Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat b5 1.9TDI 110KM 97r LICZNIK

Kisielek017 20 Lut 2014 20:20 1890 7
  • #1 20 Lut 2014 20:20
    Kisielek017
    Poziom 8  

Witam. Mam problem z moim licznikiem w passacie b5 podświetlenie niebieskie. Nie działa mi bardzo często podświetlenie licznika. Mam podświetlone tylko wskazówki, wskaźniki od temperatury i paliwa(od paliwa często mryga przygasa) oraz wyświetlacze od kilometrów jest podświetlony cały czas a od zegarka raz jest a raz nie ma. Mam przy tym jeszcze coś takiego, że jak włącze światła pozycyjne bez kluczyka to wskazówka od obrotomierza podskakuje w okolicach zera i po chwili przestaje, dzieje się tak również gdy odpale samochód, wskazówka najpierw skacze a dopiero po chwili pokazuje normalne obroty silnika i dopiero wtedy wskaźnik paliwa pokazuje ilość paliwa w zbiorniku. Jak gasze samochód to wskazówka również skacze. Czym to może być spowodowane??? Dzisiaj jak wyciągnąlem licznik zauważyłem, że tempomat mam dokładany( nie działa i tak) stwierdzilem to po tym że są poprowadzone kable, które ktoś sam wlutował do sterownika ECU a i kilka kabli jest też obcięta przy tych kostkach co są pod ECU i połączone są z innymi kablami. Co robić z tym wszystkim??? Jak naprawić te podświetlenie??? I czy to, że nie mam podgrzewania foteli (maty 100% sprawne) też mają z tym coś wspólnego??? Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

• #2 21 Lut 2014 09:50
    rafik39
    Poziom 14  

Ja bym zaczął od wywalenia wszystkiego co było dokładane dodatkowo przez kogoś i wtedy sprawdzić licznik

• #3 21 Lut 2014 19:20
    Krys-tian
    Poziom 11  

Ja na Twoim miejscu bym sobie odpuścił kombinowanie z tymi lutowanymi kabelkami przy ecu, bo możesz mieć problemy z odpaleniem autka jeśli ktoś się właśnie wcinał z odcięciem powiązanym z alarmem lub jakimś dodatkowym.

Co do dokładanego tempomatu to raczej nie powinien mieć wpływu na działanie zegarów.

Jeśli chodzi o podświetlenie to może być wina w liczniku typu zimne luty w kostkach lub w ogóle jakiś stabilizator w zegarach pada.

• #4 14 Cze 2014 18:12
    Arek2xs
    Poziom 10  

Czy miał ktoś już problemy z vw passatem B5 ze złymi wskazaniami zegarów tzn. po wyłączeniu stacyjki wskazówki prędkościomierza, obrotomierza, paliwa i temperatury lecą poniżej zera co wpływa na zaniżanie pomiarów, np. na biegu jałowym obroty pokazywane na liczniku to ok 420 a na vagu 860.
    Proszę o pomoc w diagnozie i rade jak to usunąć.
    vw passat b5 1.9 AFN

• #5 14 Cze 2014 18:45
    polonez15
    Poziom 32  

Wrzucić nowy wsad.

• #6 14 Cze 2014 23:47
    bodzio012
    Poziom 31  

Może masz auto po jakiśm magiku co wszystko przerabiał, może diody też w tym liczniku były przelutowane, był to zabieg jakiś czas temu modny na forum passata, więc może ktoś przy przelutowaniu dał ciała. Dobrze podpowiada Polonez, jeśli masz czym wrzucić wsad do hc11, ja sprawdziłbym cały licznik i punkty lutownicze, przelotki itp.

• #7 15 Cze 2014 10:09
    polonez15
    Poziom 32  

Na pewno masz skopany licznik, skoro wskazówka drga po włączeniu świateł. Obstawiam wsad lub jakieś zwarcie.

• #8 15 Cze 2014 14:04
    Arek2xs
    Poziom 10  

dzięki sprawdze każdą z opci

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME