Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radioodtwarzacz Philips 22RC559 - co jakiś czas się wyłącza

04 Kwi 2005 08:47 1043 2
  • Poziom 11  
    Witam.
    Z niewiadomych powodów to radio co jakiś czas mi się wyłącza i jedynym sposobem na jego uruchomienie jest cierpliwe czekanie. Sprawdziłem zasilanie, gniazdo ISO, styki łączące panel z radiem. Niczego się nie doszukałem. Dodam, że radio potrafi się wyłączać tak podczas jazdy jak i postoju (również przy wyłączonym silniku). Podobnie jest z jego uruchomieniem. Nie zauważyłem jakiejś zależności z temperaturą otoczenia, temperaturą wnętrza, wtrząsami z drogi, długości przebytej trasy, pory dnia, wilgotności itd. Zasilanie na pewno dochodzi ponieważ po wyjęciu panela sygnalizuje to dioda umieszczona na radiu. Wczoraj raczyło włączyć się po godzinie czasu, kiedy zakończyłem podróż. Od tego momentu grało do samego wieczora kiedy je wyłączyłem. Dzisiaj jadąc do pracy też działało. Jednak czy uruchomi się po pracy - nie wiem.
    Proszę Was o wskazówki by tę dolegliwość wyeliminować.
    Pozdrawiam.
  • Admin grupy RTV
    Jak dobrze pamiętam , to w tym modelu jest druk dwustronny. Posprawdzaj elektrolity, czy któryś nie wylał i nie podtrawił przelotek.

Pozdrowionka

P.S.
    A tak na marginesie, to nie ten dział
  • Poziom 11  
    By zakończyć temat na forum:
    Rzeczywiście, druk jest dwustronny, ale przeglądnąłem wszystkie kondensatory i niczego podejrzanego nie znalazłem.

Teraz napiszę co z radiem:
    Przymierzyłem się w końcu (maj2005) do wymiany tego radia na starą Bawarię (bez panela). Przygotowałem nowe wtyczki pod ISO. Przygotowaną na wymianę Bawarię wrzuciłem do bagażnika na wypadek gdyby Philips ponownie odmówił posłuszeństwa. Jeździłem z nią z dwa miesiące a Philips jak działał tak działa do tej pory (ponad pół roku) i nic się z nim złego nie dzieje. Normalnie zgłupiałem i nie wiem jak to logicznie wytłumaczyć.

P.S. Sorki za wcześniejsze pomylenie działu.
    ZAMYKAM TEN TEMAT
    Pozdrawiam.