Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESL693 - Mikro przełącznik zamka zmywarki Electrolux ESL693

waldek69 19 Lut 2014 23:13 1482 6
  • #1 19 Lut 2014 23:13
    waldek69
    Poziom 14  

Mam problem ze znalezieniem przełącznika do zamka zmywarki Electrolux. Oryginał to - X3M415K2KAA0
    Electrolux ESL693 - Mikro przełącznik zamka zmywarki Electrolux ESL693

Próbowałem dobrać coś podobnego, ale wszystkie, które zamontowałem działają odwrotnie od oryginału. Ten oryginalny rozwiera obwód w momencie wciśnięcia, natomiast te dostępne w sklepach zamykają obwód po wciśnięciu. Innymi słowy, zmywarka zaczyna działać w momencie gdy otwieramy drzwi i przestaje działać po zamknięciu.

0 6
  • #3 20 Lut 2014 00:17
    waldek69
    Poziom 14  

Dzięki. Też o tym myślałem i pytałem dzisiaj "speca" w serwisie AGD czy ten z 3 podłączeniami nie ma czasem na jednym zwarcia a na drugim rozwarcia. Uparcie twierdził, że absolutnie i taki być nie może. Najchętniej zamówiłby cały zamek bo w Electroluxie przełącznik nie występuje jako oddzielna część.

0
  • #5 20 Lut 2014 13:01
    waldek69
    Poziom 14  

Podjadę do elektryka. Jeżeli nie będzie nic, to poproszę o poszukanie. D ZdW rzut beretem :).

0
  • Pomocny post
    #6 21 Lut 2014 11:33
    egon42
    Poziom 37  

waldek69 napisał:
    Ten oryginalny rozwiera obwód w momencie wciśnięcia, natomiast te dostępne w sklepach zamykają obwód po wciśnięciu
    Kolego weź mikro przełącznik z 3 pinami i on działa w ten sposób że ta długa blacha to wspólny i często ma oznaczenie 1 i 1 zwarte jest z 2 a 1 rozwarte jest z 3 czy też z nogą oznaczoną 4 to po przyciśnięciu stan się zmienia 1 zwarta jest z nogą 3 czy też 4 a rozwarta jest z nogą 2 proste jak budowa cepa. W przypadku zamka chyba nie ma znaczenia siła nacisku potrzebna do przełączenia bo w innym przypadku to ma ogromne znaczenie.

0
  • #7 21 Lut 2014 12:36
    waldek69
    Poziom 14  

Zrobione. Dostałem na miejscu z 3 wyprowadzeniami i blaszką. Blaszkę skróciłem o połowę i wszystko działa. Gość w serwisie wprowadził zamieszanie twierdząc, że 3 nóżkowy się nie nadaje.

0