Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tuner dvb-t, stary TV a combo (VHS/dvd) - jak podłączyć?

roh65 20 Lut 2014 21:57 2115 17
  • #1 20 Lut 2014 21:57
    roh65
    Poziom 7  

Wszystkie magnetowidy wysiadły i pozostało u mnie kilkadziesiąt kaset VHS.

Chciałbym zakupić jakieś używane combo (max. do 200zł - jakie?) aby przegrać ciekawe tematy z VHS na dvd lub tuner (USB - pendrive) - nie wiem w ogóle czy jest taka mozliwość (?) albo bez przegrywania chociaż sobie poogladać te stare kasety. Większość comb posiada SCART (AV2/decoder i AV1) a jeżeli TV jest starego typu (tylko 1x SCART), czy ja mogę to combo połączyć jakoś przez tuner dvb-t (?) aby osiągnąć cel?

0 17
  • #2 20 Lut 2014 22:27
    mihal2002
    Poziom 43  

roh65 napisał:
    aby przegrać ciekawe tematy z VHS na dvd lub tuner (USB - pendrive)

Jest coś takiego jak nagrywarka z VCR. O nagraniu na dysk wystarczy poczytać u wujka google.
    roh65 napisał:
    a jeżeli TV jest starego typu (tylko 1x SCART), czy ja mogę to combo połączyć jakoś przez tuner dvb-t (?) aby osiągnąć cel?

NIE, wystarczy zamienić wtyki i nie korzystać z sumatorów i rozdzielaczy.

0
  • #3 20 Lut 2014 23:00
    roh65
    Poziom 7  

Nie wiem w jaki sposób zamienić te wtyki?

0
  • #4 20 Lut 2014 23:08
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

roh65 napisał:
    Większość comb posiada SCART (AV2/decoder i AV1) a jeżeli TV jest starego typu (tylko 1x SCART), czy ja mogę to combo połączyć jakoś przez tuner dvb-t (?) aby osiągnąć cel?

Tylko nie chciałbym Cię martwić, combo o którym wspominasz, ma możliwość zgrania płyty DVD na kasetę VHS, w drugą stronę nie ma takiej możliwości.
    Potrzebujesz magnetowid i nagrywarkę HDD/DVD!, by zrobić to co chcesz.

0
  • #5 03 Mar 2014 22:23
    roh65
    Poziom 7  

KOCUREK1970 napisał:

Tylko nie chciałbym Cię martwić, combo o którym wspominasz, ma możliwość zgrania płyty DVD na kasetę VHS, w drugą stronę nie ma takiej możliwości.
    Potrzebujesz magnetowid i nagrywarkę HDD/DVD!, by zrobić to co chcesz.

Mam na oku kilka modeli także z nagrywarką ale trudno mi się zdecydować bo sprzedający jakoś nie chętnie udzielają informacji co do ich sprawności natomiast na nowy mnie nie stać.

0
  • #6 03 Mar 2014 22:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

roh65 napisał:
    Mam na oku kilka modeli także z nagrywarką ale trudno mi się zdecydować bo sprzedający jakoś nie chętnie udzielają informacji co do ich sprawności

No to teraz rozumiesz dlaczego nie odpowiadają, bo najczęściej napęd dvd jest padnięty.
    I nie wierz w brednie, że za 100 zł można go wymienić, gdyby tak było, sami by to zrobili i co najwyżej o taką kwotę podnieśli cenę takiej nagrywarki.
    Do mojej nagrywarki napęd/recorder dvd to koszt około 600 zł.........

0
  • #8 04 Mar 2014 13:56
    roh65
    Poziom 7  

KOCUREK1970 napisał:
    roh65 napisał:
    Mam na oku kilka modeli także z nagrywarką ale trudno mi się zdecydować bo sprzedający jakoś nie chętnie udzielają informacji co do ich sprawności

No to teraz rozumiesz dlaczego nie odpowiadają, bo najczęściej napęd dvd jest padnięty.
    (...)
    Główny problem to ten ,że najczęściej sami nie wiedzą co sprzedają.
    Nie chce im się tego sprawdzić, ba! - nawet podłączyć do kontaktu! :D
    Wystawiają coś z "niemieckiego śmietnika" z myślą ,że to wystarczy aby zarobić na piwo!
    Jeszcze kilka tygodni pobawię się w wyszukiwarkę - może coś mi się przydarzy...

