Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 - Auto nie zamyka się/otwiera z pilota, nie odpala.

21 Feb 2014 10:55 5109 3
  • Level 1  
    Witam serdecznie.

Mam problem z moim autem Peugeot 307 2.0 HDI 2001r.
    Auto zachowywało się bezproblemowo do czasu aż kilka dni temu nie chciał odpalić, akumulator zachowywał się jak klemy były poluzowane (cyk i cisza) , po ich poprawieniu rozrusznik zaczął kręcić lecz nie odpalał , auto nie chciało zamknąć się z poziomu pilota pomyślałem więc, że akumulator się rozładował i pozostawiłem go więc na noc do ładowania.

Następnego dnia rano sytuacja z akumulatorem się powtórzyła, auto ponownie zachowywało się jakby klemy były poluzowane, wyczyściłem je papierem ściernym i samochód zaczął kręcić - ale na tym niestety koniec, dalej nie pali tylko kręci.

Posprawdzałem wszystkie wiadome mi bezpieczniki (te pod maską na prawo od akumulatora i te przy lewym piszczelu kierowcy , jeżeli gdzieś znajdują sie jeszcze jakieś to prosze o info ;) ) i nie znalazłem żadnego przepalonego.

Dodatkowo auto nadal nie reaguje na pilot, bateria w pilocie OK, mała czarna kostka immobilizera w obudowie na swoim miejscu. Wydaje mi się, że warto jeszcze dodać, że auto zamyka się przekręcając kluczyk w drzwiach ale nie mrugają przy tym kierunkowskazy jak to było dotychczas zarówno przy zamykaniu z pilota jak i poprzez przekręcenie kluczyka.

Auto mam w poniedziałek oddać do mechanika, ale bardzo chciałbym rozwiązać ten problemu w swoim garażu nie narażając się na koszta jeżeli usterka okazałaby się błaha.

Tak więc proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 1  
    Witam serdecznie mam podobny problem z 307,nie wiem jak go rozwiązać, jeśli Panu to się udało proszę o kontakt: lukasziiza(malpa)o2.pl z góry dziękuje
  • Level 10  
    Witam
    Czy znane jest rozwiązanie
    mam ten sam przypadek
  • Level 11  
    W 307 wysypuje się bsi. Trzeba na nowo przeprowadzić programowanie. Wpisać vin I Klucze.. Bo bez immo nie odpali. Mozna to zrobić bez większych problemów