Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW GOLF III 1.8 90 km - golf 3 wyrzuca wodę

20 Lut 2014 13:37 3801 10
  • Poziom 8  
    Witam mój golf 3 1.8 90 km wyrzuca wodę a mianowicie :

Gdy jest zimny wszystko jest normalnie nic nie bombluje ale gdy się rozgrzeje to zaczyna ta woda sie jak by gotować.W samochodzie była wymieniana uszczelka pod głowica ponieważ wcześniej też sie tak działo ale stara uszczelka była cała(wymiana nie pomogła dzieje sie to samo)

Duży problem to także odpowietrzenie samochodu.

gdy samochód sie rozgrzeje i zaczyna jak by się gotować w zbiorniczku woda to w samochodzie jest ciepłe powietrze ale gdy włączy się przy około 80 90 stopniach wiatrak to zasysa wodę w zbiorniczku i trzeba dolać ale gdy przestaje chodzić dzieje się z powrotem to samo.Jednocześnie gdy włącza się wiatrak od chłodnicy to w samochodzie idzie zimne powietrze nie grzeje.

Przewody co idą do chłodnicy ten u góry jest gorący ten na dole lekko ciepły podobnie jest z chłodnicą(chłodnica po przeciwnej stronie jak podłączenie węży była klejona od góry do dołu)
  • Poziom 8  
    Ale co dokładnie może byc nie tak z pompą wody co sprawdzić lub wymienieć
  • Poziom 34  
    Oberwane skrzydełka . Zdemontować pompę i sprawdzić stan skrzydełek.
  • Poziom 23  
    Masz instalację LPG? Czy samą benzynę?
  • Poziom 8  
    Lpg sorki zapominałem napisać

I przez oberwane skrzydełka mogło by wywalać wodę
  • Poziom 11  
    witam
    kolego proponowałbym sprawdzić termostat może się zawiesił jest cały czas zamknięty wtedy na małym obiegu nie będzie miało siły chłodzić i stąd woda się gotuje.
    drugie sprawdzenie podjedź na warsztat który sprawdzi Tobie czy może już się nie skończyła uszczelka głowicy i dmucha w wodę sprężanie.
    pozdr
  • Poziom 8  
    uszczelkę pod głowicą wymieniłem tydzień temu może dwa
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Gdyby były połamane łopatki w pompie,to nie miał byś wogóle ogrzewania,a chłodniaca silnika była by zimna. Spróbuj jaszcze dokładnie odpowietrzyć cały układ chłodzenia,najlepiej ustaw auto tak,aby przód był wyżej niż tył auta.
  • Poziom 8  
    Golf 90 wielkie dzięki po postawieniu przodu wyżej i próbie odpowietrzania
    wodę zaczął wywalać z początku ale wsadziłem butelkę od Heleny żeby na boki nie szła i trzymałem aż wiatrak załączył pierwszy raz i na razie tak jak by było dobrze przejechałem się kilka kilometrów i wszystko wydaje się w miarę dobrze nie wyrzucana trochę widać jak stoi sie w miejscu że trochę sie zwiększa a potem wraca ale nie wyrzuca
  • Poziom 39  
    A cienkim wężykiem z chłodnicy do zbiorniczka płynie płyn? Ten układ się sam odpowietrza bez żadnego problemu ale ten wężyk musi być drożny, króciec w chłodnicy też.