Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 15N070SW - zablokowany dysk

20 Lut 2014 21:03 3081 4
  • Poziom 14  
    Witam.
    Na laptopie jest oryginalny win8.
    Instalowałem Avasta i pod koniec instalacji laptop się zawiesił i działała tylko myszka lecz bez przycisków klawisze klawiatury nie działały. Zrobiłem twardy reset i już się zaczęło. Laptop się uruchamia, widać, że loguje się (do konta gość) potem robi się ciemny ekran i jest tylko wskaźnik myszy. Nic się nie da zrobić, a wyłączenie to tylko powerem. Podczas uruchamiania laptopa mogę uruchomić funkcję recovery lecz ona nie działa. Przy funkcji odśwież komputer mam komunikat taki jak w temacie. W funkcji resetuj ustawienia Pisze "brak wymaganej partycji dysku" pewnie dlatego, że zrobiłem sobie dwie partycje. Gdy uruchomię funkcję rcovery menager to mam tylko niebieski ekran i wskaźnik myszy. Nie wiem jak odblokować ten dysk abym mógł cofnąć zmiany. Próbowałem jeszcze przez przywrócenie systemu lecz pisze, że najprawdopodobniej antywirus nie pozwala przywrócić system. Jutro jeżeli mi się nie uda uruchomić laptopa to będę dzwonił do HP, tylko obawiam się, że będą chcieli, aby im wysłać i wtedy jakiś czas będę bez komputera, po drugie mam tam swoje różne dane. Zapomniałem napisać, że wiersz poleceń można uruchomić. W pierwszych dniach jak na czystym laptopie chciałem zrobić przywrócenie systemu to miałem to samo lecz już nie pamiętam jak udało mi się to zrobić spod Windowsa, lecz teraz Windows się nie uruchamia. Nie rozumiem dlaczego HP robi możliwość przywracania systemu a potem się okazuje że jest zablokowany dysk i nic się nie zrobi.
  • Spec od komputerów
    SMART dysku podaj i układ partycji na dysku. DVD/pena recovery nie zrobiłeś przed zmianami w partycjach ?
    Przywracanie systemu masz opisane w instrukcji. Po zmianie partycji recovery nie zadziała. To normalne. Ręcznie trzeba będzie przywracać system jeżeli nie usunąłeś przypadkiem obrazu oryginalnego systemu.
    rawka11 napisał:
    Nie rozumiem dlaczego HP robi możliwość przywracania systemu a potem się okazuje że jest zablokowany dysk i nic się nie zrobi.

Dysk nie jest zablokowany. Namieszałeś w partycjach i poprawiłeś twardym resetem. Przed ingerencją w partycje trzeba było przeczytać instrukcję (str 79 ) lub zrobić obraz zewnętrznym programem. Podasz SMART i układ partycji to zobaczymy jak to wszystko odkręcić i przywrócić do stanu fabrycznego.
    Pozdrawiam.
    Skopiuj swoje ważne pliki na zewnętrzny nośnik przed dalszymi działaniami.
  • Poziom 14  
    Dziękuję za zainteresowanie się tematem lecz już udało mi się przywrócić laptopa do życia. Nie wiem czy to jest normalne lecz u mnie uruchamiając Recowery Manager i zaznaczając system byłem pewien, że sprzęt się zawieszał gdyż przez dłuższą chwilę dioda z dysku nie mrugała, był niebieski ekran i tylko wskaźnik myszy. Spróbowałem któryś raz z kolei uruchomić i tak zostawiłem go na dłuższy czas i w końcu uruchomił się Recowery. Dzisiaj zmierzyłem czas i okazuje się, że niebieski ekran i wskaźnik myszy jest przez 2min 8sek. i dopiero po tym czasie uruchamia się aplikacja recowery. Czy taki długi czas uruchomienia się recowery to jest normalne? Nie chciałem tak do końca używać recowery gdyż miałem zrobione dodatkowo dwie partycje na, których miałem trochę danych. W pewnym momencie zaryzykowałem i jak już uruchomiłem recowery postanowiłem, że jak się uda to powrócę do ustawień fabrycznych. Laptop zrobił swoje i po restarcie mile sie zaskoczyłem gdyż na dysku dalej zostały moje partycje z całą zawartością. Jedynie windows wrócił do ustawień fabrycznych, więc musiałem na nowo zciągnąć aktualizacje plus łatka do 8,1. Martwi mnie jedna rzecz, otóż przed użyciem recowery miałem partycje : C, D(recowery), E (CD-rom ) i moje dwie partycje F i G. Teraz po użyciu recowery system zmienił partycje : C, D i E ( moje dodatkowe partycje ) F ( recowery ) i G cdrom. Nie wiem czy po takiej zmianie nie będzie problemu jak bym kiedyś musiał znowu użyć recowery zastanawiam sie czy zostawić takie litery dysków czy zmienić na takie jakie były wcześniej. Rozmawiałem dzisiaj z pomocą techniczną HP i dostałem informacje, że Win8,1 zawiera jakieś błędy systemowe. Na obecną chwilę planuję zrobić beckup, lecz muszę się trochę zaznajomić jak to prawidłowo zrobić aby mieć kopię systemu poza laptopem. Recowery można użyć do tego celu tylko jeden raz więc muszę być pewien, że wiem co robić.
  • Poziom 14  
    Kolego " Linuks " czy masz może dostęp do mojego modelu HP? Tak pytam, gdyż wcześniej podawałeś konkretne strony z instrukcji. Chodzi mi o to, że mam problem z uruchomieniem płyty botowalnej linuxa ze strony, którą podałeś. Płytę nagrałem na moim HP lecz laptop nie chce się z niej zbotować. Płyta jest ok gdyż próbowałem na dwóch innych komputerach i tam się botuje. Próbowałem instalkę z XP i wtedy się uruchamia a jak uruchomię z linuxa to w opcji botowania nie ma napędu DVD, i teraz nie wiem co może być powodem.