Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop 17 cali za około 2500zł jaki?

baksiczek 21 Lut 2014 18:59 2484 12
  • #1 21 Lut 2014 18:59
    baksiczek
    Poziom 7  

Witam.
    W przyszłym miesiącu przymierzam się do zakupu laptopa i prosiłbym Was o pomoc w jego wyborze.
    Na laptopa chcę przeznaczyć 2500zł.Matryca 17 cali obojętnie czy matowa czy błyszcząca.Z systemem.Laptop będzie głównie wykorzystywany do gier przeglądarkowych-rzadziej do nowych gier typu FIFA choć tego nie wykluczam,do oglądania filmów,muzyki.Laptop będzie używany około 6-8h dziennie więc raczej przydałoby się by się nie grzał za bardzo i był w miarę cichy.
    Proszę o Wasze propozycje i opinie na temat tego laptopa:
    http://www.ceneo.pl/25774310

0 12
  • #3 25 Mar 2014 13:37
    baksiczek
    Poziom 7  

Witam.Sorry za odświeżenie tematu ale zwiększył mi się budżet do max 3000 i prosiłbym o jakieś propozycję-może będzie coś z lepszą grafiką(wyczytałem trochę o tej grafice GT740,że jest ,,ukrócona do 64bit-choć nie ukrywam,że za dużo nic mi to nie mówi) ,lepszym wykonaniem,podświetlaną klawiaturą,lepszą kulturą pracy(mniejsze temperatury).

0
  • #4 25 Mar 2014 15:25
    Bobi_
    Poziom 20  

W takim razie z o wiele lepszą grafią będzie MSI GE70

0
  • #5 25 Mar 2014 17:14
    Maks2300
    Poziom 8  

Lepiej kup sobie PC nawet za 2,5k ogarniesz sobie całkiem przyjemny kompik :D

0
  • #7 25 Mar 2014 19:25
    Bobi_
    Poziom 20  

Sprosta Twoim oczekiwaniom, ale MSI jest wydajniejsze.

0
  • #8 25 Mar 2014 19:59
    baksiczek
    Poziom 7  

Wyczytałem,że MSI strasznie się grzeją.Może coś z mniej wydajną kartą a bardziej solidniej wykonanego,cichszego i chłodniejszego.

0
  • #9 25 Mar 2014 21:31
    Bobi_
    Poziom 20  

W takim razie z mniej wydajną grafiką ale z solidnie wykonaną obudową, cichym układem chłodzenia i dobrą kulturą oraz temp. pracy
    będzie Asus x75 do tego całkiem niezłe przebiegi na baterii.

Co do z710 to dochodzi do zaniżania taktowania pod pełnym obciążeniem,

0
  • #10 26 Mar 2014 10:47
    baksiczek
    Poziom 7  

Mam jeszcze jedno pytanie-czy lepiej kupić go z systemem Win7 czy Win8-będzie to przesiadka z XP(nigdy nie pracującym na 7 czy 8)?
    Podobno serwis Asusa to jedna wielka masakra.Może jeszcze jakaś propozycja Acera i Della dla równowagi.Kurde nie sądziłem,że wybór laptopa będzie taki ,,trudny,,.

0
  • #11 26 Mar 2014 16:03
    Bobi_
    Poziom 20  

win 8 jest szybszy i zużywa mniej pamieci,
    Z della będzie DELL 5337 z niskonapięciowym procesorem i5 oraz całkiem niezłą grafiką radeona, do tego solidne wykonany z aluminiowa obudową, do tego bardzo dobra Gwarancja Domowa Naprawa Dell, oraz dobre przebiegi na baterii.
    Acera miałeś już wcześniej podanego, innego nie będzie w tym budżecie.
    CO do serwisu to sprzęt nie będze się psuł :P

0
  • #12 26 Mar 2014 22:34
    AxelNext
    Poziom 38  

baksiczek napisał:
    Wyczytałem,że MSI strasznie się grzeją.

Grzał się z NVIDIA GeForce GT 730M
    Z NVIDIA GeForce GT 750M jest OK. Nie grzeje się.

Miałem z 730M ale zjarała się grafika i na gwarancji wymienili na 750M i teraz jest cicho i chłodno.
    Na 730M laptop chodził jak odkurzacz.

0
  • #13 27 Lis 2014 10:39
    witek_34
    Poziom 12  

Witam.

Podłączę się pod wątek.

