Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE xperia mini pro sk17i - wymiana dotyku

19 Lut 2014 18:40 4485 6
  • Poziom 11  
    Proszę o poradę: czy uszkodzenie widoczne na zdjęciu to tak jak myślę sama szybka/panel dotykowy ? Ekran wyświetla poprawnie, ale spod dolnej części przycisków dotykowych widać elementy płytki.
    Czy w takim razie wymiana jest trudna ? (kiedyś rozkręcałem xperia X1 -podobna budowa). W jednym serwisie podali mi cenę z wymianą 300zł, więc totalnie nieopłacalne.
    Na allegro panele takkie chodzą do ok. 150zł. Pytanie czy będą to Waszym zdaniem oryginalne komponenty ?

SE xperia mini pro sk17i - wymiana dotyku
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Oryginał wygląda tak -> http://magboss.pl/obudowa-przednia-z-wy%C5%9B...-sk17i-czarna%28oryginalna%29,a,pl,29475.html

Tu masz zdjęcia z wymiany http://www.ifixit.com/Teardown/Sony+Ericsson+Xperia+Mini+Pro+SK17i+Teardown/7275

Jak widać Dotyk i LCD to całość, więc albo musisz wymienić całość albo rozkleić. Jeśli wolisz bawić się w klejenie to najpierw rozbierz telefon, sprawdź, czy nie uszkodziłeś LCD przy odklejaniu i w tedy kup.

P.S. Podróbka może kiepsko działać

Dodano po 2 [minuty]:

Ja raz wymieniałem dotyk+LCD. Koszt częsci to było 165 zł. (raczej podróbka) część przyszła bez kleju na dotyku, więc do ramki trzeba było na własną rękę przykleić. Zwykła taśma klejąca może być za słaba.
  • Poziom 11  
    Dzięki za info. Czyli przy aktualnych cenach używek wychodzi na to, że lepiej wymienić cały telefon uszkodzony na dobry za ok. ~100-150zł
    I taniej , i mniej roboty i bez ryzyka problemów przy montażu oraz słabości zamienników.
  • Poziom 2  
    Witam. Proszę o pomoc, ponieważ mam taki sam problem. Dokładnie tak samo roztrzaskany, mocno pęknięty w dolnym rogu, ten sam model, nie działa na dotyk. Muszę odzyskać notatki, które w nim siedzą no i niestety jestem zmuszona go naprawić. Czy ktoś zna w Krakowie jakiś serwis, który do 150zł mi to naprawi?
    A może jest opcja, żeby zrobili w nim to co trzeba na jeden dzień, ja odzyskam co trzeba, zwrócę, zapłacę jakąś mniejszą kwotę i znów powróci do początkowego stanu?
    Proszę o poradę.
  • Poziom 31  
    Kup sobie kabel otg USB za ~10zł, podłącz mysz i już masz dostęp do wszystkiego. Po drugie z klawiatury można zrobić dużo rzeczy, może nawet udało by się bez kabla.
  • Poziom 2  
    Myślisz, że ten kabel zadziała? Bo te notatki są w kalendarzu, w opisie wydarzenia i nie wiem, czy będzie można je odzyskać komputerowo. A do tego trzeba jakiś program jeszcze mieć? Wiesz, pytałam się w paru serwisach i wszyscy mówili, że żadnym kablem niczego nie odzyskam.
  • Poziom 31  
    Kablem podłączysz mysz i obsłużysz ekran dotykowy. A co i jak zgrasz to już chyba nie problem?