Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 607 2.2 hdi - Filtr cząstek stałych Antipolution

italjetfr 20 Lut 2014 23:08 2802 2
  • #1 20 Lut 2014 23:08
    italjetfr
    Poziom 2  

Mam pewien problem z peugeotem 607 2.2hdi 2003r ,od jakiegos czasu auto chodzi w trybie serwisowym (brak mocy), wyswietla sie komunikat anti pollution system defective pod komputerem wyswietla błedy:

1.Usterka trwała: Filtr przeciwpyłkowy, Filtr cząstek stałych przebity albo informacja o rożnicy ciśnienia spalin.
    2.Usterka trwała: Obwod podgrzewania powietrza dolotowego .Elektrozawor zwarty do masy lub przerwa.
    3.Usterka przemijająca: Sygnał temp. powietrza dolotowego .wartosc CAN niedopuszczalna.
    4.Usterka przemijajaca: Funkcja chlodzenia dolaczona do kalkulatora. zgodnosc pomiedzy obrotami zespolu wentylatora chlodnicy i wartosc zadana.

Zauważyłem też odlączony elektrozawor/czujnik cisnienia EGR, ktory znajduje sie za filtrem powietrza(Peugeota mam od 2 miesiecy i od poczatku tak jeździłem i wszystko było dobrze, zrobiłem ponad 5000km), natomiast czujnik/zawor cisnienia fap ,był sprawdzony i przewody są drożne i całe , na komputerze pokazało też temperature za fapem ponad 800 ,a przed chyba 0, wypalania fapa nie robił od 200km ,(też pytanie co ile km powinien robić ???)po skasowaniu bledów przemijających pali sie antipolution i check ,ale auto chodzi normalnie do czasu i powraca problem(pare km), nie wiem czy ma cos do tego bład asr/esp ,wyskakuje przy odpalaniu ale na kompie nie widzi blędów,
    I jeszce chciałem sie zapytać czy moze też być cos powiazane z egr ?
    Prosze o pomoc :)

0 2
  • #2 21 Lut 2014 05:06
    jurekk55
    Poziom 35  

Odpalona kontrolka oznacza błąd zarejestrowany w sterowniku , jeżeli komputer nie "widzi" błędu ani nie można rozpoznać problemu po parametrach live , znaczy że powinieneś zmienić komputer i diagnoste

0
  • #3 03 Wrz 2017 10:03
    jaro2505
    Poziom 1  

Ważne są ciśnienia spalin przed i za filtrem cząstek. U mnie nie było sygnału z czujnika ciśnień do sterownika FAP mieszczącego się w bagażniku auta.

1
  Szukaj w 5mln produktów