Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer sam się wyłączył, po włączeniu totalnie nie reaguje

21 Lut 2014 14:50 2064 18
  • Poziom 7  
    Witam !

Otóż jakieś 15 minut temu komputer sam się zresetował, po włączeniu na monitorze pali się lampka oznaczająca stan gotowości, tym samym obraz się nie pokazuje.
    Resetowałem BIOS poprzez przepinanie tego CMOS'a, a teraz wyjąłem baterię BIOSu, poczekam 30 minut i zobaczymy co się będzie działo. Co mnie dziwi, to prawdopodobnie to, że jak próbuje włączyć komputer to "brzmi" tak samo, jakby normalnie się włączał.

Co może być przyczyną awarii? Jak jej zaradzić?

Pomocy !
  • Poziom 7  
    AMD Phenom II X4 965 BE
    ATI Radeon 4850 HD
    Asus M5A78L-M LX V2
    Chieftec GPA-500S8
    Kingston KVR1333D3N9/4GB
    Seagate Barracuda 7200 500GB

Nie, PC-Speaker się nie odzywa
  • Poziom 7  
    Nic nie pika, bzyczy itp.
  • Poziom 10  
    Zobacz czy elektrolity są nie wypukłe ?
  • Poziom 7  
    Nie, wszystko wygląda wporządeczku.
  • Poziom 7  
    Gdzie sprawdzić, że jest na pewno podłączony?

Jeżeli mówimy o panelu nad PWRButtonami, ResetButtonami to nic tam nie siedzi, choć jest podpisane speaker.

Prawdopodobnie nic tam nie siedziało, a i tak wydawało z siebie dźwięki. Kiedyś miałem problemy z pamięciami i dawało o tym znać.
  • Poziom 19  
    Wewnątrz obudowy - albo głośnik jest przymocowany gdzieś do dolnej części obudowy i idą od niego dwa przewody do płyty głównej, zwykle podłączone są do złącza do którego podłączone są również diody LED sygnalizujące włączenie komputera i aktywność dysku twardego. Ewentualnie głośniczek jest mały, wówczas na bardzo krótkim przewodzie znajduje się tuż przy złączu płyty o jakim pisałem. Wygląda on wówczas tak:

• Poziom 7  
    Gdzie bym nie przepiął LEDów, to i tak Speaker się nie odzywa...

EDIT: Znów próbowałem zresetować BIOS'a, nic to nie daje...
  • Poziom 23  
    Jeżeli nie masz podłączonego głośniczka, to nic nie usłyszysz. Płyta nie ma wbudowanego. Zatem, instrukcja, strona 17:
    Tutaj podłączamy głośnik. Dalej, strona 34:
    Tak ma zostać ów głośnik podłączony. Bez niego niczego sensownego się nie dowiemy. Do clear cmos nie wyciągaj baterii, tylko przestaw tę zworkę w pobliżu. Wyciąganie baterii to zły zwyczaj, można uszkodzić jej gniazdo a jej wyjęcie wcale nie gwarantuje wykonania resetu BIOSu.
  • Poziom 7  
    No dobra, wszystko fajnie, tylko, że ja tego głośniczka nie mam ;_;

Kolega wyżej mówił, że może być w obudowie, mam Brutusa 410 i nie wiem gdzie się on znajduje.

Istnieje możliwości dokupienia takiego Spikera, bądź nawet wypożyczenia go od któregoś z forumowiczów?
  • Poziom 25  
    Chyba najszybciej i najłatwiej będzie Ci pójść do sklepu - serwisu komputerowego (nie Komputronika), i poprosić o jakiś taki głośniczek. Nie powinien kosztować więcej niż 5 zł (10 zł to kradzież).
    Chyba, że masz jakąś starą obudowę, w której znajduje się taki głośniczek, to możesz go z tamtąd wyciągnąć i podpiąć do twojej płyty głównej.
  • Poziom 7  
    Jutro skoczę do sklepów, zobaczymy co ta nasza płyta główna nam wybzyczy ;p
  • Poziom 7  
    Mam tego PC-Speaker'a...jednak nadal się nie odzywa...
  • Poziom 23  
    Do zasilacza podłącz jedynie płytę główną z procesorem (i chłodzeniem) no i głośnikiem. Uruchom i jeżeli wtedy nie piknie to płyta kaput.
  • Poziom 7  
    Próbowałem...no i płyta kaput ;_;