Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niestandardowy programator, a podpięcie do Atmegi8

Vianom 19 Lut 2014 21:10 822 4
  • #1 19 Lut 2014 21:10
    Vianom
    Poziom 6  

Witam,

Chcąc rozpocząć przygodę z mikrokontrolerami, zakupiłem min. Atmege8.
    Okazało się, że mam w domu niegdyś zakupiony programator LPT. Programator ten jest wykonany wg. mnie dość niestandardowo, ponieważ operuje na następujących wyjściach portu DB25:

1 - strobe
    2-5 - data
    13 - select
    20 i 25 - ground

Nie potrafię wymyślić, jak połączyć go z atmegą.
    Programator posiada jeszcze 8 rezystorów(4 po 100ohm i 4 po 2k2) i bufor. Firma, która go stworzyła nie istnieje.
    Nie znalazłem na internecie czegoś podobnego. Czy istnieje możliwość odkrycia, jak połączyć poszczególne kabelki z mikroprocesorem?

Z góry dziękuję,
    Pozdrawiam

• #2 19 Lut 2014 21:32
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Witaj.

Pokaż może zdjęcia tego programatora.
    Ale skoro masz port LPT, to możesz zrobić taki (który czasami go używam):

Do mikrokontrolera podpinasz do pinów o tych samych nazwach + zewnętrzne zasilanie mikrokontrolera oczywiście.

• #3 19 Lut 2014 22:01
    vania
    Poziom 22  

Vianom napisał:
    Witam,

Chcąc rozpocząć przygodę z mikrokontrolerami, zakupiłem min. Atmege8.
    Okazało się, że mam w domu niegdyś zakupiony programator LPT. Programator ten jest wykonany wg. mnie dość niestandardowo, ponieważ operuje na następujących wyjściach portu DB25:

1 - strobe
    2-5 - data
    13 - select
    20 i 25 - ground

Nie potrafię wymyślić, jak połączyć go z atmegą.
    Programator posiada jeszcze 8 rezystorów(4 po 100ohm i 4 po 2k2) i bufor. Firma, która go stworzyła nie istnieje.
    Nie znalazłem na internecie czegoś podobnego. Czy istnieje możliwość odkrycia, jak połączyć poszczególne kabelki z mikroprocesorem?

Z góry dziękuję,
    Pozdrawiam

Program ISP Programmer Adama Dybkowskiego Link Link Można dowolnie przypisać piny portu LPT.

• #4 20 Lut 2014 17:18
    Vianom
    Poziom 6  

Załączam zdjęcia programatora(przepraszam za słabą jakość), może ktoś go zna i wie jak połączyć. Dziękuję za informację o tym programie, wygląda na to, że będę musiał go użyć. Niestandardowy programator, a podpięcie do Atmegi8 Niestandardowy programator, a podpięcie do Atmegi8

• #5 20 Lut 2014 19:34
    vania
    Poziom 22  

Vianom napisał:
    Załączam zdjęcia programatora(przepraszam za słabą jakość), może ktoś go zna i wie jak połączyć. Dziękuję za informację o tym programie, wygląda na to, że będę musiał go użyć. Niestandardowy programator, a podpięcie do Atmegi8 Niestandardowy programator, a podpięcie do Atmegi8

JTAG do tunerów satelitarnych. Link
    Tu prawdopodobnie zgodny schemat Link

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME