Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-1030D - Drukuje od połowy strony

20 Lut 2014 22:01 3576 17
  • Poziom 8  
    Dobry wieczór. Drukarkę dostałam używaną, nie znam więc jej historii. Gdy próbuję drukować, miga kontrolka od zacięcia papieru i od tonera, a wydruk rozpoczyna się od połowy kartki, kolejne strony są zaś obniżone o jakieś 2-3cm. Jest tak bez względu na źródło papieru.
  • Poziom 11  
    Migotanie to sygnalizuje przepełnienie zbiornika na zużyty toner. Opróżnij go dokładnie, po czym zainstaluj ponownie w drukarce. Co do "wydruków od połowy" stawiałbym na developer. Materiały eksploatacyjne są oryginalne, czy zamienniki?
  • Poziom 8  
    Żebym jeszcze wiedziała, jak wygląda ten pojemnik na zużyty toner... Toner w niej jest nowy, zamiennik. O reszcie nic nie wiem.
  • Poziom 8  
    o, dziękuję, to muszę iść do garażu po śrubokręt. A co z tym deweloperem - czy to oznacza konieczność skorzystania z serwisu?
  • Poziom 11  
    Developer jest materiałem eksploatacyjnym, tak jak i toner. Jego wymiana jest banalnie prosta. To ten element w którym montujemy właśnie kasetę z tonerem (niebieskie dźwigienki mocujące należy zwolnić w celu wyjęcia kasety z tonerem z developera). Nie ma w tym nic trudnego. Czy opróżnienie zbiornika ze zużytym tonerem pomogło na błąd zgłaszany przez diody?
  • Poziom 8  
    Po opróżnieniu śmietnika diody już nie migają. Ale ten developer... nie można tego jakoś naprawić. To na pewno cena kosmiczna, zresztą nawet nie znalazłam do tego modelu. Po lewej stronie tego dewelopera (przy tych jakby prowadnicach) jest kawałeczek pękniętego plastikowego kółeczka i sprężynka luźno latała. Wcisnęłam ją do jakiegoś otworu ale to pewnie nie tak powinno być. Czy to może mieć wpływ na takie drukowanie?
  • Poziom 11  
    Jak najbardziej tak. Jeśli napęd nie jest prawidłowo przenoszony na developerze, objawem mogą być właśnie wydruki "od połowy". Dodatkową rzeczą która należałoby sprawdzić jest elektromagnes, ale nie mając podstawowej wiedzy na temat budowy urządzenia nie poradzisz sobie z tym sama. Jeśli nie bierzesz pod uwagę wymiany developera, pomocnym może okazać się serwis, który mógłby zaproponować regenerację uszkodzonego elementu, co będzie rozwiązaniem tańszym niż kupno nowej jednostki. Tak samo ma się rzecz w przypadku elektromagnesu.
  • Poziom 8  
    Szczerze mówiąc, jeśli nie ma możliwoście, żebym to sama naprawiła, to daję sobie spokój. Dla mnie toner to i tak był już za duży wydatek, zwłaszcza że to na potrzeby użytku domowego.
    Czy żadna pomocna dłoń dżentelmena nie pokaże gdzieś w sieci jak prawidłowo powinny wyglądać te sprężynki? Może da się coś wykombinować.
  • Poziom 11  
    Pomocna dłoń mogłaby się znaleźć, jeśli podeślesz zdjęcie swojej usterki :)
  • Poziom 8  
    Zrobię to w niedzielę, jeśli można, bo właśnie wyjeżdżam. Dziękuję za dotychczasową pomoc.
  • Poziom 8  
    tak wygląda lewa strona dewelopera Kyocera FS-1030D - Drukuje od połowy strony
  • Poziom 11  
    Witaj ponownie,
    Ze zdjęcia wynika że zeskoczyła sprężynka podtrzymująca ramię które zasłania wałek, porównaj sobie z drugą stroną jak to powinno wyglądać, bo mocowanie jest symetryczne.
  • Poziom 8  
    czy to ta część jest winna? niby wsadziłam tę sprężynkę, ale nie trzyma się identycznie co do milimetra jak ta druga, nie da się albo ja nie umiem. za to teraz przy druku pierwsza kartka idzie pusta. a przy drugiej próbie poszedł już wydruk ale pod koniec kartki się zaczął
  • Poziom 11  
    To nie takie proste, tu nie chodzi o to że ma tak samo wyglądać z obu stron :)
    Sprężynka musi być założona w prawidłowy sposób, i mieć odpowiedni naciąg. Nie zrobisz tego dobrze bez rozkręcenia developera.
  • Poziom 8  
    rzeczywiście nie takie proste. odkręciłam 2 śrubki pod sprężynką i nie umiem tej sprężynki ustawić. chyba bardziej dewelopera nie trzeba rozkręcać? chyba kwestia umiejętności. nie wiem, gdzie wcisnąć dół sprężynki - ten prosty drucik na dole
  • Poziom 24  
    Przesuwanie obrazu świadczy o uszkodzeniu czujnika papieru (wytarty) a wydruk od połowy o usterce sprzęgła . Raczej sama temu zadaniu nie podołasz. A dalsze "majstrowanie" przy bębnie skończy się jego destrukcją , a drukarkę warto zreanimować bo toner na 7.000 wydruków kosztuje 40-50 zł .
  • Poziom 8  
    Najtańszy toner, jaki znalazłam, kosztował prawie 80zł, no, ale i tak wiem, że jest dosyć wydajny. Problem w tym, że w mojej okolicy trudno o uczciwych fachowców w uczciwej cenie. (W sklepie chcieli mi sprowadzić toner za 100zł).