Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 190WV - Kabel z VGA i DVI-D

Saphir 19 Lut 2014 18:13 5943 24
  • #1 19 Lut 2014 18:13
    Saphir
    Poziom 14  

Witam serdecznie,

Poszukuję kabel (przejściówka nie działa) z łączem VGA i DVI-D (chodzi o ten DVI, gdzie jest sam minus). Niestety potrzebuję taki właśnie kabel, ponieważ monitor nie ma innego złącza, tylko i wyłącznie VGA. Kupiłem i podpiąłem kabel VGA i HDMI, ale też nie działa. Mam 2 monitory (te same). Jeden działa bo podpiąłem kablem VGA i DVI-I, ale moja karta graficzna (GTX 760) ma jeden tylko DVI-I, a drugie to właśnie DVI-D, ale za nic nie mogę znaleźć ten kabel. I tutaj zwracam się do was, czy wiecie może gdzie go można kupić? Od razu mowie że na Allegro, go nie ma. Proszę o pomoc. Jeżeli zły dział to przepraszam.

Chodzi mi o ten kabel:

0 24
  • #3 20 Lut 2014 17:32
    Saphir
    Poziom 14  

@Up

I nic się z tym nie da zrobić? Istnieje może rozdzielacz na dwa DVI-I? Mam jeszcze ostatnie gniazdo, które jest podobne do HDMI, ale nim nie jest. Jest może taki kabel z VGA i tym właśnie?

0
  • #4 20 Lut 2014 18:40
    Krzysiek 7676
    Poziom 16  

Saphir napisał:
    I nic się z tym nie da zrobić?

Zawsze znajdą się jakieś rozwiązania, to tylko kwestia kosztów

Saphir napisał:
    Istnieje może rozdzielacz na dwa DVI-I

Szukaj pod hasłem splitter DVI lub konwenter DVI

Saphir napisał:
    Mam jeszcze ostatnie gniazdo, które jest podobne do HDMI

Chodzi chyba o HDMI lub DisplayPort

Saphir napisał:
    Jest może taki kabel z VGA i tym właśnie?

Nie wiem, ale już dziwne rzeczy widziałem więc pewnie jest taki kabel. Niestety to też wyjścia cyfrowe i o VGA zapomnij, no chyba ze zastosujesz konwerter sygnału cyfrowego na analogowy RBG.

0
  • #5 20 Lut 2014 18:53
    Saphir
    Poziom 14  

Krzysiek 7676 napisał:
    splitter DVI

Faktycznie jest takie coś, znalazłem coś i czy to zadziała?:

0
  • #6 22 Lut 2014 14:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Saphir napisał:
    Faktycznie jest takie coś, znalazłem coś i czy to zadziała?:

To zwykła przejściówka.
    Jednocześnie obydwa porty mogą nie działać.

0
  • #7 23 Lut 2014 12:53
    Saphir
    Poziom 14  

Ale to powinno już działać (tam myślę). Moim zdaniem to jest po prostu rozgałęziacz DVI/I, a podepnę po porostu kablem DVI/I z VGA. Mylę się? Link

0
  • #8 23 Lut 2014 13:07
    bartosz789
    Poziom 30  

Ta przejściówka działa. Sam używam monitor razem z projektorem.

0
  • #9 26 Lut 2014 16:55
    Saphir
    Poziom 14  

bartosz789 napisał:
    Ta przejściówka działa. Sam używam monitor razem z projektorem.

Działa to prawda, bo kupiłem, ale co mnie irytuje to NIE MOGĘ pulpit rozszerzyć, tylko jest opcja klonowania, w panelu sterowania jak i NVIDIA, w ogóle nie wykrywa drugiego monitora..., co mogę zrobić? Nie chce wierzyć że wyrzuciłem przed chwilą pieniądze w błoto. A chodziło mi właśnie o rozszerzenie pulpitu tylko, a nie klonowanie. Proszę o pomoc!

0
  • #10 26 Lut 2014 17:07
    bartosz789
    Poziom 30  

Nie ma opcji rozszerzenia pulpitu, tylko klonowanie.

0
  • #11 26 Lut 2014 17:15
    Saphir
    Poziom 14  

bartosz789 napisał:
    Nie ma opcji rozszerzenia pulpitu, tylko klonowanie.

Matko Święta..., czy można jeszcze coś zrobić? Wychodzi na to, że to w ogólne nie potrzebowałem, ale ja potrzebuje rozszerzenie pulpitu, oddanie mi nie będzie się opłacało bo wysyłka kosztowała 20 zł... No więc co mogę zrobić (zapewne kupić), żeby działało rozszerzenie pulpitu? Mam do dyspozycji następujące porty: HDMI, Display port, DVI-D, any ideas?

A to zadziała, cena kusząca "tylko" 25 zł?

Podliczając to już wydałem na to wszystko:
    -Kabel HDMI na VGA-----> 30 zł-----> Nie działa
    -Rozdzielacz/Rozgałęziacz DVI-I-----> 50 zł----> Działa, tylko klonowanie...
    -Kabel DVI-I na VGA----> po 40 zł-----> Działa

0
  • #14 26 Lut 2014 17:59
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Saphir napisał:
    A to zadziała, cena kusząca "tylko" 25 zł?

???

NIE.
    Bo to to samo co już masz, tylko w innej formie to jest podane.
    Saphir napisał:
    Wszystko piękne, ale jak już pisałem nie wykrywa mi 2 monitora, co prawda działa klonowanie, ale nie ma go tam właśnie.

Tak myślałem, dowcip pewnie polega na tym, że działa taka funkcja, jeśli podłączysz monitory kablem cyfrowym, czyli TYLKO z DVI/HDMI, jakakolwiek przejściówka, konwerter, czy kabel pod VGA nie zadziała, po to połączenie (VGA) analogowe.

0
  • #15 26 Lut 2014 18:12
    Saphir
    Poziom 14  

KOCUREK1970 napisał:
    NIE.
    Bo to to samo co już masz, tylko w innej formie to jest podane.

Nie ogarniam, jest napisane, że konwerter, no więc powinien ten cyfrowy na analogowy konwertować, a te po 100-200 zł też nie działają?

KOCUREK1970 napisał:
    Tak myślałem, dowcip pewnie polega na tym, że działa taka funkcja, jeśli podłączysz monitory kablem cyfrowym, czyli TYLKO z DVI/HDMI, jakakolwiek przejściówka, konwerter, czy kabel pod VGA nie zadziała, po to połączenie (VGA) analogowe.

A mi się wydaje, że po prostu w karcie jest podłączone tylko jedno złącze, więc system, a raczej karta myśli, że jest podłączony tylko jeden monitor... Co prawda też wydaje się to bardzo logiczne i realne, bo wysyła "obraz" ten sam, bo myśli, że wysyła tylko do jednego monitora (nie wie, o tym że dalej jest jakieś rozdwojenie, albo ją to nie obchodzi). Takie jest moje wytłumaczenie :D

Display Port, to też jest Cyfrowe?

0
  • #16 26 Lut 2014 18:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Saphir napisał:
    Nie ogarniam, jest napisane, że konwerter, no więc powinien ten cyfrowy na analogowy konwertować, a te po 100-200 zł też nie działają?

Do tego co chcesz zrobić, to nawet konwerter za 1 tyś zł też będzie bezużyteczny.
    Saphir napisał:
    A mi się wydaje, że po prostu w karcie jest podłączone tylko jedno złącze

To po co to drugie montowali, by więcej zarobić tylko...?.
    Saphir napisał:
    Display Port, to też jest Cyfrowe?

Jest, ALE, to też nie zadziała, bo chcesz podłączyć to pod VGA, z tym jest problem!.
    DVI-DVI, HDMI-DVI, DisplayPort-DVI/HDMI będzie działac prawidłowo, gdziekolwiek w takich połączeniach "wetkniesz" VGA, to już działac nie będzie.
    Problemem jest port, technologia, przesył sygnału przez/do VGA, to vga jest tutaj problemem.

0
  • #17 26 Lut 2014 18:30
    Saphir
    Poziom 14  

KOCUREK1970 napisał:
    Do tego co chcesz zrobić, to nawet konwerter za 1 tyś zł też będzie bezużyteczny.

To po co one są w takim razie? Rozumiem, że już nic nie da się zrobić?

KOCUREK1970 napisał:
    To po co to drugie montowali, by więcej zarobić tylko...?.

Źle zrozumiałeś, oczywiście są użyteczne, ale JA mam teraz tylko jedno podłączone, bo jak bym miał np. dwa DVI/I to by nie było problemu, bo bym podłączył oddzielnie i bym miał wtedy podłączone 2 złącza, a nie jedno, bo wtedy to by na pewno rozpoznał drugi monitor.

0
  • #18 26 Lut 2014 18:41
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Saphir napisał:
    To po co one są w takim razie?

Byś w pełni mógł korzystać z obrazu CYFROWEGO, HD, 3D i te inne "pierdoły"...
    Saphir napisał:
    ale JA mam teraz tylko jedno podłączone, bo jak bym miał np. dwa DVI/I to by nie było problemu, bo bym podłączył oddzielnie i bym miał wtedy podłączone 2 złącza, a nie jedno, bo wtedy to by na pewno rozpoznał drugi monitor.

A więc rozwiązanie jest banalnie proste...., kupić kartę, która ma obydwa porty DVI-I/D, i monitory, które to też obsługują..... - rozumiesz.
    Bo to co nas podnieca, to się nazywa kasa....(taką piosenkę sobie producenci wszelakiego sprzętu cały czas śpiewają...), kup nowe, kup, kup nowe, nowe kup, kup nowe......

0
  • #19 26 Lut 2014 18:57
    Saphir
    Poziom 14  

KOCUREK1970 napisał:
    kupić kartę, która ma obydwa porty DVI-I

Kupiłem ostatnio z miesiąc temu własnie tą. Wcześniejsza miała DVI/I i VGA i był GIT.
    KOCUREK1970 napisał:
    kup nowe, kup, kup nowe, nowe kup, kup nowe......

Bardzo dobrze znam tą piosenkę...., no ale niestety rzadko można spotkać, żeby coś miało "wszystko", ale technologia nie śpi i mam nadzieje że coś wymyślą z tym GÓW***. (może się cofną do analogu hahaha)

KOCUREK1970 napisał:
    Byś w pełni mógł korzystać z obrazu CYFROWEGO, HD, 3D i te inne "pierdoły"...

Może to się wydawać trochę denerwujące, ale jednak jak CYFROWEGO, jak VGA jest analogowe? (wiem HDMI jest cyfrowe) Czy ten konwerter jest zwykłą ściemą? Na aukcji jest napisane że działa tylko z HDMI na VGA, a że odwrotnie nie, a mi chyba właśnie o to chodzi
    O jak ładnie napisane jest na Aukcji: "Konwertuje sygnał HDMI do VGA."

0
  • #20 26 Lut 2014 19:38
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Saphir napisał:
    Kupiłem ostatnio z miesiąc temu własnie tą

Ale zapomniałeś o monitorze ;) .
    Saphir napisał:
    Może to się wydawać trochę denerwujące, ale jednak jak CYFROWEGO, jak VGA jest analogowe?

Nie zrozumiałeś.
    JEŚLI wszystko będziesz miał podłączone bezpośrednio, bez żadnych kombinowań cyfrowo, to wszystko będzie działać, a jeśli w to chcesz gdzieś "wpleść" vga, no to "Huston mamy problem", a dokładnie, to kogo to obchodzi, kup sobie wszystko NOWE, a będzie ok....
    Saphir napisał:
    Na aukcji jest napisane że działa tylko z HDMI na VGA, a że odwrotnie nie, a mi chyba właśnie o to chodzi
    O jak ładnie napisane jest na Aukcji: "Konwertuje sygnał HDMI do VGA."

No i Ty dokładnie taki sygnał potrzebujesz:
    Saphir napisał:
    moja karta graficzna (GTX 760) ma jeden tylko DVI-I, a drugie to właśnie DVI-D

Czyli out.
    Saphir napisał:
    monitor nie ma innego złącza, tylko i wyłącznie VGA

Czyli in.
    Jedyne, co mi jeszcze przychodzi do głowy, to obydwa monitor z portem DVI-I, by musiały być.... -wiem, wiem, cena...

