Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZTE MF 195 - Nie wykrywa modemu

19 Lut 2014 18:57 3369 6
  • Poziom 2  
    Witam, mam taki problem. Na laptopie Lenovo system windows 7, korzystam z modemu ZTE MF 195. I wszystko było fajnie to czasu. Po ponownym uruchomieniu komputera i próbie włączenia neta niestety nie widzi modemu, reinstalka ani tyle nie pomogła. Karta SIM jest ok bo korzystam z neta na telefonie jako modem.
    Próbowałem przywracania systemu, odinstalowywania w menadżer urządzeń i nic. Po włożeniu do usb czasem pojawi się komunikat że zainstalowano poprawnie urządzenie i nic więcej, nie uruchamia się instalka menager internet (t-mobile). Lub pojawia się błąd podczas instalacji i kicha.
    Proszę o pomoc co jeszcze mogę zrobić.
    Za wszelką pomoc i radę będę bardzo wdzięczny.
  • Poziom 39  
    Może poprostu modem się popsuł. Sprawdź w innym komputerze czy działa byłoby najpewniej.
  • Poziom 2  
    Na innym kompie sprawdzałem i działa więc problem tkwi u mnie w kompie ..
    Tylko już mi brak pomysłów co jeszcze mogę zrobić.
  • Spec od komputerów
    Inne urządzenia USB ( pendrive, myszka ) działają prawidłowo ?
  • Poziom 2  
    Tak inny sprzęt normalnie działa. Udało się mi już dojść do etapu że menedżer urządzeń widzi go poprawnie, ale i tak nic. Kontrolka na modemie świeci się na czerwono.
  • Poziom 2  
    Ma ktoś jakąś podpowiedź co jeszcze mogę zrobić ? bo próbowałem wszystkiego i dalej kicha
  • Poziom 10  
    Witam, ma ktoś rozwiązanie tego problemu ?
    Mam podobny problem laptop Lenovo E130, na win8 64bit działa, na win7 64bit, pierwsza instalacja przechodzi ale pozniej nie widzi urządzenia. Po podłączeniu pojawia się dysk sd z czytnika prawdopodobnie i znika.
    Na stacjonarnym 64bit również znika ale można uruchomić połączenie w internet menedżerze i działa...
    Jakby ktoś miał jakąś podpowiedź, sugestie.