Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-t - Jak podłączyć 2 tv

raffalin1 19 Lut 2014 14:47 1578 8
  • #1 19 Lut 2014 14:47
    raffalin1
    Poziom 2  

Witam,
    Mam problem z połączeniem 2 tv do zwykłego rozdzielacza sygnału i odbiorem cyfrowej tv naziemnej.
    1. Sygnał od anteny dochodzi do rozdzielacza sygnału
    2. Od rozdzielacza idzie do dekodera dvb-t przez zasilacz antenowy i do tv przez euro
    3. Tu wszystko działa, teraz gdy od rozdzielacza dołączam kabel do drugiego tv z wbudowanym tunerem dvb-t znika obraz na pierwszym tv i pojawia się napis brak sygnału.
    4. Próbowałem podłączyć wzmacniacz antenowy do drugiego tv, tego z wbudowanym tunerem dvb-t, ale wtedy jest jeszcze gorzej bo dekoder dvb-t przy pierwszym tv ulega uszkodzeniu a dioda na wzmacniaczu antenowym gaśnie. Wymieniłem dekoder na inny i było to samo, dekoder uszkadza się nie dając w ogóle sygnału do tv. Nie daje się go wyłączyć itp.
    5. Pytanie więc gdzie podłączyć wzmacniacz antenowy. Zastanawiam się nad kupnem rozdzielacza z przenoszeniem napięcia ale nie wiem czy to coś da a jeśli tak , gdzie podłączyć wzmacniacz antenowy żeby wszystko działało. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

0 8
  • #2 19 Lut 2014 14:56
    daw1217
    Poziom 21  

A jak masz ten rozdzielacz założony Tylko do jednego tv obraz jest ?

Dodano po 3 [minuty]:

masz 2 tv tak ?podłącz najpierw do jednego tv zobacz czy jest obraz pozniej do drugiego i zobacz cZY masz obraz i napisz co i jak pozniej dalej pomyślimy jaki masz ten rozgaleznik daj jakieś foto z niego

Dodano po 1 [minuty]:

i oby 2 tv podłączasz Tylko pod jedEN zasilacz nie dwa to ważne

0
  • #3 19 Lut 2014 15:50
    LeDy
    Poziom 43  

Opisywane wielokrotnie na elektrodzie jak i jakie rozgałęźniki stosować gdy jest separator przed a gdy jest za lub co musi być na tym końcu gdzie nie ma zasilacza..

0
  • #5 19 Lut 2014 17:16
    raffalin1
    Poziom 2  

Czytałem podobne wątki ale trochę nie pasują. Rozgałęźnik jest zwykły, 1 wejście 3 wyjścia bez żadnych kondensatorów czy diod. Z rodzielacza idą dwa kable: 1 do tv z wbudowanym tunerem a drugi do zewnetrznego tunera dvb-t przez zasilacz antenowy. Jak jest 1 tv podpiety ten z zewnetrznym tunerem, to działa wszystko, jak podepnę drugi to brak sygnału i gaśnie dioda zasilacza antenowego.

0
  • #7 19 Lut 2014 17:32
    raffalin1
    Poziom 2  

Też tak myślę tylko teraz czy podłączyć zasilacz antenowy przed rozgałęźnikiem czy za, jeśłi za to w tej linii z kondensatorem tak? I czy potrzebuje separatora jakiegoś do drugiej linii bez kondensatora?

0
  • #8 19 Lut 2014 17:52
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

raffalin1 napisał:
    jeśłi za to w tej linii z kondensatorem tak

NIE, po drugiej stronie!.
    Kondensator powoduje, że napięcie NIE jest przekazywane do płytki w antenie.
    raffalin1 napisał:
    czy potrzebuje separatora jakiegoś do drugiej linii bez kondensatora?

Nic takiego nie potrzebujesz, podłączasz kabel bezpośrednio, rozgałęźnik to "załatwi".

0
  • #9 19 Lut 2014 17:59
    raffalin1
    Poziom 2  

Ok dzięki wielkie to kupuje co trzeba i działam :)

0