Napisz dla kogo ma być przeznaczony (płeć, przybliżony wiek), na firmę czy osobę prywatną, na raty?
    Odp: osoba prywatna, kobieta, studentka
    Czy laptop ma być od razu w zestawie z systemem (Windows 7/8.1/10) jeśli nie czy cena ma uwzględniać jego zakup? Masz własny (BOX czy OEM) lub z uczelni (DreamSpark) lub wgrasz wersje demonstracyjną Windows lub będziesz używać Linuxa - napisz.
    Odp: Windows 7 lub Windows 8
    Jaki rozmiar cię interesuje 10”-18” - sprawdź miarką (szerokość z parametrów) jeśli nie jesteś pewien. Czy waga jest istotna np. mniej niż 2kg?
    Odp: 17 cali, będzie okazyjnie przenoszony
    Czy laptop ma być z SSD czy HDD (ewentualnie hybrydowy SSHD). W 95% sprzedawanych modeli z dyskami SSD są one dokładane przez sklepy (HDD są wyjmowane i wsadzane do obudowy USB 3.0). Jeśli chcesz dokupić SSD oddzielnie - jak maja być zamontowany na SATA (2,5”) lub mSATA lub M.2. Czy zależy ci na napędzie DVD i ewentualnie montażu w jego miejsce z HDD za pomocą “HDD Caddy”?
    Odp: HDD, nie zależy na wydajności, pojemność 500GB lub więcej
    Jaką kwotę chcesz przeznaczyć i co w tej cenie ma się znaleźć. Ewentualnie do czego możesz dołożyć albo z czego zrezygnować w tej cenie? Czy sam laptop czy jeszcze w cenie ma się znaleźć (jakby trafił się “zestaw” żeby było wiadomo od razu czy go pomijać) np. torba/plecak, myszka przewodowa/bez przewodowa, podstawka chłodząca (przy mocnej grafice zalecane) i inne. Jeśli już coś masz napisz (np. 2-gi laptop, komputer z i5-i7 dobrą grafiką - gdybyśmy mieli jakieś sugestie np rozbudowa PC i tańszy laptop itp.).
    Odp:2500, rozszerzona gwarancja co najmniej 3 lata
    Czy jakość wykonania jest dla ciebie ważna (aluminiowa obudowa, wytrzymała konstrukcja, serie biznesowe) czy oczekujesz najwyższej wydajności procesor/grafika w tej cenie
    aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, wydajność niska lub średnia, ważniejsza kultura pracy. Bateria do 2-3 godziny maksymalnie
    Jaka rozdzielczość matrycy cię interesuje (1366/1600/1920) oraz typ (TN - IPS, błyszcząca - matowa) i czy ewentualnie rozważasz pracę na zewnętrznym monitorze (lub jednocześnie na kilku) np. po HDMI/DisplayPort/WiDi/Stream (WiFi)....
    Odp: 1920, opcjonalnie matowa lub IPS, HDMI lub DisplayPort
    Gdzie będzie on używany, głównie biuro, dom biurko - łóżko, samochód/tir, w terenie?
    Odp: dom biurko, dom łóżko
    Gry - określ jakie według podanych wymagań (pomiń jeśli nie grasz w nic) - podaj inne tytuły przykładowe albo określ ich wymagania
    klasy 0: przeglądarkowe np. z Facebooka, NK.pl i inne oparte na flash, HTML5 ?
    niskie wymagania: League of Legends, DOTA2, Counter-Strike 1.6, The Sims 3, Minecraft
    średnie wymagania: Fifa 15, Diablo III, Counter-Strike: GO, The Sims 4
    duże wymagania: Crysis 3, GTA IV, Battlefield 4
    największe wymagania: Assassin’s Creed Unity, Wiedźmin 3: Dziki Gon, GTA V
    Odp: klasy 0 i 1 konkretnie SIMS3 i przeglądarkowe
    Programy
    konkretne programy (napisz w “odp”) - jeśli AutoCad to 3D czy 2D, Sony Vegas (zawodowo) inne ?
    inne (napisz w “odp”) multimedia, praca biurowa, akceleracja sprzętowa dla programów profesjonalnych …
    Odp: Office, Excel, praca biurowa, oglądanie filmów (matryca HD, dobry dźwięk), multimedia
    Wymagania specjalne (np. matowa matryca, obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, subwoofer etc.)
    Odp: aluminiowa obudowa, klawiatura podświetlana, dobry dźwięk, cicha praca chłodzenia, trwałe chłodzenie, obudowa nie powinna się nagrzewać zbyt mocno
    Osobiste preferencje (np. niechęć do konkretnej marki albo konkretny kolor, etc.)
    Odp: mam złe doświadczenia z Acerami sprzed ok 5-6 lat, używam poleasingowego Della i jestem b. zadowolony. Ale tu wymagany jest nowy sprzęt.
    Własna propozycja (model wybrany samemu)
    Odp: ttp://www.komputronik.pl/product/219126/Komputery/Laptopy/Lenovo_IdeaPad_Z710_59_407642_.html

Dzięki za sugestie.

0
  Szukaj w 5mln produktów