Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nebelmaschine FG 500 N - pompka czy piec?

redcloud 20 Lut 2014 18:37 2151 4
  • #1 20 Lut 2014 18:37
    redcloud
    Poziom 2  

Witajcie,
    To mój pierwszy post i mam nadzieję, że żadnego byka nie strzelę.

Mam dymiarkę Nebelmaschine FG 500 N i oczywiście nie działa- nie produkuje dymu aczkolwiek grzałka działa i pompka "pracuje".
    W porównaniu do mojej innej dymiarki ta pompka buczy bardzo głośno. Odłączyłem miedziany przewód i odpaliłem bez niego i trochę chlapało płynem. Czy ta pompka ma tylko chlapać czy ma mi się lać po rękach?
    Pompka to jakaś chińszczyzna i nie rozbieralna jest (od frontu tylko nity + zaklepany rant).

Sprawdziłem też po rozebraniu na poszczególne elementy cały układ organoleptycznie czyli dmuchnałęm z siłą wodospadu i "cug jest" od dyszy wylotowej do zbioniczka z płynem.

Jakieś pomysły? Padła pompka?

0 4
  • Pomocny post
    #2 20 Lut 2014 18:46
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 20 Lut 2014 18:51
    redcloud
    Poziom 2  

Hmm, spróbuję ze strzykawką bo dymu wogóle nie ma, zero, nada. A fakt, że mogę dmuchnąć w dyszę pieca i czuję podmuch z drugiej strony nie ma znaczenia?

0
  • Pomocny post
    #4 20 Lut 2014 19:22
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 20 Lut 2014 21:08
    redcloud
    Poziom 2  

No właśnie jest prześwit. Dmuchnąłem nawet w miedzianą rurkę i przyłożyłem palec do dyszy (wylot dymu) i poczułem powietrze. Jasne, że delikatnie ale poczułem. Tak przypuszczałem, że pompka za słabe ciśnienie podawała. Idę ją wymontować i fotkę pstryknę to mi pomożesz kolego jaką dobrać z Allegro (są 3 rodzaje).

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

Ok, pompka wycięta i wygląda tak: (jest na 230V-jedyne oznaczenie oprócz dokładnego adresu i telefonu chińskiego producenta)

Nebelmaschine FG 500 N - pompka czy piec?Nebelmaschine FG 500 N - pompka czy piec?

Może da się kupić inną tańszą pompkę, najlepiej gdzieś w Krakowie?

Hmm znalazłem na forum opcję, że da się zastąpić tą pompkę pompkami np od spryskiwaczy ale jak podłączyć pompkę srpyskiwaczy 12v pod instalację 230? Przecież nie będę rozbudowywał zestawu o transformator?

Hmm rozmontowałem jednak tą (tę?) pompkę i w środku jest silniczek:

Nebelmaschine FG 500 N - pompka czy piec?

W związku z tym, że pompka ma słabe ciśnienie, to silniczek trzeba "przewinąć" u jakiegoś machera od elektroniki, tak? Jaki jest koszt takiego przewinięcia (to wykracza poza moje możliwości).

Moderowany przez Mirek Z.:

Linki do aukcji usunąłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

0