Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

indesit 34nfnxd - Chłodziarka nie chłodzi

chudy698 20 Feb 2014 20:50 3996 14
 • #1
  chudy698
  Level 8  
  Witam.

  Mam lodówkę indesit total no frost Indesit NBAA 34NF NX D - problemem jest to iż chłodziarka nie chłodzi. W chłodziarce przy ustawione temperaturze 5 stopni jest 15 stopni. Chłodziarka niby chodzi wyłącza się lecz temperatura nie spada. Po zmniejszeniu temperatury w zamrażalniku na -22 stopnie (wcześniej -18) temperatura w chłodziarce (przy ustawionych 4 stopniach) spadła do 6 stopni. I tu pojawia się moje pytanie czy rozmrożenie może coś pomóc ? Czy powyższe objawy dają jakąkolwiek nadzieje na dalsze użytkowanie czy też należy rozglądać się za nową, dodam iż ta ma 4 lata. Ogólnie planuje wezwać serwis, ale najpierw chciałem się zorientować na czym stoję.
 • #3
  chudy698
  Level 8  
  Po ostatnim poście wyłączyłem lodówkę na noc i rano znów ją włączyłem. Od tamtego czasu chodziła normalnie do dzisiaj. Dziś znów w chłodziarce 12 stopni. Czy to termostat czy może coś innego.
 • #4
  viiking
  Level 26  
  Sprawdź układ No Frost bo chyba on szwankuje.
 • #5
  chudy698
  Level 8  
  dzisiaj zamrażarka też przestała utrzymywać temperaturę. Ustawione -24 a w środku -12.
 • #6
  viiking
  Level 26  
  Sprawdzałeś czy działa auto rozmrażanie?
 • #7
  chudy698
  Level 8  
  Nie sprawdzałem. Po prostu byłem ciekaw co to może być. Od dwóch dni lodówka kilka razy dziennie piszczy i migają temperatury na wyświetlaczu. w lodówce 20 stopni w zamrażarce -10. Czekam na serwis. Zobaczymy czy się będzie opłacało ją robić.
 • #8
  chudy698
  Level 8  
  Witam. Dwa miesiące temu był serwis z firmy indesit. Gościu odmroził zamrożoną komorę i zaizolował jakiś kabel ( kabel biały z czarną gumką) . Dziś w chłodziarce było +22 stopnie a w zamrażarce -10 stopni. Postanowiłem więc rozkręcić ją i też odlodzić. I tu moje pytanie co mogę zrobić/sprawdzić gdzie wsadzić palce aby czegoś się dowiedzieć. Jeśli mam sprawdzić no frost to jak ?

  indesit 34nfnxd - Chłodziarka nie chłodzi indesit 34nfnxd - Chłodziarka nie chłodzi indesit 34nfnxd - Chłodziarka nie chłodzi indesit 34nfnxd - Chłodziarka nie chłodzi
 • #9
  chudy698
  Level 8  
  Witam ponownie.

  Nikt niema żadnych podpowiedzi ? Dziś znów przestała chłodzić a w dodatku ciągnie strasznie dużo prądu.
 • #10
  homotopy
  Level 10  
  Cześć, słuchaj właśnie zrobiło mi się to samo, w lodówce jest 15 stopni. Czy udało Ci się jakoś rozwiązać ten problem? Jak skończyła się historia z twoją lodówką. Z góry dziękuję za odpowiedź, nie wiem co robić...
 • #11
  chudy698
  Level 8  
  Sorry że po takim czasie ale dawno mnie tu nie było. Jeśli chodzi o lodóweczkę obecnie pracuje ok. Zadzwoniłem do Indesita przyjechał koleś wymienił jakiś czujnik i od tego czasu chodzi dobrze.
 • #12
  homotopy
  Level 10  
  Jeśli można zapytać : ile zapłaciłeś za ten czujnik, czy warto to wymieniać, czy jest drogi? Ja na razie co jakieś 2.5 miesiąca ją rozbieram i suszarką do włosów rozmrażam. Cała procedura zajmuje mi jakieś 40 minut - mam już wprawę. Jednak zimą, jak temperatura spadnie poniżej zera i będą mogła wystawić na zewnątrz szuflady z zamrażalnika chciałabym kogoś wezwać. Dziękuję za odpowiedź.
 • #13
  chudy698
  Level 8  
  Witam.
  Ogólnie okazało sie że mam ubezpieczenie na agd z banku do 450 zł na rok. Jako że była to druga wizyta serwisanta w tym roku to przypuszczam że czujnik ten nie kosztował wiecej niż 200 zł z robocizną. Serwisant mówił też że jak to nie pomoże to trzeba będzie jeszcze cos wymienić i będzie to kosztowało około 100~200 zł. Okazało sie to jednak nie konieczne lodówka chłodzi jak nowa.Ja musialem rozmrażać duzo czesciej.
 • #14
  homotopy
  Level 10  
  Dzięki za info. Teraz były wakacje, więc nie było mnie sporo czasu w domu. Może dlatego tyle wytrzymuje. Jak tylko się oziębi wzywam specjalistę.
 • #15
  chudy698
  Level 8  
  Dla zainteresowanych. Po ostatniej wizycie serwisanta w 2014 i po wymianie owego czujnika wszystko działa ok do dziś.