie daje, ale chyba dam. Więc co to jest
    "płyta tylnia"??
  • Helpful post
    WojtasJD
    wg schematu zasilanie ~220..230V podpinasz do punktow R i S ; na schemacie montazowym (Rys.6) po prawej sa trzy czarne prostokąciki - zapewne trzeba podlaczyc do gornego i dolnego

plyta tylna - pewnie tylna czesc obudowy gdzie siedza trzy dodatkowe gniazda BNC oraz gniazdo bezpiecznika.
    black_ozzy
    Level 10  
    ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie abym wszystko dał na płyte czołową?? wydaje mi się że takie rozwiązanie bedzie lepsze.

A co do zasialania to nie ma znaczenia gdzie dam plusa a gdzie minusa?

Ganaizdo bezpiecznika to zwykły przełącznik włanczający i wyłanczający układ??
  • Helpful post
    WojtasJD
    fakt - ja bym tez wszystkie gniazda dal na przodzie

gniazdo bezpiecznika - z tylu lub w srodku urzadzenia

Quote:
    A co do zasialania to nie ma znaczenia gdzie dam plusa a gdzie minusa?

jesli masz na mysli doprowadzenie 220V to nie ma plusa czy minusa (tu jest napiecie przemienne ~50Hz) - jest przewod zerowy i fazowy

Quote:
    Ganaizdo bezpiecznika to zwykły przełącznik włanczający i wyłanczający układ??

gniazdo bezpiecznika to gniazdo na bezpiecznik; wylacznik to oddzielna sprawa. Podepnij ze soba _szeregowo_: pierwotne uzwojenie transformatora, gniazdo bezpiecznika oraz wylacznik sieciowy.
    black_ozzy
    Level 10  
    ok to chyba bedzie jedno z ostatnich pytań: jaki dać bezpiecznik wystarczy zwykły jakiś??

A co do tego obwodu pierwotnego to poprostu dać bezpiecznik i wyłącznik przed jednym wejściem transformatora??
  • Helpful post
    WojtasJD
    tam dali 100mA co w zupelnosci wystarczy

do szeregowo polaczonych: transformatora, wlacznika i gn.bezpiecznikowego podlaczasz przewod z wtyczka 220V
    black_ozzy
    Level 10  
    Czas przyszedł na potencjometry :)

środkowa nóżka to ten suwak a te na zewnątrz to te odniesienia, na jednej rośnie a na 2 maleje, ma znaczenie jak podepnę te dwie zewnętrzne?? np.: P1 punkt B idzie do środkowej, a P1 ma iść do lewej czy prawej?? ma to znaczenie czy nie?? 1,2,3 to numery nóżek idące pokoleji patrząc na potencjometr gdzie z przodu jest pokrętło.
  • Helpful post
    WojtasJD
    w pewien sposob ma znaczenie ale bardziej z powodu estetycznego niz elektrycznego. Te zewnetrzne to konce rezystora o wartosci tak jak masz napisane na potencjometrze, ten srodkowy 'jeździ' po tym rezystorze i rezystancja miedzy nim a krancowym zmienia sie zaleznie od polozenia.
    Teraz "P1 ma iść do lewej czy prawej" - jak zle przylutujesz to stawiajac urzadzenie galkami do siebie bedziesz mial 'logike odwrotna' 8-) np krecisz potencjometrem w lewo i amplituda czy czestotliwosc sie zwieksza :wink:
    Trzeba bedzie zewnetrzne koncowki zamienic.