Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC 7 mozart - Dotyk nie reaguje

halas008 20 Lut 2014 02:41 2421 6
 • #1 20 Lut 2014 02:41
  halas008
  Poziom 8  

  Witam, mam mały problem z moim HTC, a mianowicie: Gdy zablokowaniu telefonu chciałem go ponownie odblokować okazało się że jest to niemożliwe gdyż stało się coś z dotykiem jak i przyciskami które znajdują sie pod ekranem ( po protsu przestały reagować na dotyk), jednak mam taką możliwość żeby przy zablokowanym telefonie odblokować telefon spustem migawki aparatu, tak zrobiłem po pewnej chwili telefon przy włączonym aparacie nagle odzyskał dotyk i działał jak gdyby nigdy nic i tutaj nastaje moje pytanie: Czy po wymianie dotyku problem ustąpi czy też usterka leży gdzieś indziej?
  z góry dziękuje ;)

  0 6
 • #2 20 Lut 2014 09:18
  rtvkce
  Poziom 29  

  Ustawienia fabryczne
  Kalibracja dotyku
  Wymiana dotyku i kalibracja

  w tej kolejności

  0
 • #3 20 Lut 2014 10:50
  halas008
  Poziom 8  

  Ustawienia fabryczne nie pomogły, teraz postaram sie skalibrować

  0
 • #5 20 Lut 2014 11:47
  halas008
  Poziom 8  

  Jak dotyk sam w sobie działa tylko zawiesza się po zablokowaiu ekranu

  0
 • #6 20 Lut 2014 14:19
  RadioActive
  Poziom 13  

  Miałem identyczny przypadek w HTC HD2.
  Jak się telefon włączyło to dotyk i godzinę potrafił działać, ale wystarczyło go choć na moment zablokować/wygasić po wznowieniu już była martwica. Wyciągnięcie baterii, włożenie i uruchomienie - dotyk działa do pierwszego wygaszenia - padł dotyk, poszła wymiana i wszelkie bolączki dotyku ustąpiły.

  0
 • #7 26 Lip 2014 18:36
  cackoarek
  Poziom 25  

  Przepraszam za wznowienie tematu, ale wydaje mi się, że mam bardzo prosty sposób na naprawę problemu z dotykiem w HTC Mozart 7.

  Objawy typowe dla tego modelu. Nagle (ni z gruszki, ni z pietruszki) przestaje działać dotyk na zablokowanym ekranie. Jeśli za setnym razem w końcu uda się zdjąć zablokowanie ekranu to telefon w zasadzie działał dobrze (powiedzmy 90% poprawności działania dotyku - bo mam wrażenie, że i tak dziwacznie chaotycznie czasem reaguje).

  Widać po tym, że to problem z oprogramowaniem a nie sprzętowy. Dotychczas stosowałem rozwiązanie takie, że włączyłem w ustawieniach opcję zdejmowania blokady ekranu za pomocą przycisku aparatu. Co prawda po naciśnięciu tego przycisku blokada jest zdejmowana i ekran nadal nie reaguje na dotyk - ale po jakichś 20 sekundach odzyskuje sprawność i jest ok (oczywiście do czasu kolejnej blokady ekranu).

  W moim przypadku telefon w ten sposób działał kilka dni i zawsze w końcu mu się polepszało (wada znikała na kolejne miesiące). Jednakże jako, że każdego z nas sytuacja irytowała zacząłem szukać jakiegoś innego sposobu. Czytanie forów zagranicznych i polskich zawsze sugerowały zmianę drivera albo inne ingerencje w telefon. Wolałem aż tak nie ryzykować.

  Zauważyłem jednak jedną prawidłowość. Powtórzyła się ona już 3 razy więc uznałem, że dziwnym by było, że to przypadek więc uznałem, że napiszę to jako rozwiązanie problemu:
  - otóż w przypadku kiedy telefon ten ulegnie znów tej przypadłości należy się trochę namęczyć i odblokować telefon. Następnie wejść w Ustawienia -> Blokada+tapeta a następnie zmienić opcję Ekran wyłącza się po: nigdy. Następnie podłączamy ładowanie telefonu i zostawiamy go na co najmniej godzinkę z widocznymi (niezablokowanymi) kafelkami.

  Po tym czasie okazuje się, że jak ręcznie zablokujemy telefon (przyciskiem od góry) to telefon elegancko się odblokuje - naprawia się.

  Teraz możemy przywrócić opcję blokady ekranu po np. 1 minucie....
  Możemy się cieszyć działającym telefonem.... w moim przypadku przez jakiś miesiąc, dwa. Udało mi się tak "naprawić" telefon 3 raz pod rząd. Aż takiego szczęścia nie mam i to na prawdę musi działać ;)

  1