0
  • #9 04 Mar 2014 19:05
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

roh65 napisał:
    Nie chce im się tego sprawdzić, ba! - nawet podłączyć do kontaktu!
    Wystawiają coś z "niemieckiego śmietnika" z myślą ,że to wystarczy aby zarobić na piwo!

Już Ty się o to nie bój, że to NIE jest sprawdzone, sprawdzone jest WSZYSTKO, potem ocenia się co ile powinno kosztować,
    jak sprawdzili, że napęd nie działa, to co mieli napisać:
    za nagrywarkę dasz 100 zł, potem sobie sam kupisz napęd za 500 zł, i 100 zł za robociznę i masz pan sprawny sprzęt.., to co byś im odpisał, że za 600 zł, to sobie w buty starego trupa mogą wsadzić.
    A, że napisali, że nie sprawdzili, to jakiś naiwny w to wierzy co napisali, i liczy tak: za nagrywarkę dam 100 zł, napęd też 100 zł (przecież tak tam napisali) i mam piękny sprzęcik za 200 zł, ale debile i naiwniacy, nawet nie sprawdzili co mają, a może nic nie jest zepsute i w licytacji dam tylko te 100 zł.
    Zasada jest taka, to co jest zepsute i nie opłaca się tego naprawić idzie na licytacje od 1 zł z adnotacją, że sprzęt niesprawdzany.
    To trzeba być idiotą, by tego nie sprawdzić i samemu sobie odebrać zarobek - myśl chłopie!, a naiwnych są pełne półki.
    Znasz to powiedzenie:
    Niemiec jak sprzedawał to auto, to aż płakał............(ze śmiechu),
    taaa, i pewnie jeszcze dzwonił codziennie, by posłuchać jak silnik pracuje.

0
  • #10 04 Mar 2014 21:19
    roh65
    Poziom 7  

KOCUREK1970 napisał:
    roh65 napisał:
    Nie chce im się tego sprawdzić, ba! - nawet podłączyć do kontaktu!

Już Ty się o to nie bój, że to NIE jest sprawdzone, sprawdzone jest WSZYSTKO, potem ocenia się co ile powinno kosztować,
    (...)
    Zasada jest taka, to co jest zepsute i nie opłaca się tego naprawić idzie na licytacje od 1 zł z adnotacją, że sprzęt niesprawdzany.
    To trzeba być idiotą, by tego nie sprawdzić i samemu sobie odebrać zarobek - myśl chłopie!, a naiwnych są pełne półki.
    (...)

Nie kupuję "kota w worku", wybieram , marudzę...gdybym nie myślał to na pewno by mnie tu nie było - "myślę więc jestem!" :D

0
  • #11 07 Mar 2014 21:35
    roh65
    Poziom 7  

Jak podłączyć to mnie już uświadomiono - bardzo dziękuje.
    Teraz nadarzyła się u mnie okazja aby zakupić 10-letni zestaw (lub osobno ale chce razem bo jedna przesyłka):
    - nagrywarka dvd Philips dvdr_70
    - magnetowid vcr Philips vr720
    Muszę zrobić porządek z moimi starymi kasetami (około 50szt), niektóre także przegrać na dvd.
    Jak otrzymałem zapewnienie od właściciela (pierwszy wł.) to zestaw jest w bdb stanie, był rzadko używany - wszystko "gra i buczy"! Wszystko , łącznie z przesyłką zamknie się w 190zł! Niepokoi mnie tylko te 10 lat starości - czy te modele wytrzymały ten okres i czy za kilka miesięcy mi się to nie rozleci!? Np nie siądzie napęd w vcr a w dvd laser?
    Coś w tylnym panelu mało gniazd/ wejścia-wyjścia ale kable do USB podłącze i oczywiście dvb-t
    Jestem zdecydowany na 70%
    Co myślicie o tym zakupie? Czy możecie mnie przekonać na 100% lub mam odrzucić tę propozycję?

0
  • #12 09 Mar 2014 21:00
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

roh65 napisał:
    Coś w tylnym panelu mało gniazd/ wejścia-wyjścia ale kable do USB podłącze i oczywiście dvb-t

USB, w 10 letnim sprzęcie.......
    roh65 napisał:
    Co myślicie o tym zakupie?

roh65 napisał:
    Jak otrzymałem zapewnienie od właściciela (pierwszy wł.) to zestaw jest w bdb stanie, był rzadko używany - wszystko "gra i buczy"! Wszystko , łącznie z przesyłką zamknie się w 190zł!

