Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieza Philips FW650C cos siadło;/ transformator??

04 Kwi 2005 00:20 1485 5
  • Poziom 15  
    ehh wiec mam wieze Philipsa FW650C na 7cd.

Opisze usterke:
    Wiza ta chodzila:P wiec co jakis czas wywalał bezpiecznik, az pewniego razu grałem dosc długo, wize wylaczyle(chodzila na standby) rano wstale i wiza byla wylaczona sprawdzilem bezpiecznik i jest ok. co jeszcze moge dodac transformator strasznie buczał od jakiegos czau i sie grzał, az do teraz jak wieza jest podlaczona do sieci transformator nie buczy ale nadal sie grzeje no i wieza niechodzi;/

co mi doradzice? moze to ten transformator?
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 24  
    skoro sie grzeje to nadzieja ze jeszcze jest moze dobry,jest zwarcie po stronie wtornej,mostek,kondensator,dioda zenera lub inny element w zasilaniu.odlacz zasilanie i sprawdzaj po kolei elementy.pozdro...
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 24  
    jak masz szczęście to trafo jest jeszcze dobre i go nie włanczaj bo sie spali!sprawdzaj elementy w zasilaniu bo napewno coś tam padło i przez to buczy bo chodzi na zwarciu
  • Poziom 24  
    Też miałem taki przypadek ale z FW545c , wieza stoi do dzisiaj zepsuta
    Bezpieczniki były wszystkie dobre
    Grałem cicho wieża sie wyłaczyła i juz nie właczyła nigdy , zadnego znaku zycia :( Oglądałem ten transformator i on jest naprawde badziewny tzn słaby jak na taką wieże , mozliwe ze w tych wiezach padają transformatory

Piszcie , piszcie panowie , może i ja naprawie swoją przy okazji .
  • Serwisant
    Tam jest przetwornica sprawdz tranzystor STP sterujący i otoczenie.
  • Poziom 11  
    Spoko .To jest przetwornica. Sprawcie elementy typu diody,tranzystory,itp.Teraz dalaj,woltomierzem zapnij się do+230v a drugim biegunem do G[tranzystor 7351],po chwili powinno go wzbudzić [napięcie ok.39v].Jeśli tak się zachowa to wepnij kondesator 1nF/2kV. U mnie to pomogło.