Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Pioneer DEH-1500UB - wyłączanie PTY, ustawienia fabryczne

Kamil 1 20 Lut 2014 14:19 4362 4
  • #1 20 Lut 2014 14:19
    Kamil 1
    Poziom 16  

Witam.

Posiadam radio Pioneer DEH-1500UB. Radio to dostałem gratis przy zakupie samochodu i gdyby nie to, że mam je w gratisie kupiłbym jakieś inne. Im dłużej go używam tym bardziej jestem z niego niezadowolony.

Mam pytanie do osób które używają takie radio:

1. Czy to coś posiada funkcję przywrócenia ustawień fabrycznych? Bo nie doszukałem się takiej możliwości, a w instrukcji o tym nie ma.

2. Jak wyłączyć PTY? Bo mnie to wkurza... teraz na wyświetlaczu pojawiają się naprzemiennie informacje stacji radiowej (RDS) oraz PTY. Przełączają się co jakieś 3 sek. Wygląda to tak RMF FM -> other mus -> np. Flo rida -> other mus -> RMF FM -> no PTY ->... czasami pojawi się też właśnie komunikat "no PTY". Wydaje mi się że tego wcześniej nie było, że te PTY były wyłączone.

Beznadziejne radio...

0 4
  • #2 20 Lut 2014 15:31
    arro382
    Poziom 19  

Nie kojarzę zbytnio ale w menu powinno być coś PTY OFF. A jak nie to odłącz zasilanie na chwilę .

1
  • #3 21 Lut 2014 17:22
    Kamil 1
    Poziom 16  

No i lipton. Wyciągnąłem bezpiecznik radia, ale to nic nie dało - ustawienia pozostały. Niestety w opcjach nie ma nic o PTY więc tam się ich nie da wyłączyć. W instrukcji jest na ten temat tylko tyle że należy naciskać przycisk "powrotu" aby przełączać zestaw wyświetlanych informacji: nazwa usługi programu - informacje PTY - częstotliwość

ale wciskanie tego przycisku nic nie daje

0
  • #4 22 Lut 2014 08:50
    arro382
    Poziom 19  

Odłącz całe zasilanie , te radio ma dwa plusy. Wyjmij wtyk z radia.

0
  • #5 24 Lut 2014 15:54
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Sprawdź w ustawieniach tunera, czy masz włączone AF. Jeśli tak, to wyłącz i testuj.
    Przycisk powrotu dezaktywuje wyświetlane informacje wyświetlacza, naciskaj do skutku.

arro382 napisał:
    Odłącz całe zasilanie , te radio ma dwa plusy. Wyjmij wtyk z radia.
    Nic to nie da, radio ma DEMO zapisane na stałe po starcie.

1