Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SH-AC500D - Jak podłączyć do wieży z SA-EX320

Jerrys 21 Lut 2014 20:14 1014 5
  • #1 21 Lut 2014 20:14
    Jerrys
    Poziom 12  

Witam
    Mam problem z podłączeniem ww procesora dźwięku AC-3 z SA-EX320 w zestawie jest też odtwarzacz CD i korektor dźwięku SH-G90. Czy wpiąć go we wzmacniacz, czy w korektor i w jakie gniazda? :cry:
    Może ktoś przerabiał temat i będzie mógł mi pomóc...
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 21 Lut 2014 20:24
    pawelse
    Poziom 16  

Moim zdaniem powinieneś CD podłączyć pod wejscie CD wzmacniacza. Z wyjścia magnetofonowego (tape rec out) podajesz sygnał na wejście korektora in. Z wyjścia korektora out podajesz sygnał na wejscie procesora line in. Z wyjścia procosora front podajesz sygnał na wejścia magnetofonowe wzmacniacza (tape play in)

we wzmacniaczu ustawiasz cd i tape monitor

0
  • #3 21 Lut 2014 21:42
    Jerrys
    Poziom 12  

Dzięki za odzew, a jakbym chciał podpiąć odtwarzacz DVD czy BlueRay to czy bezpośrednio do wejść procesora dźwięku czy jakoś przez wzmacniacz?

0
  • #4 21 Lut 2014 22:02
    pawelse
    Poziom 16  

przez wzmacniacz, bo dzięki temu ze masz korektor i procesor wpięte w tor tape to co byś nie podłączył do wzmacniacza to i tak przejdzie przez korektor i procesor.

0
  • #5 21 Lut 2014 22:16
    Jerrys
    Poziom 12  

Już zaczyna mi się rozjaśniać tylko jeszcze dwa pytania, we wzmacniaczu mam gniazda VCR1 i VCR2 wejście i wyjście, czy tu też mogę wpiąć zamiast w tape (bo mam podpięty magnetofon, z którego czasami korzystam.)
    I drugie pytanie w korektorze mam gniazda tape-in i tape-out i out oraz in czyli 4 pary gniazd. Do tych in i out wpięty jest wzmacniacz a do tych tape-in i tape-out magnetofon.
    Pozdrawiam

0
  • #6 27 Lut 2014 13:21
    Jerrys
    Poziom 12  

Witam ponownie
    jednak się nie da - nie ma wejść dla poszczególnych kanałów, zastanawiam się więc nad dokupieniem jakiegoś wzmacniacza do podłączenia gł. centralnego i satelitarnych i niskotonowego, a front puściłbym przez obecny amplituner. Chciałbym dalej używać tego EX-320 do słuchania muzyki w stereo.
    Inne wyjście to dokupienie np. SA-AX540 od kina, podpięcie do niego surround, centralnego i suba...
    Znalazłem też Technicsa SH-AV500 i już się ucieszyłem, ale nie ma gniazd do podłączenia sygnału surround centralny i sub bezpośrednio z tego AC500D i na dodatek ma surround w mono.
    Myślę też o Yamaha DSP-E492 ma wszystko czego potrzebuję jeśli chodzi o wejścia i wyjścia tylko wizerunkowo nie pasuje do wieży Technicsa i tak się zastanawiam czy ta Yamaha czy drugi amplituner Technicsa np AX530.
    Rozumiem, ze to trochę nietypowy problem, ale może ktoś miał podobną sytuację i zechce podzielić się swoimi rozwiązaniami :cry:

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo