Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop 17 cali za około 2500zł jaki?

baksiczek 21 Feb 2014 18:59 2616 12
    baksiczek
    Level 7  
    Witam.
    W przyszłym miesiącu przymierzam się do zakupu laptopa i prosiłbym Was o pomoc w jego wyborze.
    Na laptopa chcę przeznaczyć 2500zł.Matryca 17 cali obojętnie czy matowa czy błyszcząca.Z systemem.Laptop będzie głównie wykorzystywany do gier przeglądarkowych-rzadziej do nowych gier typu FIFA choć tego nie wykluczam,do oglądania filmów,muzyki.Laptop będzie używany około 6-8h dziennie więc raczej przydałoby się by się nie grzał za bardzo i był w miarę cichy.
    Proszę o Wasze propozycje i opinie na temat tego laptopa:
    http://www.ceneo.pl/25774310
    baksiczek
    Level 7  
    Witam.Sorry za odświeżenie tematu ale zwiększył mi się budżet do max 3000 i prosiłbym o jakieś propozycję-może będzie coś z lepszą grafiką(wyczytałem trochę o tej grafice GT740,że jest ,,ukrócona do 64bit-choć nie ukrywam,że za dużo nic mi to nie mówi) ,lepszym wykonaniem,podświetlaną klawiaturą,lepszą kulturą pracy(mniejsze temperatury).
    Maks2300
    Level 9  
    Lepiej kup sobie PC nawet za 2,5k ogarniesz sobie całkiem przyjemny kompik :D
    Bobi_
    Level 20  
    Sprosta Twoim oczekiwaniom, ale MSI jest wydajniejsze.
    baksiczek
    Level 7  
    Wyczytałem,że MSI strasznie się grzeją.Może coś z mniej wydajną kartą a bardziej solidniej wykonanego,cichszego i chłodniejszego.
    Bobi_
    Level 20  
    W takim razie z mniej wydajną grafiką ale z solidnie wykonaną obudową, cichym układem chłodzenia i dobrą kulturą oraz temp. pracy
    będzie Asus x75 do tego całkiem niezłe przebiegi na baterii.

Co do z710 to dochodzi do zaniżania taktowania pod pełnym obciążeniem,
    baksiczek
    Level 7  
    Mam jeszcze jedno pytanie-czy lepiej kupić go z systemem Win7 czy Win8-będzie to przesiadka z XP(nigdy nie pracującym na 7 czy 8)?
    Podobno serwis Asusa to jedna wielka masakra.Może jeszcze jakaś propozycja Acera i Della dla równowagi.Kurde nie sądziłem,że wybór laptopa będzie taki ,,trudny,,.
    Bobi_
    Level 20  
    win 8 jest szybszy i zużywa mniej pamieci,
    Z della będzie DELL 5337 z niskonapięciowym procesorem i5 oraz całkiem niezłą grafiką radeona, do tego solidne wykonany z aluminiowa obudową, do tego bardzo dobra Gwarancja Domowa Naprawa Dell, oraz dobre przebiegi na baterii.
    Acera miałeś już wcześniej podanego, innego nie będzie w tym budżecie.
    CO do serwisu to sprzęt nie będze się psuł :P
    AxelNext
    Level 38  
    baksiczek wrote:
    Wyczytałem,że MSI strasznie się grzeją.

Grzał się z NVIDIA GeForce GT 730M
    Z NVIDIA GeForce GT 750M jest OK. Nie grzeje się.

Miałem z 730M ale zjarała się grafika i na gwarancji wymienili na 750M i teraz jest cicho i chłodno.
    Na 730M laptop chodził jak odkurzacz.
    witek_34
    Level 12  
    Witam.

Podłączę się pod wątek.

Napisz dla kogo ma być przeznaczony (płeć, przybliżony wiek), na firmę czy osobę prywatną, na raty?
    Odp: osoba prywatna, kobieta, studentka
    Czy laptop ma być od razu w zestawie z systemem (Windows 7/8.1/10) jeśli nie czy cena ma uwzględniać jego zakup? Masz własny (BOX czy OEM) lub z uczelni (DreamSpark) lub wgrasz wersje demonstracyjną Windows lub będziesz używać Linuxa - napisz.
    Odp: Windows 7 lub Windows 8
    Jaki rozmiar cię interesuje 10”-18” - sprawdź miarką (szerokość z parametrów) jeśli nie jesteś pewien. Czy waga jest istotna np. mniej niż 2kg?
    Odp: 17 cali, będzie okazyjnie przenoszony
    Czy laptop ma być z SSD czy HDD (ewentualnie hybrydowy SSHD). W 95% sprzedawanych modeli z dyskami SSD są one dokładane przez sklepy (HDD są wyjmowane i wsadzane do obudowy USB 3.0). Jeśli chcesz dokupić SSD oddzielnie - jak maja być zamontowany na SATA (2,5”) lub mSATA lub M.2. Czy zależy ci na napędzie DVD i ewentualnie montażu w jego miejsce z HDD za pomocą “HDD Caddy”?
    Odp: HDD, nie zależy na wydajności, pojemność 500GB lub więcej
    Jaką kwotę chcesz przeznaczyć i co w tej cenie ma się znaleźć. Ewentualnie do czego możesz dołożyć albo z czego zrezygnować w tej cenie? Czy sam laptop czy jeszcze w cenie ma się znaleźć (jakby trafił się “zestaw” żeby było wiadomo od razu czy go pomijać) np. torba/plecak, myszka przewodowa/bez przewodowa, podstawka chłodząca (przy mocnej grafice zalecane) i inne. Jeśli już coś masz napisz (np. 2-gi laptop, komputer z i5-i7 dobrą grafiką - gdybyśmy mieli jakieś sugestie np rozbudowa PC i tańszy laptop itp.).
    Odp:2500, rozszerzona gwarancja co najmniej 3 lata
    Czy jakość wykonania jest dla ciebie ważna (aluminiowa obudowa, wytrzymała konstrukcja, serie biznesowe) czy oczekujesz najwyższej wydajności procesor/grafika w tej cenie
    aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, wydajność niska lub średnia, ważniejsza kultura pracy. Bateria do 2-3 godziny maksymalnie
    Jaka rozdzielczość matrycy cię interesuje (1366/1600/1920) oraz typ (TN - IPS, błyszcząca - matowa) i czy ewentualnie rozważasz pracę na zewnętrznym monitorze (lub jednocześnie na kilku) np. po HDMI/DisplayPort/WiDi/Stream (WiFi)....
    Odp: 1920, opcjonalnie matowa lub IPS, HDMI lub DisplayPort
    Gdzie będzie on używany, głównie biuro, dom biurko - łóżko, samochód/tir, w terenie?
    Odp: dom biurko, dom łóżko
    Gry - określ jakie według podanych wymagań (pomiń jeśli nie grasz w nic) - podaj inne tytuły przykładowe albo określ ich wymagania
    klasy 0: przeglądarkowe np. z Facebooka, NK.pl i inne oparte na flash, HTML5 ?
    niskie wymagania: League of Legends, DOTA2, Counter-Strike 1.6, The Sims 3, Minecraft
    średnie wymagania: Fifa 15, Diablo III, Counter-Strike: GO, The Sims 4
    duże wymagania: Crysis 3, GTA IV, Battlefield 4
    największe wymagania: Assassin’s Creed Unity, Wiedźmin 3: Dziki Gon, GTA V
    Odp: klasy 0 i 1 konkretnie SIMS3 i przeglądarkowe
    Programy
    konkretne programy (napisz w “odp”) - jeśli AutoCad to 3D czy 2D, Sony Vegas (zawodowo) inne ?
    inne (napisz w “odp”) multimedia, praca biurowa, akceleracja sprzętowa dla programów profesjonalnych …
    Odp: Office, Excel, praca biurowa, oglądanie filmów (matryca HD, dobry dźwięk), multimedia
    Wymagania specjalne (np. matowa matryca, obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, subwoofer etc.)
    Odp: aluminiowa obudowa, klawiatura podświetlana, dobry dźwięk, cicha praca chłodzenia, trwałe chłodzenie, obudowa nie powinna się nagrzewać zbyt mocno
    Osobiste preferencje (np. niechęć do konkretnej marki albo konkretny kolor, etc.)
    Odp: mam złe doświadczenia z Acerami sprzed ok 5-6 lat, używam poleasingowego Della i jestem b. zadowolony. Ale tu wymagany jest nowy sprzęt.
    Własna propozycja (model wybrany samemu)
    Odp: ttp://www.komputronik.pl/product/219126/Komputery/Laptopy/Lenovo_IdeaPad_Z710_59_407642_.html

Dzięki za sugestie.