Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Almera Tino - Kamera cofania brak zasilania

20 Lut 2014 21:03 2913 7
  • Poziom 14  
    Witam
    Czarny ekran na LCD
    Kamera cofania sprawna sprawdzona (zasilacz 5,7V) wpięty w kamerę obraz się pojawił. Podczas pomiarów w stanie spoczynkowym (tzn. nie na wstecznym 1,7V na zasilaniu) po uruchomieniu wstecznego napięcie zanika 0V). Styki i wtyczki w bagażniku ok.
    Może mi ktoś podpowiedzieć skąd wychodzi zasilanie tej kamery (czy to jest moduł LCD) czy gdzieś indziej szukać.
    Z góry dziekuję
  • Poziom 28  
    Tam nie jest przypadkiem podobny problem jak w primerze? Sprawdzałeś masy na lampach?
  • Poziom 14  
    Możesz dokładniej opisać. Czy chodzi ci o lampy tylne wsteczne? Lamp i ich styków nie sprawdzałem. Po włączeniu wstecznego świecą.

Dodano po 5 [sekundy]:

Możesz dokładniej opisać. Czy chodzi ci o lampy tylne wsteczne? Lamp i ich styków nie sprawdzałem. Po włączeniu wstecznego świecą.
  • Poziom 27  
    tak lampy z tylu szczegolnie od strony pasazera. Sprawdź masy na lampach z tylu.
  • Poziom 28  
    Masy na połączeniu z lampą ewentualnie na próbę tez możesz od nadwozia pociągnąć.
  • Poziom 14  
    Masy są ok brak zasilania. Doszedłem że przewód fioletowy + kamery dochodzi w wiązce do przedniego siedzenia i skręca w kierunku środkowego tunelu. Nie mogę go nigdzie dalej odnaleźć ani przy LCD ani przy sterowniku i radiu.
  • Poziom 27  
    zapewne gdzies pod lewarek zmiany biegow
  • Poziom 14  
    Nie znalazłem wyprowadzenia zasilania. Zamiast tego podczepiłem się pod 12V od żarówki cofania. Zrobiłem układ ze stabilizatorem 5,7V i podczepiłem do zasilania kamery.
    Dzięki za pomoc temat zamknięty.