Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia I - centralny z pilota nie działa

19 Lut 2014 22:35 16665 9
  • Poziom 10  
    Witam,

Proszę o poradę w pewnej sprawie. Dokładnie chodzi o nie działający centralny z pilota.
    Przeczytałem kilka podobnych wątków ale nie rozwiązały one mojego problemu.

Jak to wygląda u mnie:
    -centralny działa z kluczyka- zamyka otwiera wszystkie drzwi
    -centralny nie działa z pilota - zero reakcji - pilot świeci
    -posiadam dwa oryginale piloty
    -próby kodowania ich nie powiodły się - dalej nie działa
    -moduł jest suchy - jego numer to 1C0 959 799A
    -nie za bardzo wiem który numer z pilota podać - na płytce jest 2803 c00286a 434mhz
    -piloty nie działały odkąd kupiłem auto

Co mogę dalej sprawdzić, czy od razu wymienić moduł? Czy ktoś wie czy częstotliwość modułu i pilota jest taka sama.

Z góry dzięki za odpowiedz

Pozdrawiam
    Tomasz
  • Poziom 33  
    Sprawdzic czy piloty nadaja,nastepnie sprawdzic czy w parametrach jest widoczne naciskanie pilota.Jezeli pilot nadaje a niema w parametrach tego oczym wyzej wspomnialem moduł nieprzyjmuje kodowania i jest do wymiany.W tych autach moduł jest wysoko i woda mu niegrozi,smierc naturalna.
  • Poziom 10  
    Baterie w obu pilotach są sprawne - dioda na pilocie świeci przy każdorazowym wciśnięciu
    Niestety nie mam ( jeszcze ) interfejsu do diagnozowania, więc nie jestem w stanie sprawdzić czy pilot jest widoczny przez moduł. Za to udało mi się go sprawdzić metodą z telewizorem i wydaje się, że pilot działa.

Czy moduł komfortu można zamienić na inny - ten z literką A jest bardzo ciężko dostępy, lub czy ktoś dysponuje schematem do tego.

Pozdrawiam
    Tomasz

Dodano po 2 [godziny] 38 [minuty]:

Witam,

Udało mi się podłączyć do autka i Vag-Com w opcji 46 i 8 w grupie 007 pokazuje Central Locking key switch driver - NOT OPER.

jest jeszcze błąd 01044 Control module incorrectly coded

Czy mógł bym prosić o wytłumaczenie tego komunikatu

Pozdrawiam
    TOMASZ
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem po raz kolejny i wydaje się, że piloty działają na innej częstotliwości niż powinny - było to sprawdzane metodą z TV i lepiej było na kanale 36,a nie jak powinno na 34.
  • Poziom 33  
    Tak sobie mozesz sprawdzac,jest od tego odpowiedni tester ktory ci pokaze z jaka czestotliwoscia nadaja piloty.
  • Poziom 10  
    Byłem u jakiś magików i podobno piloty są sprawne, udało mi się nawet jeden zakodować Vagiem. Niestety nadal nie działa.

Dodatkowo naprawiłem mikro przełączniku w obu przednich drzwiach - nadal nie działa ale chociaż mam oświetlenie wnętrza :)

to co mnie zastanawia to czemu Vag pokazuje mi ciągle że w module komfortu w measuring blocks mam coś takiego:

007,1,Central locking,key switch driver,Specification: not operated
    007,2,Central locking,key switch pass.,Specification: not operated
    007,3,Interior locking,driver switch,E150 (Specification: not operated
    007,4,Interior locking,passenger switch,E198 - USA only (Specification:not operated

dodatkowo nie mogę wejść bezpośrednio w grupę 35.

Czy wie ktoś może co może być tego przyczyną?
  • Poziom 2  
    W mojej skodzie miałem tak samo , wymiana baterii nic nie dała . wpadłem na genialny sposób -odłączyłem akumulator na parę minut i pomogło, wszystko działa
  • Poziom 14  
    beto napisał:
    Sprawdziłem po raz kolejny i wydaje się, że piloty działają na innej częstotliwości niż powinny - było to sprawdzane metodą z TV i lepiej było na kanale 36,a nie jak powinno na 34.

Podaj numer kluczyka (pod grotem powinien byc)

W 35 nie wejdziesz bo nie potrzebujesz. U Cb modul komfortu odpowiada za centralny zamek.
  • Poziom 15  
    beto napisał:
    Byłem u jakiś magików i podobno piloty są sprawne, udało mi się nawet jeden zakodować Vagiem. Niestety nadal nie działa.

Żeby Ci pomóc to przynajmniej jakieś elementy tej układanki muszą być pewne. Inaczej to .....

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.