Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

John deere 2040 brak wyjścia na hamulce hydrauliczne przyczepy

melvin0789 21 Lut 2014 18:39 1731 0
  • #1 21 Lut 2014 18:39
    melvin0789
    Poziom 2  

Witam, od dawna czytuję to forum i niejednokrotnie pomogło mi ono rozwiązać różne problemy, tym razem jednak nie znalazłem odpowiedzi więc zakładam temat.

Założyłem do przyczepy d-732 układ hamulców hydraulicznych, cała instalacja jest nowa i na 100%sprawna, jednak pojawił się problem gdyż myślałem że w john deere 2040 posiadam wyjście hamulców hydraulicznych, jednak po podłączeniu okazało się że nie ma reakcji na pedał hamulca, a rurka zasilająca gniazdo wychodzi spod filtra oleju. Dodatkowo w gnieździe jest stałe i bardzo niskie ciśnienie...
    Przejrzałem dzisiaj całą instalację hamulcową w ciągniku i nigdzie nie ma nic co mogłoby być powiązane z hamulcami przyczepy: Od pompy hamulcowej wychodzą dwie rurki rozchodzące się na prawe i lewe koło, idą one prosto do mostu.
    Jako że poniosłem już koszta związane z przerobieniem przyczepy, chciałbym to dokończyć, mam plan żeby wziąć zasilanie gniazda z jakiegoś wolnego wyjścia w ciągniku (jest kilka zaślepionych trójników w których powinno być stałe ciśnienie), tylko muszę zastosować jakiś zawór który będzie regulował ciśnienie oleju podawanego na siłowniki hamulcowe przyczepy, najlepiej żeby zawór był sterowany hydraulicznie, wpiąłbym go pod jedną z rurek wychodzących z pompy hamulcowej i idących do tylnego mostu, wtedy działałby proporcjonalnie do wciśnięcia pedału hamulca. Jaki zawór zastosować i gdzie go dostanę?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME