Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Traktor SAM 1.6d Golf II - Nie odpala

19 Lut 2014 15:26 1491 4
  • Poziom 6  
    Witam posiadam Ciągnik SAM z silnikiem od golfa II 1.6d i mam problem z odpaleniem.
    Problemy zaczęły się w zimie na mrozie nie chciał palić, dopiero wlanie ciepłej wody do chłodnicy i grzanie silnika wodą pomogło. Wymieniłem rozrusznik bo stary padł, założyłem od 1.9 tdi. świece grzeją paliwo tez raczej dostaje. Teraz nie ma mrozów i w ogóle nie chce zapalić. Wlałem ciepłą wodę do chłodnicy rozgrzałem silnik woda i jeszcze zdjąłem filtr i psiknąłem mu Plakiem. Pare dni temu po wlaniu wody do chłodnicy zapalał ale czasem jakoś dziwnie przerywał i kopcił na biało ( nie przy odpaleniu tylko po zapaleniu jak juz chodził) jak go zgasiłem i silnik był nagrzany to zapalał.
    Teraz nie pali w ogóle i nie wiem czy to wtryski, uszczelka pod głowicą czy cos innego??? słaba kompresja czy zła dawka paliwa a moze cos innego???
    Prosze o odp. z góry dzieki :)
  • Poziom 11  
    Jesteś pewnien, że świece grzeją czy tylko piszesz tak, bo świeci się kontrolka?
  • Poziom 6  
    Sprawdzałem od razu jak w zimie nie chciał palic i grzeją.
  • Poziom 34  
    Silnik ma już chyba "ładny" przebieg. Sprawdź ciśnienie w cylindrach, powinno być niemal równe w każdym cylindrze (wielkość minimalna to chyba ok. 20 ). Jeśli chodzi o sprawdzenie świec, to musisz sprawdzać każdą oddzielnie np. poprzez żarówkę 12V/21W, sprawdź też sterownik świec. Zwróć uwagę, (najlepiej po dłuższym postoju pojazdu) czy paliwo cofa się do zbiornika, co można zaobserwować w przezroczystej rurce doprowadzającej paliwo do pompy. Może pompa i wtryski wymagają regulacji (wymiany).
  • Poziom 15  
    Witam. Po co rozgrzewałeś silnik wodą wystarczyło psiknąć plakiem i powinien zagadać. Jaki masz olej? Może za gęsty i silnik za wolno kręci