Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łucznik Lidia 2016 - Łucznik Lidia - nić zacina się za bębenkiem blokując napęd

fooyth 20 Lut 2014 15:08 4317 3
  • #1 20 Lut 2014 15:08
    fooyth
    Poziom 2  

Witajcie.
    Mam problem z nowo kupioną maszyną. Jest to Łucznik Lidia 2016.
    Wczoraj uruchomiłam ją po raz pierwszy. Po godzinie szycia wystąpił problem - zacięła się nic blokując napęd (koło się nie kręci, pedał nie działa), igła zatrzymuje się w jednej pozycji i ani drgnie. Szyłam na ustawieniach ścieg nr 5, napręzenie nici górnej 4, dł ściegu 2. Wyjęłam więc bębenek, wyjęłam zaciętą nić i szyłam dalej. Niestety problem zaczął się pojawiać coraz częściej. Skonsultowałam go mailowo z serwisem Łucznika, kazano mi zwiększyć naprężenie górnej nici. Niestety to nie załatwiło sprawy. Dziś problem zaczął występować na tyle często, że kompletnie uniemożliwia szycie. Dodam, że zmieniłam nici, zmieniłam szpulkę w bębenku, wykonałam standardowe operacje - nie pomogło. Wykonałam zdjęcia konkretnego miejsca, gdzie zacina nić (i to chyba górną jednak, nie dolną).
    Może macie jakiś pomysł co to za problem i z czym to się je? Mam nadzieję, ze to ja coś spaprałam i ze 'naprawa' będzie tak prosta jak dodanie dwa do dwóch.
    Bardzo proszę również o jasne wyjaśnienia, nie jestem zaawansowanym użytkownikiem, szyć nauczyłam się niedawno.
    Przesyłam zdjęcia:
    na początku to, jak wyglądał bębenek po otwarciu klapy, dalej ukazane miejsce, gdzie zacina nić.

Łucznik Lidia 2016 - Łucznik Lidia - nić zacina się za bębenkiem blokując napęd Łucznik Lidia 2016 - Łucznik Lidia - nić zacina się za bębenkiem blokując napęd Łucznik Lidia 2016 - Łucznik Lidia - nić zacina się za bębenkiem blokując napęd Łucznik Lidia 2016 - Łucznik Lidia - nić zacina się za bębenkiem blokując napęd

0 3
  • #2 19 Sie 2015 07:20
    motylkowa
    Poziom 1  

Witam serdecznie, mam podobny problem z zakupionym niedawno łucznikiem lidia, nie jest on aż tak uporczywy, żeby nie dało się szyć ale przy jednym szyciu potrafi się wplatać nitka z 2-3 razy co bardzo utrudnia i wydłuża szycie. Próbowałam różnych rodzajów nici, różnych ustawień i naprężeń, za każdym razem to samo. Proszę o pomoc jak rozwiązać problem ?

0
  • #3 19 Sie 2015 08:43
    axxx
    Specjalista AGD

Na początek proponuje prawidłowo ponawlekać nici zgodnie z instrukcją szczególnie górną.

0
  • #4 03 Wrz 2015 21:00
    brzoza59
    Poziom 12  

witam! Nie wiem czemu nikt nie chce doradzić to jest bardzo proste.Najpierw ustawiamy igłę w centralnym punkcie czyli na środku.Najważniejszą sprawą tych maszyn to jest naciągi [ szpanowanie] w tedy maszyna wiąże w środku materiału.Pierwsza regulacja to naciąg nitki górnej no i tam jest problem albo nie hamuje nici , albo rwie.Czeba ustawić tak aby nie była za lużna ani za dużo napięta to jest górna regulacja.Natomiast pospolity bębenek ma też regulacje małym śrubokrecikiem jest w zestawie.Ścieg nie może być mocno zbity bo po rościągnięcu materiału po pęka.Ale do rzeczy te maszyny mają czasem kolizje między igłą a palcami zabieraka może w tedy złamać igłe.Sprawa jest prosta wyciągamy cały mechanizm bębenka czyscimy oczywicie i składamy i maszyna szyje. To bardzo dobre maszyny i prosta. A to dla kobiet które same se na prawią ,aby wyciągnąć mechanizm bębenka tam są takie po obu stronach zabezpieczena odchylamy i przekreazmy na bok wyciągamy no i pamietamy jak było zlożone.Pozdrawiam

0