Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BOSCH MAXXX7 - Nie otwiera się po skończonym programie.

2pacjg 20 Feb 2014 20:54 3888 15
 • #1
  2pacjg
  Level 10  
  Witam serdecznie, problem jak w temacie. Po nastawieniu programu blokada się zamyka i pierze normalnie. Po zakończeniu programu pralka sygnalizuje dźwiękiem, że skończyła, natomiast blokada nie odpuszcza. Drzwiczki są zablokowane. Na wyświetlaczu nie ma żadnego błędu. Otwarcie drzwiczek następuje po tym jak kilka krotnie przekręcę programator na pozycję "OFF" i ponownie na jakiś program. aż do momentu odblokowania drzwiczek. Jakieś pomysły? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)
 • #2
  egon42
  Level 37  
  Jest stuk próby otwarcia zamka czy nie ma jak nie ma to trzeba by sprawdzić czy moduł wysyła impuls otwarcia czy nie.
 • #3
  2pacjg
  Level 10  
  Nie ma tak owej próby, kompletnie nic się nie dzieje po skończonym programie. Po kilku krotnym przełączeniu programatora na off i później na jakikolwiek program ( w celu zainicjowania nowego programu) za którymś razem zaskoczy, jest specyficzny stuk otwarcia zamka, trzeba się pośpieszyć żeby otworzyć drzwiczki bo jak się tego nie zrobi to automatycznie się zamykają z powrotem. ;/ Czy jest to powód aby kontaktować się z serwisem? Praleczka jeszcze chyba na gwarancji. Pozdrawiam
 • #4
  egon42
  Level 37  
  2pacjg wrote:
  Czy jest to powód aby kontaktować się z serwisem
  Pewnie ze jest to powód do kontaktowanie się z serwisem.
 • #5
  2pacjg
  Level 10  
  Witam serdecznie, nowy objaw: Pralka nie kończy programu i na wyświetlaczu pozostaje 0:01, nie można otworzyć drzwiczek w żaden sposób :( co do gwarancji to niestety chyba nic z tego nie będzie. Przy zakupie pralki została dokupiona przedłużona gwarancja ale niestety rok po zakupie przeprowadziliśmy się za granicę a dokładnie do Belgii. W umowie gwarancyjnej jest wyraźny punkt, że wszelkie naprawy gwarancyjne tylko na terenie polski ;/

  Co może być przyczyną nie skończonego programu? Na wyświetlaczu nie ma żadnych błędów ;/ Gdzie szukać? Co robić? Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #6
  nares
  Home appliances specialist
  2pacjg wrote:
  Gdzie szukać? Co robić?

  Wymienić grzałkę.
 • #7
  2pacjg
  Level 10  
  Wymienić grzałkę po 3 latach używania pralki? Mógłby kolega przybliżyć temat?
 • #8
  nares
  Home appliances specialist
  2pacjg wrote:
  Wymienić grzałkę po 3 latach używania pralki?

  To sobie sprawdź, czy grzeje ;)
 • #9
  2pacjg
  Level 10  
  Ok, z wymianą grzałki powinienem sobie poradzić bez problemu. Pytanie tylko czy to pomoże? Cały program prania przebiega prawidłowo, dochodzi do 0:01 i stoi. Dziwny objaw jak na spaloną grzałkę. Wiem, że może jestem upierdliwy ale dlaczego zatrzymuje się przy samym końcu programu po skończonym praniu, na końcu prania przecież nie grzeje. I dlaczego nie chce odryglować drzwiczek?
 • Helpful post
  #10
  egon42
  Level 37  
  2pacjg wrote:
  Cały program prania przebiega prawidłowo, dochodzi do 0:01 i stoi. Dziwny objaw jak na spaloną grzałkę
  Kolego widać że nie masz zielonego pojęciu o działaniu pralek. np. jeżeli pralka nie może zrobić jakieś czynności np nie zagrzeje wody albo nie stwierdzi zagrzania wody lub nie wypompowuje wody itp. to nie skończy procesu prania tak ma pewnie napisany program.
 • #11
  2pacjg
  Level 10  
  Przyznam się bez bicia, że na temat pralek to pojęcia bladego nie mam :) ale.... podchodząc logicznie do sprawy tak jak to opisałeś to było by logiczne jak by w trakcie trwania programu w momencie etapu podgrzewania wody pralka albo wyświetliła by błąd albo zapętlała czynność próby podgrzewania wody do skutku (start --->nabieranie wody ----> podgrzewanie wody ----błąd ---->) w takiej sytuacji jest logiczne, że pralka nie skończy programu. Problem polega w mojej sytuacji na tym, że cały proces prania przebiega prawidłowo (pobieranie wody, wypompowanie wody, wirowanie itp.) tylko w momencie kiedy program powinien się skończyć na wyświetlaczu pozostaje 0:01 i nic się nie dzieje. Pralka nie sygnalizuje skończonego programu i drzwiczki też pozostają zaryglowane. Dodam jeszcze, że dzisiaj udało mi się zauważyć, że po wybraniu programu wirowania, cały program (12min) przebiegł prawidłowo i również zostało na końcu 0:01 i znaczek wirowania obok tego czasu. Pralkę przełączyłem na OFF i za pomocą awaryjnego cięgna przy filtrze odryglowałem drzwiczki. Nie mam pojęcia skąd takie objawy ;( dzisiaj wykręcę grzałkę aby zobaczyć w jakim jest stanie. A jeśli to nie grzałka to może jakiś ciekawy pomysł jeszcze? Mogę nagrać film jak to wygląda, bo może coś źle opisuje ;/ Pozdrawiam i szczerze dziękuję za zainteresowanie i pomoc!!
 • #12
  nares
  Home appliances specialist
  2pacjg wrote:
  dzisiaj wykręcę grzałkę aby zobaczyć w jakim jest stanie.

  A po co? Miałeś sprawdzić najpierw, czy grzeje wodę.
 • #13
  2pacjg
  Level 10  
  Wodę grzeje :P pranie cieplutkie z pralki jak się otworzy wyciągam :P
 • #14
  2pacjg
  Level 10  
  Witam serdecznie, trochę odświeżę temat :)

  Posypało się już kompletnie wszystko. Pralka nie zaczyna prać. Ustawiamy program, chwile buczy jak wy pompa chodziła i koniec.... na wyświetlaczu -0- .

  Wymontowałem grzałkę i ma rezystancje 28 Ohm, natomiast czujnik NTC ma rezystancje 0,5KOhm w temp. pokojowej. Gdzieś wyczytałem, że powinien mieć ok 4,4KOhm. Czy to może być przyczyną tak dziwnych zachowań pralki?

  Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem.
 • #15
  viiking
  Level 26  
  Może, chociaż powinno sygnalizować błędy z temperaturą.
 • #16
  2pacjg
  Level 10  
  Temat do zamknięcia. Pralka naprawiona :)

  Wymieniony czujnik NTC i praleczka ruszyła jak ręką odjął :D (6 euro w Belgii) :)

  Pozdrawiam i dziękuje za każdą poradę!!!