logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Volvo S40 2.0D [2005] - Max 1200 obrotów, nierówna praca silnika - sterownik?

DamianGPS 20 Lut 2014 09:55 4437 6
REKLAMA
  • #1 13324190
    DamianGPS
    Poziom 9  
    Witam,
    Problem tak jak w temacie, Volvo S40 2.0D, 120 tys przebiegu.
    Na komputerze wyrzuca błąd wtryskiwaczy, po usunięciu błędu samochód jeździ normalnie do czasu gdy znów pojawi się błąd.

    Mechanik twierdzi, że to nie wtryski, przekładał je miejscami itd.
    Wg niego jest to problem z sterownikiem silnika.

    Proszę o podpowiedzi, czy to rzeczywiście objawy problemu ze sterownikiem?
    Jeśli tak, to gdzie go naprawić?

    Pzdr
    Damian
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 13326263
    DamianGPS
    Poziom 9  
    androot napisał:
    A co przełożenie miejscami ma pomóc w momencie gdy jeden z nich leje? Dalej diagnoza sterownika będzie ta sama. Odczytać jakie są korekty na każdy z nich i wtedy wyciągnąć wnioski.


    Błąd dotyczy 2 środkowych wtryskiwaczy. Mechanik je przełożył na skrajne pozycje, nadal to samo.
    Od wczoraj, od usunięci błędu samochód chodzi normalnie. Mechanik jednak stwierdził, że w każdej chwili błąd może znów się pojawić.

    Samochód zaprowadzę chyba w inne miejsce. Ale proszę o opinię czy opisane objawy są typowe dla uszkodzenia sterownika silnika?

    Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "Odczytać jakie są korekty". Możesz wyjaśnić?

    Pzdr
    Damian
  • REKLAMA
  • #4 13328293
    szwed.pawel
    Poziom 14  
    ZACZNIJ OD POPRAWY POŁĄCZEŃ NA KOSTKACH ELEKTRYCZNYCH WTRYSKIWACZY, PROFILAKTYCZNIE MOŻESZ ZASTOSOWAĆ JAKIŚ ŚRODEK USUWAJĄCY WILGOĆ TYPU KONTAKT SPRAY. W WIEKSZOŚCI PRZYPADKOW ZABIEGI TE POMAGAJĄ.
  • REKLAMA
  • #5 13328311
    androot
    VIP Zasłużony dla elektroda
    DamianGPS napisał:
    Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "Odczytać jakie są korekty". Możesz wyjaśnić?


    Korekta dawki paliwa na każdym - "szukaj" na forum nie działa?

    Cytuję kolegę "kybernetes"
    "Korekty odnoszą się generalnie do mocy poszczególnych cylindrów. Sterownik ustala sobie dawkę wtrysku dla danych warunków pracy silnika i mierzy przyspieszenie wału po każdym zapłonie. Jeżeli to przyspieszenie jest mniejsze jak powinno być to zwiększa dawkę na danym cylindrze i korekta rośnie, jeżeli jest większe to zmniejsza dawkę i korekta spada. Z tego wynika, że zwiększone korekty są na słabszych garach (np. problem z kompresją, złe spalanie, padnięty wtryskiwacz) a zmniejszone na tych gdzie "leją" wtryskiwacze. Na koniec mała uwaga: nie zawsze ten pomiar działa idealnie i w przypadku b. nierównej pracy silnika sterownik potrafi zgłupieć i wskazywać nie te cylindry co trzeba, zwłaszcza w starszej generacji CR, także trzeba trochę doświadczenia i parę takich przypadków przerobić i obejrzeć jak to wygląda aby załapać o co chodzi."
  • #6 13328694
    DamianGPS
    Poziom 9  
    OK, dzięki Panowie.
    Dam znać jak się sprawa zakończy.
  • #7 13513535
    lukas mit z
    Poziom 11  
    Witam. Jak zakończył się twój przypadek z 2.0d (hdi, tdci)? Nie uważasz że takie tematy bez rozwiązania problemu praktycznie są bezużyteczne? Pozdrawiam Łukasz.
REKLAMA