0
  • #21 26 Lut 2014 19:51
    Saphir
    Poziom 14  

Wybacz, że ja taki uciążliwy jestem z tymi pytaniami, ale jestem trochę wkurw****, po tym rozczarowaniu, że nie da się rozszerzyć pulpitu.

KOCUREK1970 napisał:
    No i Ty dokładnie taki sygnał potrzebujesz:

No, czyli powinno działać? (proszę powiedz TAK) :)

0
  • #22 26 Lut 2014 20:05
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Saphir napisał:
    Wybacz, że ja taki uciążliwy jestem z tymi pytaniami, ale jestem trochę wkurw****, po tym rozczarowaniu, że nie da się rozszerzyć pulpitu.

Luzik, ale jak się nie da, jak się da, problemem jest tu TYLKO TWÓJ sprzęt, a nie, że nie ma takiej możliwości.
    Sprawdz, czy Nvidia nie ma jakiegoś oprogramowania do tego co chcesz zrobić, AMD/ATI ma bodajże Hydravision (czy jakoś tak).
    Saphir napisał:
    No, czyli powinno działać? (proszę powiedz TAK)

Z HDMI/DVI na VGA, powinno działać.

0
  • #23 26 Lut 2014 20:23
    Saphir
    Poziom 14  

KOCUREK1970 napisał:
    ale jak się nie da, jak się da, problemem jest tu TYLKO TWÓJ sprzęt, a nie, że nie ma takiej możliwości.

No nie da się. A to mi nowina, że się da, bo ktoś tu napisał że działa tylko klonowanie... Mam panel sterowania Nvidia (taki jak by dodatkowy). I tam jest zakładka "Konfigurowanie wielu monitorów", wchodzę, ale tam jest tylko jeden z moich monitorów, a powinny być dwa (przypominam że mam 2 takie same monitory) Innego oprogramowania, to nie wiem jakie może być ;/

KOCUREK1970 napisał:
    Z HDMI/DVI na VGA, powinno działać.

Kamień z serca mi spadł..., jeszcze jest nadzieja. Ale chodzi własnie o ten konwerter za 25 zł, bo wcześniej napisałeś, że nie zadziała. (To co kupiłem, wcześniej za ~ 30 zł to był po prostu kabel z tymi złączami, bez konwertera).

0
  • #24 27 Lut 2014 11:17
    grubs
    Poziom 32  

Teoretycznie możesz do tej karty podłączyć 4 monitory.
    Gwarancji że to zadziała (przejściówka którą podałeś) nikt Ci nie da ale teoretycznie jeżeli jest to konwerter to powinno działać.
    Problem może stanowić jednak zabezpieczenie HDCP na złączu HDMI w karcie, którego ten konwerter może nie obchodzić. Może być tak, że ustawienie niższej rozdzielczości zadziała ale równie dobrze może być czarny ekran. Z drugiej strony (i tu ta dobra wiadomość) żeby karta zaszyfrowała materiał, musi on wymagać szyfrowania (tak mi się wydaje) a to rzadki przypadek jeżeli chodzi o PC.

0
  • #25 05 Sie 2014 11:56
    Saphir
    Poziom 14  

Bardzo przepraszam za odkopywanie, ale myślałem, że to napisałem wtedy, a teraz przeglądając moje tematy zauważyłem, że jednak tego nie napisałem.

Chciałem napisać, iż zakupiłem ten konwerter za 25 zł. Jest on bardzo podobny do tego tam wyżej na zdjęciu, jednak mój jest biały. Opisuję go ponieważ jest to jakiś "no-name" produkt. Kupiłem go zwyczajnie na Allegro.

I teraz pytanie, czy działa? Zaskakujące jest to, że TAK, działa! Pracuję na nim od tamtej pory do teraz i pewnie przez następne lata, będę z nim pracował. Jedyne co do jakości mam uwagę jest to, że jest jaśniejszy obraz i nie widać dobrze rzeczy na białym tle np. siatka w Exel'u jest prawie nie widoczna itp., ale co chcieć więcej za 25 PLN.

Piszę to dla osób trzecich, które może będą mieli ten sam problem, a może nie wiedzą, że za jedyne 25 PLN mogą tan problem łatwo i bez problemów rozwiązać oraz nie wyrzucając tyle pieniędzy jak ja...

0