Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie komputera ze stereo - DAC czy interfejs audio

tdreptus 19 Lut 2014 21:25 1071 0
    tdreptus
    Poziom 8  
    Szukam możliwości podłączenia komputera z zestawem stereo:
    Wzmacniacz: Denon 320A
    Kolumny: Pylon Pearl Monitor
    Całość posiadam od prawie dwóch lat (wiem po dacie z posta z pytaniem o sugestie co do kolumienek i wzmaka na elektrodzie ;) ).Na chwilę obecną korzystam z Audiotrak Prodigy Cube
    Co do wyboru DAC'a to już z przetrzebionym budżetem i na szybko wyboru dokonywałem i mam wrażenie, że może być lepiej. Wymiana opampów poprawiała jakość dźwięku ale w ograniczonych zakresach. A to bas ładny (lub w ogóle się pojawia ;) ), a to góra, że nasłuchać się nie da (nie mam jakichś kosmicznych wymagań więc się nie da nasłuchać;) ). Tyle, że jak jeden aspekt się poprawił to drugi leciał i stąd pomysł, że wymiana DAC'a może sytuację poprawić.
    Z tego, co do tej pory przeczytałem to możliwości mam dwie: DAC lub interfejs audio.
    Ze słuchawek nie korzystam (na napędzaniu ich mi więc nie zależy :) ). Nagrywać nic nie nagrywam (więc ten aspekt interfejsu audio mnie nie interesuje :) ). Zależy mi na tym, by urządzenie łączące komputer było możliwie detalicznie i wiernie oddające nagrania (głównie korzystam z plików m4a, zdarzają się mp3 320).
    Myśle na chwilę obecną o dwóch urządzeniach:
    DR.DAC3 i Focusrite Saffire 6 usb ale chętnie poczytam/posłucham o innych propozycjach.
    Cena - jeśli coś ma na poważnie fajnie działać to i do 1 500 złotych (myśląc przyszłościowo) jakoś może wysupłam. Wszelkie sugestie mile widziane :)