Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corsa B 1.4, za dużo pali - pali 11l benzyny i z 14l gazu

RangerPL 20 Feb 2014 10:27 5067 11
    RangerPL
    Level 9  
    Zakupiłem Opla Corsę B 1.4 z 94r. Mam problem ponieważ pali 11l benzyny i 14l gazu. Wymieniłem filtr powietrza który był w tragicznym stanie ale raczej nie odnotowałem znacznej różnicy. Gdy silnik dłużej pochodzi to nagrzewa się do leciutko ponad 90 stopni. Jest również jedna wada - cieknie olej spod uszczelek - wymieniłem uszczelkę głównej pokrywy lecz dalej cieknie gdzieś niżej. Do tego wydaje mi się że zbyt szybko ubywa płyn chłodniczy, być może z tym olejem ucieka ale nie wiem, nie bardzo się znam.
    Zatem pytanie, dlaczego takie spalanie, co mogło się zepsuć? Proszę o dość proste odpowiedzi ponieważ jestem początkujący.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    gregor2508
    Level 11  
    Na dzień dobry zdejmij klemę na noc. Rano odpal na benzynie i jak się zagrzeje, to miernik i mierzymy sondę, która jest na wydechu, a więc jeden kabelek na masę drugi do sondy i ma szybko pływać od 0,100 do 0,800V - czym szybciej, tym lepiej. Jak będą odskoki, to czujnik temp można spr. na początek, a może najlepiej wymienić - kosztuje grosze. Jak to nie pomoże, to dalej będziesz musiał szukać warsztatu. Powodzenia.
    pawlik722
    Level 23  
    jeśli ubywa płynu chłodniczego a niema widocznych wycieków przy wężach zbiorniku i chłodnicy to wskazywać może na uszkodzoną uszczelkę pod głowicą, ubywający olej również, ale powiedz mi w którym miejscu jest widoczny wyciek? uszczelniaczy jest tam trochę więcej. Tempera powinna byc bardziej około 80 stopni, czy chłodnica jest gorąca czy zimna po nagrzaniu silnika? jeśli zimna winą tego może byc termostat lub zapchany wąż, jeśli ciepła to tak ma być:) w różnych silnikach różnie bywa, u mnie jest 70 na silniku zazwyczaj a u innych zazwyczaj 80-90.

Ciężko będzie cos stwierdzić ponieważ jak sam to ująłeś, nie znasz się, napraw sam również raczej nie przeprowadzi może lepiej poszukać jakiegoś warsztatu.
    RangerPL
    Level 9  
    Gregor a po co ściągać klemę do tego? Sam czujnik rozwiąże problem spalania?

pawlik, ciężko opisać skąd jest wyciek bo sam tego nie wiem. Generalnie to nie wiem czy silnik się nie przegrzał i nie walnęły uszczelki, bo płynu było bardzo mało. Jak mówiłem, wymieniłem uszczelkę od pokrywy zaworów, o tą - http://opelczesci.com.pl/userdata/gfx/aaafbcc143b5f231134c379f208d0a79.jpg z niej też ciekło trochę i teraz już nie cieknie. Gdy ją wyjmowałem to była porwana, przyklejona i musiałem ją zeskrobywać. Ale wyciek dalej widać w dolnej partii silnika, niżej również jest jakaś uszczelka z której też leciukto cieknie i jeszcze niżej gdy kończą się te "cylindry"? również widać olej. Jutro zrobię zdjęcie.

Włączyłem silnik na parę minut i sprawdziłem chłodnicę, jest zimna. Jeszcze jutro jak pojadę gdzieś dalej to sprawdzę bo przy takim spalaniu aż żal żeby silnik chodził niepotrzebnie :) Ale ogrzewanie w środku działa normalnie
    RangerPL
    Level 9  
    Corsa B 1.4, za dużo pali - pali 11l benzyny i z 14l gazu

Więc tak, z 1 ciekło ale wymieniłem uszczelkę i jest ok, z 2 cieknie leciutko i w 3 na dole jest dość sporo oleju
    ojcio
    Level 18  
    Przy jakiej jeździe spala Ci te 14 gazu? W trasie czy po mieście? Moja w trasie jeszcze nie zeszła poniżej 8l gazu, na mieście potrafi spoić do 16 zależy jak mocno się śpieszę. Co do wycieków to jest opel wycieki to oznaka że silnik jeszcze działa :) (innymi słowy wycieki to norma)
    andrzej20001
    Level 43  
    Spalanie powinno oscylować w granicach 7 l/100.Sprawdź skład spalin i pracę sondy lambda.
    RangerPL
    Level 9  
    Jechałem trochę w mieście i więcej w trasie, w sumie jakieś 90km zrobiłem i zeżarło troszkę ponad pół zbiornika do którego weszło jakieś 25l.

Jak dokładnie sprawdzić tą sondę i gdzie ona się znajduje? I skad spalin?
    andrzej20001
    Level 43  
    Jedź na stacje obsługi tam gdzie robisz przegląd i niech ci zbadają spaliny.
    RangerPL
    Level 9  
    Chłodnica grzeje. Od 90 stopni. Tą lambdę muszę sprawdzić
    gregor2508
    Level 11  
    Jak na początku pisałem tylko miernik a wycieki na pewno nie mają nic do spalania.
    RangerPL
    Level 9  
    Sonda jest w porządku. Były przebicia na kablach wysokiego napięcia. Wymieniłem kable oraz świece. Ponadto okazało się że miałem mało ciśnienia w oponach 1.3-1.5 bara. Nie wiem czy to wszystko zapewni mniejsze spalanie ale zobaczymy.