Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

indesit 34nfnxd - Chłodziarka nie chłodzi

20 Lut 2014 20:50 3738 14
  • Poziom 6  
    Witam.

Mam lodówkę indesit total no frost Indesit NBAA 34NF NX D - problemem jest to iż chłodziarka nie chłodzi. W chłodziarce przy ustawione temperaturze 5 stopni jest 15 stopni. Chłodziarka niby chodzi wyłącza się lecz temperatura nie spada. Po zmniejszeniu temperatury w zamrażalniku na -22 stopnie (wcześniej -18) temperatura w chłodziarce (przy ustawionych 4 stopniach) spadła do 6 stopni. I tu pojawia się moje pytanie czy rozmrożenie może coś pomóc ? Czy powyższe objawy dają jakąkolwiek nadzieje na dalsze użytkowanie czy też należy rozglądać się za nową, dodam iż ta ma 4 lata. Ogólnie planuje wezwać serwis, ale najpierw chciałem się zorientować na czym stoję.
  • Poziom 6  
    Po ostatnim poście wyłączyłem lodówkę na noc i rano znów ją włączyłem. Od tamtego czasu chodziła normalnie do dzisiaj. Dziś znów w chłodziarce 12 stopni. Czy to termostat czy może coś innego.
  • Poziom 25  
    Sprawdź układ No Frost bo chyba on szwankuje.
  • Poziom 6  
    dzisiaj zamrażarka też przestała utrzymywać temperaturę. Ustawione -24 a w środku -12.
  • Poziom 25  
    Sprawdzałeś czy działa auto rozmrażanie?
  • Poziom 6  
    Nie sprawdzałem. Po prostu byłem ciekaw co to może być. Od dwóch dni lodówka kilka razy dziennie piszczy i migają temperatury na wyświetlaczu. w lodówce 20 stopni w zamrażarce -10. Czekam na serwis. Zobaczymy czy się będzie opłacało ją robić.
  • Poziom 6  
    Witam. Dwa miesiące temu był serwis z firmy indesit. Gościu odmroził zamrożoną komorę i zaizolował jakiś kabel ( kabel biały z czarną gumką) . Dziś w chłodziarce było +22 stopnie a w zamrażarce -10 stopni. Postanowiłem więc rozkręcić ją i też odlodzić. I tu moje pytanie co mogę zrobić/sprawdzić gdzie wsadzić palce aby czegoś się dowiedzieć. Jeśli mam sprawdzić no frost to jak ?

indesit 34nfnxd - Chłodziarka nie chłodzi indesit 34nfnxd - Chłodziarka nie chłodzi indesit 34nfnxd - Chłodziarka nie chłodzi indesit 34nfnxd - Chłodziarka nie chłodzi
  • Poziom 6  
    Witam ponownie.

Nikt niema żadnych podpowiedzi ? Dziś znów przestała chłodzić a w dodatku ciągnie strasznie dużo prądu.
  • Poziom 10  
    Cześć, słuchaj właśnie zrobiło mi się to samo, w lodówce jest 15 stopni. Czy udało Ci się jakoś rozwiązać ten problem? Jak skończyła się historia z twoją lodówką. Z góry dziękuję za odpowiedź, nie wiem co robić...
  • Poziom 6  
    Sorry że po takim czasie ale dawno mnie tu nie było. Jeśli chodzi o lodóweczkę obecnie pracuje ok. Zadzwoniłem do Indesita przyjechał koleś wymienił jakiś czujnik i od tego czasu chodzi dobrze.
  • Poziom 10  
    Jeśli można zapytać : ile zapłaciłeś za ten czujnik, czy warto to wymieniać, czy jest drogi? Ja na razie co jakieś 2.5 miesiąca ją rozbieram i suszarką do włosów rozmrażam. Cała procedura zajmuje mi jakieś 40 minut - mam już wprawę. Jednak zimą, jak temperatura spadnie poniżej zera i będą mogła wystawić na zewnątrz szuflady z zamrażalnika chciałabym kogoś wezwać. Dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 6  
    Witam.
    Ogólnie okazało sie że mam ubezpieczenie na agd z banku do 450 zł na rok. Jako że była to druga wizyta serwisanta w tym roku to przypuszczam że czujnik ten nie kosztował wiecej niż 200 zł z robocizną. Serwisant mówił też że jak to nie pomoże to trzeba będzie jeszcze cos wymienić i będzie to kosztowało około 100~200 zł. Okazało sie to jednak nie konieczne lodówka chłodzi jak nowa.Ja musialem rozmrażać duzo czesciej.
  • Poziom 10  
    Dzięki za info. Teraz były wakacje, więc nie było mnie sporo czasu w domu. Może dlatego tyle wytrzymuje. Jak tylko się oziębi wzywam specjalistę.
  • Poziom 6  
    Dla zainteresowanych. Po ostatniej wizycie serwisanta w 2014 i po wymianie owego czujnika wszystko działa ok do dziś.