Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek Vectra - A

johniewalker 03 Kwi 2005 23:28 4205 8
  • #1 03 Kwi 2005 23:28
    johniewalker
    Poziom 9  

Problem polega na tym ze jak jade to cos wariuje...
    Otwiera sie i zamyka, wszystkie drzwii, samoczynnie...
    Ichciałbym go odłączyć bo nie mam ani czasu, ani pieniędzy na naprawę, więc podajcie mi jakiś szybki i skuteczny sposób na odłączenie go...
    Żeby otwierać tylko jedne drzwi, jak gdyby go nie było.... Dziękuje za pomoc!!!
    Tylko proszę o dokłądny opis bo ja jestem nowicjusz w tych sprawach !!!!!

0 8
  • Pomocny post
    #2 03 Kwi 2005 23:37
    andre41
    Poziom 16  

Moduł centralnego jest po prawej stronie obok nogi pasażera , ale skoro tak wariuje to należałoby sprawdzić czy nie jest gdzieś przetarty przewód , który jest wprowadzony w drzwi, jeśli z jakichś przyczyn pęknie sprężyna i przewody się nie chowają to mogły zostać przycięte drzwiami. Miałem taką Vectrę i u mnie działał super nawet podpiąłem mu sterowanie z autoalarmu na pilota .O ile dobrze pamiętam to styki sterujące modułem były przy zamkach w obu drzwiach przednich i w tylnej klapie bagażnika.

0
  • #3 05 Kwi 2005 11:31
    pupi2
    Poziom 11  

Witam, kolego co pisze wyzej ma racje takowy moduł znajduje sie po stronie pasazera, czujniki sa w przednich drzwiach u kierowcy i pasazera a scislej to jak odkrecisz okrycie drzwi to przy samym zamku widac ze do niego dochodza przewody tam szukaj czujnikow, moze one sie zepsuly i w czasie jazdy poprostu sie zwieraja to moze byc przyczyna zamykania i otwierania sie zamka:). A taki szybki sposób to poprostu wyjac bezpiecznik z tabliczy bezpieczników, jak otworzysz ja (kolo nog kierowcy) to na klapce masz narysowane co do czego szukaj obrazka z kluszykiem na drzwiach i wyciagnij ten bezp i po sprawie.

0
  • #4 13 Kwi 2005 23:48
    bartlech
    Poziom 10  

a ja mialem to: Mam vectre B 97. dzisiaj próbując otworzyć pilotem w kluczyk drzwi- nie było reakcji, wiec otworzyłem kluczykiem i wtedy centralny zaczął świrować :!: , cały czas chciał zamknąć wszystkie drzwi :!: . Ponawiając próby co 2 sekundy (drzwi były zamknięte) trwało to z 3 minuty kiedy to odłączyłem akumulator (+). Po ponownym podłączeniu akumulatora, zero reakcji. Odłączyłem na dłużej mase.... na pilota zero reakcji, kiedy przekręciłem kluczyk znowu próbował zamknąć, ale tym razem co ponawiając 10-15 sekund.
    Wyłączyłem znowu akumulator i po włączeniu już nie działał centralny.

okazalo sie ze padniety jest modul sterujacy. 200 zl + 50 za zaprogramowanie pilota (nie dzialali w stacyjce programowanie )-: )

0
  • #5 14 Kwi 2005 20:24
    pelek
    Poziom 20  

a jak już to wszystko rozłączysz to odkręć moduł c.zamka /z boku nóg pasażera jak to już podawali koledzy / i poprostu zobacz czy nie jest on zalany wodą.może to to

0
  • #6 14 Kwi 2005 21:56
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Panowie a może by tak sprawdzić czy siłowniki się nie rozreulowały? Jest to najczęstsza przyczyna takich objawów. POZDRAWIAM

0
  • #7 13 Gru 2009 19:53
    bodziot1
    Poziom 9  

mam problem z centralnym jak jest przymrozek nie chce się otwierać tylko otwiera bagażnik

0
  • #8 14 Gru 2009 11:51
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Wlew paliwa też się otwiera?

0
  • #9 11 Kwi 2012 20:22
    maćko95
    Poziom 2  

witam, mam problem z centralnym zamkiem, zamyka tylko drzwi i wlew paliwa, nie zamyka bagaznika i nie domyka elektrycznych szyb ani dachu, co to moze byc?

Moderowany przez robokop:

Coś się zepsuło. Zobacz na datę wątku, w którym byłeś uprzejmy się dopisać ( niegramatycznie zresztą).

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo