Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS 2020D - Brak czcionki kodu kreskowego i poszukiwania firmware'u

20 Lut 2014 20:24 2058 11
  • Poziom 13  
    Witam mam problem z drukarką Kycera FS-2020d:
    Po wymianie zestawu naprawczego i użyciu funkcji "restart printer" znikła możliwość wydruku kodów kreskowych. jak drukuję czcionki to wcześniej taka strona z dodatkowym kodem kreskowym była drukowana obecnie jej nie ma a drukarka zamiast kodów drukuje cyfry.
    Jest to bardzo pilna sprawa dla mnie rozmawiałem z Arcusem czyli serwisem kyocery ale nie wiedzą jak pomóc, sami się zdziwili. Drukarka nie ma i nie miała karty CF z barcode i nigdy nie był on wgrywany ręcznie. Nie jestem pewien czy ta drukarka przed powstaniem problemu nie miała polskiego języka (teraz jest angielski a na polski zmienić się nie da).
    Tych drukarek jest kilka i na przykład wszystkie mają firmware z 2011r a ta jedna z 2009r, ale nie wiem czy tak było przed awarią.
    Mozna znaleźć na stronie kyocery program do wgrywania kodów kreskowych ale to na kartę CF a ja jej nie posiadam.

Wydaje mi się że coś się skasowało po tym "restart printer", i możliwe że reinstalacja firmware by pomogła, ale niestety firmware nigdzie nie jest osiągalny.
    Czy ktoś ma firmware i mógłby go zamieścić lub wysłać mi na email info(malpa)serwiskom.eu? Tylko taki do wgrania po usb bo ona nie posiada karty sieciowej a ten ich program km.net wymaga sieci.Będę zobowiązany za każdą pomoc i sugestię.

PS dlaczego kyocera nie udostępnia nigdzie firmware? Praktycznie do każdej drukarki można znaleźć tylko do nich nie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Barkody wgrywane są przez kartę CF, MUSIAŁY zostać dograne wcześniej. Dogadaj się z Arcusem.
  • Specjalista KYOCERA
    Witam,

Barcody masz tutaj:

Link

Rzeczywiscie, dziwna sprawa...a reset printer zrobiles z poziomu drukarki czy z command center? Bo jak z command center to mogles uzyc reset do ustawien fabrycznych
  • Poziom 13  
    @forteca
    Jak pisałem pobierałem już ten plik, ale to plik do karty CF której nie ma w drukarce i nigdy nie było. Próbowałem jakoś użyć tego pliku różnymi programami, ale się nie udało.
    Funkcję "reset printer" użyłem tylko z poziomu drukarki. Myślę, że niepotrzebnie, a zrobiłem to dlatego że po wymianie MK nie chciała zasypać tonerem developera i ciągle kartki wychodziły czyste. "reset printer" na to nie pomogło (tak jak i "developer" z menu, i gdzieś dopiero po 10-15 ponownych uruchomieniach drukarki zaczęła zasypywać developer.

Tak czy owak leżę i kwiczę na chwilę obecną. Już mam myśli co by kupić inną drukarkę i przełożyć elektronikę w całości i mieć ją z głowy i tak zrobię jeśli nie uda się znaleźć firmware.
  • Specjalista KYOCERA
    Witam,

a nie lepiej zamiast drukarki, kupic sama karte CF (to zwykla karta) i wgrac ten firm?
    koszt 10pln na popularnym portalu, reszta firmwaru by sie znalazla ;)
  • Poziom 13  
    @forteca
    No wiesz co? Zabij mnie nie wiedziałem, że to zwykła karta. Aż mi wstyd..... Mam nawet w robocie jakąś CF 512mb. Jutro pojadę do pracy zobaczę co da się z tym zrobić.
    Wrzuca się te barcody po prostu przenosząc plik *.prn na kartę czy wymaga to jakichś dziwnych zabiegów? Pytam bo widzę że większość robi się przez KMnet a ta drukarka nie ma sieci (chyba km net z tego co pamiętam wymaga sieci). Jak rozmawiałem z infolinią coś bredzili o programie IC_link, ale on obsługuje chyba inne rozszerzenia plików.

W opisie tego pliku do kodów jest napisane, że można zflashować oryginalną kartę, lub użyć tego pliku jako DEMO na każdej innej karcie. Demo to znaczy co? że karta pozwoli wydrukować 10 stron z barkodami, czy będzie działać w ograniczonym czasie?

A może wiesz czemu kyocera nie udostępnia swoich firmware? Ani kupić się nie da, ani nigdzie nie jest napisane, czy wysyłają na życzenie? Rozmawiając na infolinii "niedociumane" ludziki nic nie powiedziały na ten temat. Maile też nie pomagały.
    Dziwna polityka firmy przecież firmware to nie jest jakaś tajemna sprawa.

Jutro się odezwę albo z płaczem, albo podziękowaniem.
    Trochę u mnie kiepsko ze znajomością Kyocery, bo to mało popularny sprzęt jeśli chodzi o drukarki. Przynajmniej u mnie w mieście tylko MAN z tego co wiem ich używa.
  • Poziom 13  
    Niestety nie udało mi się uruchomić kodów kreskowych póki.
    Kartę mi czyta, sformatowałem ją pojawiły się jakieś pliki dodane przez drukarkę, ale mimo to nie wiem jak wrzucić ten plik. *.prn żeby go czytał, bo wrzucanie w foldery nie pomaga.
    Może ktoś pomoże?
  • Poziom 24  
    Katalogi stworzone przy formacie maja zostać puste, plik *.prn kopiujesz bezpośrednio na kartę. Po włożeniu jej do drukarki i uruchomieniu urządzenia dane powinny zostać zapisane w pamięci. Nie wiem jak się sprawuje demo ponieważ miałem kontakt tylko z pełnymi wersjami na oryginalnych kartach z Kyocery.

k.
  • Poziom 13  
    Dziś walczyłem przez 3-4h z tym.
    Foldery były wgrywałem wszędzie i nic nie pomogło, w końcu za pomocą IC Link wgrałem barcode na karty. Wydrukowała je pięknie. Uruchomiłem ponownie drukarkę i się zawiesiła przy próbie druku. Dopiero wyjęcie karty pomogło, ale kody znikły, wstawiłem kartę ponownie sformatowałem i póki co działa, ale zanim dostarczę klientowi jutro ponownie ją sprawdzę.
    (przypominam karta nieoryginalna)
  • Poziom 13  
    Niestety nie działa. Kody kreskowe sa wykrywane, ale nie drukuje. Wydaje mi się że nie są to te które są potrzebne
    na karcie CF mam kilka a w drukarce żadnych fontów z kodami
    Na karcie są fonty od 730 do 830 (łącznie około 20)
    Ale w drugiej drukarce (sprawnej) są fonty o oznaczeniu FONT 50001 i takie potrzebuje, ale nie mam i nic nie mogę zrobić.
  • Poziom 24  
    Jeżeli w drukarce (sprawnej) też nie ma karty CF ( a są fonty do barkodów) to może warto wydrukować sobie co siedzi w RAM-dysku - tam mogą siedzieć pliki z fontami, których potrzebujesz.Raport drukujesz z Menu-Raporty.
  • Poziom 13  
    Dziś zakończyłem sprawę opiszę dla potomności:
    Barcody które wgrywałem na dołożoną kartę CF nie działały. Trochę się wściekłem na serwis Kyocery za olewanie mnie i zrypałem, ale trafiłem na konktretną osobę w Arcusie i ona mi podesłała odpowiednie barcode. Wgrałem i zadziałało.
    Jeśli ten Pan z Arcusa to czyta serdecznie pozdrawiam.