No to brać,
    choć kiedyś miałem nieprzyjemność obsługiwać nagrywarkę Philipsa,
    na trzeźwo, lepiej nie podchodzić, menu tak nielogiczne, zagmatwane, że Braila bym się szybciej nauczył i zapamiętał gdzie co jest.
    roh65 napisał:
    Czy możecie mnie przekonać na 100% lub mam odrzucić tę propozycję?

Ale jakich zapewnień oczekujesz.......?.

0
  • #13 09 Mar 2014 22:46
    roh65
    Poziom 7  

KOCUREK1970 napisał:

USB, w 10 letnim sprzęcie....
    Ale jakich zapewnień oczekujesz.......?.

USB to ten model nie ma ale dodatkowo zakupując grabbera to mam optymalnie.
    Czego oczekuję?
    Ostatnio, czyli gdzie przez ostatnie 10 lat, nie miałem do czynienia z takim lub podobnym sprzętem sprawdzonym przez sprzedającego j/w a dostałem zapewnienie ,że działa ale nie wiem jak on się będzie zachowywał w przyszlosci , czy np za 2-3 miesiące coś mi nie siądzie?
    Może ktoś podejmuje takie ryzyka i wie na co dodatkowo zwrócić uwagę przy zakupie, czy lepiej zaryzykować mając powyższe zapewnienia sprzedającego lub odrzucić ofertę bo czas (10 lat) zrobił swoje!?

0
  • #14 09 Mar 2014 23:57
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

roh65 napisał:
    Czego oczekuję?
    Ostatnio, czyli gdzie przez ostatnie 10 lat, nie miałem do czynienia z takim lub podobnym sprzętem sprawdzonym przez sprzedającego j/w a dostałem zapewnienie ,że działa ale nie wiem jak on się będzie zachowywał w przyszlosci , czy np za 2-3 miesiące coś mi nie siądzie?

To do wróżki, albo trochę wyżej "zapytać".
    roh65 napisał:
    Może ktoś podejmuje takie ryzyka i wie na co dodatkowo zwrócić uwagę przy zakupie, czy lepiej zaryzykować mając powyższe zapewnienia sprzedającego lub odrzucić ofertę bo czas (10 lat) zrobił swoje!?

Tak samo można zapytać, czy jest sens kupować 10 letnie auto, wiedząc, że nie stać kupca na nowe!.

0
  • #15 10 Mar 2014 09:40
    roh65
    Poziom 7  

KOCUREK1970 napisał:

Tak samo można zapytać, czy jest sens kupować 10 letnie auto, wiedząc, że nie stać kupca na nowe!.

Pojęcie względne i nie będę się rozpisywał ,i udowadniał to i tamto.
    Myślałem ,że masz jakieś większe doświadczenie w tym zakresie.
    Dziękuje.

0
  • #16 10 Mar 2014 10:02
    mihal2002
    Poziom 43  

roh65 napisał:
    Myślałem ,że masz jakieś większe doświadczenie w tym zakresie.

W jakim?
    roh65 napisał:
    Niepokoi mnie tylko te 10 lat starości - czy te modele wytrzymały ten okres i czy za kilka miesięcy mi się to nie rozleci!? Np nie siądzie napęd w vcr a w dvd laser?

Czy o to chodzi?

Kolego nawet lekarz CI nie powie czy dożyjesz 100 lat a TY tu chcesz
    roh65 napisał:
    ktoś podejmuje takie ryzyka

od kogoś gwarancji?

0
  • #17 10 Mar 2014 10:32
    roh65
    Poziom 7  

mihal2002 napisał:

W jakim?

Gdybyś miał jakieś większe doświadczenie w tym zakresie (kupno-sprzedaż, naprawa, itp, itd) to na pewno byś mnie odpowiedział. Dziękuje.
    Bo wiesz jedne auta zdychają po 2 sezonach drugie jeżdżą (szczególnie niemieckie i szwedzkie!) i ludzie są zadowoleni nawet po 20-tu! Ale my tu gadamy o audio-video.....

0