Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny zamek - jak podłączyć bagażnik

omega_01 20 Feb 2014 14:58 4863 6
 • #1
  omega_01
  Level 10  
  Witam,
  Kupiłem sobie centralny zamek na pilota firmy maxicar CZR3409, ma on na pilocie dodatkowy przycisk jak i kanał do otwarcia bagażnika.
  Podpowiedzcie proszę jak go podłączyć??
  Muszę coś dokupić??
  Schemat i instrukcja poniżej.

  Centralny zamek - jak podłączyć bagażnik
 • #3
  stanlejipkis
  Level 11  
  Witam jeśli w bagażniku masz zamek z ryglem elektrycznym to wystarczy wpiąć kanał dodatkowy pod niego i sprawa gotowa . Natomiast jeśli nie masz elektrycznego rygla możesz zastosować siłownik elektryczny ale to zależy od budowy zamka. Jeśli chodzi ci o zamykanie i otwieranie bagażnika to musisz dokupić jeszcze jeden siłownik i zamontować go w klapie i podłączyć pod przewody zielony i niebieski i będzie sterowny normalnie jak drzwi.
 • #4
  omega_01
  Level 10  
  Będzie to montowane w corolli e10.
  Bagażnik jest otwierany albo kluczykiem z zewnątrz lub linką ze środka kabiny.
  Jak by była możliwość wpiąć to normalnie to by nie było problemu.
  Chodzi o to, że bagażnik musi się otwierać osobno z przycisku pilota (naciskam przycisk i bagażnik sam odskakuje).
  Dodatkowy siłownik już mam, ale jak go podpiąć pod ten dodatkowy kanał??

  Czy plusa daje stałego na siłownik, a minus pojawi się dopiero po naciśnięci przycisku z fioletowego przewodu centralki??
 • #5
  stanlejipkis
  Level 11  
  Jak widzę tamto wyjście ma zaledwie 300mA maksymalnego prądu tak więc żeby nie ingerować w elektronikę centralki proponuje podłączyć to przez przekaźnik jedną nóżkę zasilającą przekaźnik (pamiętaj przekaźniki samochodowe i większość montażowych mają diodę zabezpieczającą i ważne jest prawidłowe połączenie) do sterownika (fioletowy) a drugą do plusa (czerwony) i po naciśnięciu przycisku przekaźnik powinien się załączyć przewody z siłownika jeden dajesz do masy (czarny) a drugi przez przekaźnik do plusa (czerwony).
 • #6
  omega_01
  Level 10  
  Możesz podpowiedzieć jaki ma to być przekaźnik?
 • #7
  stanlejipkis
  Level 11  
  Może być to dowolny przekaźnik który ma uzwojenie cewki na 12V najlepszy był by samochodowy który po doprowadzeniu napięcia zwiera dany obwód najlepiej jak byś pokazał jaki masz i podpowiem jak podłączyć. zanim się zabierzesz za montaż tego to sprawdź czy sprężyna która cofa linkę to ma wystarczającą siłę aby cofnąć siłownik