Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Elektrolux ESI 66010 cieknie zmiękczacz wody

van5 20 Lut 2014 12:48 1551 4
  • #1 20 Lut 2014 12:48
    van5
    Poziom 9  

Witam,

mam następujący problem: spod pokrętła zmiękczacza wody cieknie woda i zbiera się na dnie pralki, włączając jakiś program zmywarka najpierw wypompowuje to co się zbierze następnie startuje

Jak się zabrać do naprawy?
    Czy będzie to kwestia jakiego zaworu czy tez uszczelki?

mam bardzo "kamienistą" wodę i ona często psuje różne urządzenia pomimo dodawania środków zmiękczających

Dzięki za wszelkie podpowiedzi

0 4
  • #2 20 Lut 2014 22:20
    itam67
    Poziom 17  

Witam
    skąd wiesz gdzie jest nieszczelność. Woda pod filtrami to norma
    Pozdrawiam

0
  • #3 21 Lut 2014 09:20
    van5
    Poziom 9  

regulacja zmiękczacza wody znajduje się na lewej ścianie zmywarki patrząc na wprost, trochę powyżej poziomu dolnego kosza i tam widać wyraźny wyciek, woda ścieka po ściance małym strumykiem na dno
    w momencie jak zamknę zawór doprowadzający wodę do zmywarki wycieku nie ma

1
  • Pomocny post
    #4 21 Lut 2014 10:37
    egon42
    Poziom 37  

Może koledze puszcza zawór sterujący dopływem wody do zmywarki, trochę jaśniej powinien kolega to opisać kiedy cieknie woda cały czas nawet jak pralka nie jest włączona czy tylko jak jest włączona. Miałem kiedyś podobny przypadek i okazało się że ciekła bo była źle założona śruba trzymająca płaszcz wody ta duża klient ja wymontował i założył odwrotnie, a w śrubie były otwory które musiały być skierowane na dół a klient założył je do góry.

0
  • #5 03 Kwi 2014 17:21
    van5
    Poziom 9  

witam po dłuższej przerwie,

tak jak podejrzewałem, uszkodzeniu uległ elektrozawór w wężu zasilającym

po zakupie nowego węża (dość długo się czeka na dostawę) i wymianie problem zniknął

dzięki - można zamknąć temat

2