Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corolla Verso - po otwarciu drzwi nie działa ośw wnętrza

19 Feb 2014 16:29 9204 9
  • Level 9  
    Witam
    Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny braku oświetlenia wnętrza pojazdu po otwarciu drzwi oraz samoistnego uzbrajania się alarmu ( nie dostaje sygnału że drzwi zostały otwarte).
    Problem pojawił się po wymianie żarówki oświetlenia wnętrza, podczas montażu nowej żarówki zrobiłem zwarcie...wymieniłem spalony bezpiecznik ale to pomogło tylko o tyle że lampka zaczęła działać w pozycji "on" natomiast w pozycji door po otwarciu drzwi już nie. Na zestawie wskaźników zapala się kontrolka otwarcia drzwi i słychać pipkanie przy włożonym kluczyku i otwartych drzwiach.
    Czy ktoś miał kiedyś taki problem?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 9  
    Wygląda na wyłącznik krańcowy.

Dodano po 1 [minuty]:

A czy dzieje się tak przy otwieraniu innych drzwi?
  • Level 9  
    Tak, po otwarciu pozostałych drzwi lampka też nie działa.
  • Level 1  
    Witam.mam identyczny problem. Po wymianie bezpiecznika Dome (powstało zwarcie w lampce z przodu) wróciło napięcie tylko w pozycji on. W pozycji door brak jest masy. Nie jest wystawiana chyba przez jakiś moduł. Kontrolka otwarcia drzwi działa normalnie. Po otwarciu auta z pilota też nie zapala się światełko.Czy ktoś już sobie z tym poradził.
  • Level 2  
    Witam
    mam podobny problem i poszukuję rozwiązania, w serwisie powiedzieli że poszedł jakiś moduł, który znajduje się pod bezpiecznikami - te które znajdują się przy kierowcy z lewej strony, ale jak powiedzieli ile to kosztuje to mnie aż ścięło z nóg.
    Dodatkowo nie działa u mnie podświetlenie stacyjki kluczyka, czy też mieliście ten sam problem.

pozdrawiam
    Robert.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Po pierwsze, te moduly się dają naprawić. Po drugie, można przerobić na uniwersalne, nawet z Poloneza. Po trzecie, zasilanie jest na module? Często to wypalony pin.
  • Level 2  
    Dzięki za info, a mam takie pytanie czy mogę ten moduł np. wymienić, ale wstawić do corolli verso np. z silnikiem benzynowym, no powiedzmy z innym silnikiem?
    Bo znalazłem te skrzynki bezpieczników na allegro, jeśli by dało się to tak zrobić to byłoby super :-)

pozdrawiam
    robert.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie wiem, nie podpowiem. Ja po prostu naprawiam. Może ktoś, kto ma większe doświadczenie z Toyotą podpowie.
  • Level 11  
    Witam
    (Toyota Verso 2009 oświetlenie kabiny)
    Napiszcie gdzie ten moduł się znajduje i jak go wyjąć.
  • Level 9  
    Temat zamykam. Auto sprzedałem z usterką, nowy nabywca miał sobie sam poradzić z tematem.
    Dziekuje za podpowiedzi.