Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan - Po wymianie akumulatora komputer pokładowy nie pamięta danych

blood_reksio 19 Lut 2014 17:53 2721 5
  • #1 19 Lut 2014 17:53
    blood_reksio
    Poziom 2  

Witam
    Mam problem z komputerem pokładowym w moim Sharanie 1.8T. Po wymianie akumulatora wszystko w samochodzie działa normalnie z wyjątkiem wspomnianego komputera. Objawia się to tym, że po uruchomieniu samochodu komputer pokazuje spalanie paliwa, przejechany dystans, zasięg itp. ale po wyłączeniu samochodu pamięć zanika (nie utrzymuje danych). Zaznaczam, że nie dzieje się to od razu - jeżeli uruchomię silnik po np. godzinie pamięć jest podtrzymywana. Zanik pamięci następuje po kilku godzinach. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

0 5
  • Pomocny post
    #2 19 Lut 2014 18:14
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Z tego co wiem VW maja dwie sekcje komputera.
    Jedna zanika po kilku godzinach, druga mozna skasować recznie.

Przełącza się je guzikiem na spodzie prawej manetki.

VW Sharan - Po wymianie akumulatora komputer pokładowy nie pamięta danych

2
  • #3 20 Lut 2014 21:07
    blood_reksio
    Poziom 2  

Dzięki - pomogło :) Tak to jest jak ma się samochód bez instrukcji obsługi :)
    Jeszcze raz bardzo dziękuję.

0
  • #4 20 Lis 2015 11:35
    jerzy1961
    Poziom 10  

Mleczyk89 napisał:
    Przełącza się je guzikiem na spodzie prawej manetki.
    Myślę, że na ogólnym wątku - dla Innych też, mógłbyś "zapodać" dostęp do takiej po polsku instrukcji z których wkleiłeś powyższy tekst ze zdjęciem . Osobiście mam tylko po niemiecku książeczkę i ni w ząb z tego nie rozumiem , a dzięki Tobie poradziłem sobie z powyższym problemem . :) Mam nadzieje, że ADMIN wybaczy temat archiwalny - ku pomocy innym Użytkownikom ;)

0
  • #5 20 Lis 2015 18:59
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Załączony przeze mnie fragment instrukcji pochodzi od Golfa 4 którego posiadam.

Instrukcja ogólnodostępna w sieci.

1
  • #6 21 Lis 2015 10:00
    jerzy1961
    Poziom 10  

blood_reksio napisał:
    Dzięki - pomogło :) Tak to jest jak ma się samochód bez instrukcji obsługi :)
    Jeszcze raz bardzo dziękuję.
    Dzięki Mleczyk89 , który mnie naprowadził - znalazłem nawet na Naszym forum polską instrukcję ;) https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1411547.html :D

0